Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
30.10.2016

Bültene ait dosyalar

Panasonic, şirketin en parlak geniş alan lazer projektörünü piyasaya sunuyor

Panasonic; özellikle geniş alan uygulamaları için tasarlanmış, 31.000 lümen parlaklığa sahip SOLID SHINE lazer fosfor projektörü tanıttı.

Hem WUXGA hem SXGA+ olarak Ekim 2016'dan itibaren satışa sunulan PT-RZ31K serisi, güçlü SOLID SHINE lazer teknolojisiyle donatılmış olağanüstü kompakt ve hafif gövdesiyle Panasonic ürün yelpazesinin en parlak üyesi olarak kendisine yer buluyor.

Benzersiz çift ışık kaynağı özelliği sayesinde, hem kesintisiz projeksiyon olanağı hem de teknik arıza durumunda yedek kaynak sağlanıyor. Projektör bu yönüyle yüksek profilli eğlence, sahneleme, kiralama ve sergileme uygulamaları için ideal hale geliyor.

Panasonic'in özel SOLID SHINE lazer teknolojisi; renk bozulması olmadan 7/24 kesintisiz çalışma sağlayarak, kalıcı, parlak ve etkileyici görüntüler sunuyor.

Panasonic'in mevcut 3 Çipli DLP™ projektör lensleriyle uyumlu olan seri, operatörlerin yapmış oldukları yatırımı en üst düzeye çıkararak envanterlerindeki lenslerden yararlanmasını sağlıyor.

RZ31K, geniş alan uygulamaları için gerekli olan son derece yüksek lümen çıkışı ve üstün lazer renk üretimi sunmakla kalmıyor, minimum hareket bulanıklığıyla olağanüstü net video görüntüleri üretmek için kare oluşturma teknolojisinden yararlanan Real Motion Processor'ı da içeriyor.

RZ31K, normal koşullarda bakım gerekmeksizin 20.000 saat çalışacak şekilde tasarlanmış bulunuyor. Toz, görüntü parlaklığını önemli ölçüde etkiler. Ancak PT-RZ31K, hava geçirmez optik bloğu ile hava sızdırmayan ve toza dayanaklı görüntü cihazları sayesinde geniş ölçekli, etkileyici ışık gösterileri ve 3B yansıtma gibi uygulamalar için son derece güvenilir bir temel sunuyor.

Lazer ışık kaynağı; yatay, dikey ve 360 derece eğimli projeksiyonla esnek kurulum olanağı da tanıyor.

Panasonic'in Avrupa Projektör Pazarlama Yöneticisi Hartmut Kulessa şöyle diyor: “Çift ışık kaynağı teknolojisi sayesinde bu yeni seri, dinamik yedekleme konseptini neredeyse tamamen ortadan kaldırma potansiyeline sahip. Projektörler geçmişe göre daha küçük ve daha az karmaşık olabileceğinden, zamanla paradan tasarruf edilmesi ve eğlence mekanlarında daha fazla koltuk satılabilmesi gibi nedenlerle etkinlik prodüksiyon ekipleri de bu seriyi olumlu karşılayacaktır.”

Detaylı bilgi için http://business.panasonic.com.tr adresini ziyaret edin.

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, Yayın & ProAV ve Endüstriyel Medikal vizyon kameraları, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil bilgisayarlar ve yangın alarm çözümleri yer almaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir: 
-
Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
-
Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2015).
-Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri.
-
Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
-
Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Ocak-Mart 2015) D-Cinema hariç)


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.