Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
26.09.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic sektörün ilk 4K 50p entegre PTZ kamerasını tanıtıyor

AW-UE150, 50p sensörü sayesinde görünümleri sorunsuz ve doğal olan görüntüler oluşturuyor. Bu sayede hızlı hareketler ve yayıncılık, kurumsal, eğitim, kiralama ve sahneleme alanlarında yüksek teknoloji gerektiren uygulamalar için uygun hale geliyor.
 
Entegrasyon, HDR modunu destekleyen 12G-SDI, HDMI, Optik Fiber ve IP de dahil olmak üzere çeşitli 4K ara yüzlerinde sağlanıyor. Buna ek olarak kamera aynı anda hem 4K hem de Full HD çıkış sağlayabiliyor.
 
Bu yeni amiral gemisi kamera, 4K 50p ve 20x optik yakınlaştırma ve 32x akıllı yakınlaştırma (HD modunda) ile birlikte yatay olarak 75,1 derece geniş görüş açısı sunan sınıfının ilk modeli. Kamera, tek 4K görüntü tuvalinden en fazla üç Full HD kırpma olanağı sağlıyor; bu, daha fazla esneklik kompakt boyut sunmanın yanında daha zorlu kamera konumları için de ideal.
 
Diğer özellikler arasında 1 tipi MOS sensör, büyük boyutlu takograf, çeşitli optik stabilizatörler ve Yeni Web UI desteği bulunuyor.
 
Kameranın piyasaya sürülmesine ek olarak izleme ve menü ayarları için geniş bir LCD ekran sunan yepyeni AW-RP150 uzaktan kumanda ünitesi de gösteride yer aldı. Kontrol cihazı, muhteşem bir kullanılabilirlik sunuyor ve tüm kontrol işlemlerini yöneten geleneksel iki elle çalıştırmaya ek olarak bir kumanda kolu ile tek elle de çalıştırılabiliyor.
 
Kontrol cihazı, UE150 ve Panasonic'in önceki kamera modelleriyle de uyumlu. RP150 aynı zamanda kontrol izleme için LCD paneline bir SDI girişi sağlıyor. Ayrıca 20 grupta 200'e varan kamerayı destekleyebiliyor.
 
Panasonic EMEA'da Pazarlama Müdürü olan Sivashankar Kuppusamy, "UE150, gerçekten de yüksek kaliteli PTZ ürünleri içinde referans modeldir. Son derece eşsiz ve gelişmiş. Cihazımız aynı zamanda piyasadaki en iyi kullanılabilirliğe sahip. Ek olarak hem kameraları hem de kırpma özelliğini kontrol edebiliyor ve kullanıcıların her bir kameradan birden çok video akışını yönetmelerine olanak tanıyor. Yeni kamera kontrol ünitesi ile birleştirildiğinde, operatörlerin şirket kurulumlarından çok zorlu realite TV kullanımına kadar her çeşit piyasa için uzak kamera sistemlerinde elde edilebilecek en iyi kaliteyi sunan bir uzaktan kamera çözümüne kavuşacağından eminiz" diyor
 
AW-UE150 ve AW-RP150, Aralık 2018'de AW-UE150 için 11.000 ve AW-RP150 için fiyatı 4.500 Euro olarak belirlendi.
 
Panasonic Broadcast & ProAV hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://business.panasonic.com.tr/professional-camera

İlgili Kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.