Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
03.03.2017

Bültene ait dosyalar

Panasonic sektörün en güvenilir projektörünü lazere taşıyor

Panasonic, Avrupa'nın en çok satan parlak projektörü PT-DZ21K'ya eşlik edecek bir lazer ışık kaynağı olan 20.000 lümenlik projektörünü tanıttı.

PT-RZ21K, kiralama ve büyük mekân pazarına hitap eden, SOLID SHINE lazer serisi 3 çipli bir DLP™' olarak öne çıkıyor. Mevcut Panasonic lensleriyle uyumlu olan ürün, piyasaya sürüldüğü 2012 yılından bu yana sektörün vazgeçilmezleri arasına girmiş olan DZ21K gibi kompakt ve hafif bir gövdeye sahip.

Çift katı hal lazer sürücüleri kullanan RZ21K, WUXGA veya SXGA+ çözünürlükte 20.000 lm parlaklık üretebiliyor. Dayanıklı, toz geçirmeyen optik sistem, projektörün lambalı rakiplerinden çok daha uzun süre bakım gerektirmeden çalışma imkânı sunmasını sağlıyor.

Panasonic Avrupa Pazarlama Yöneticisi Hartmut Kulessa görüşlerini şu şekilde dile getiriyor: "Sektör lambadan lazere geçiş yapmaya hazır. Panasonic tarafından yürütülen araştırma, birçok projeksiyon projesinin, yedek lamba ve servis gereksinimlerinden kaynaklanan yüksek işletim maliyeti nedeniyle hayata geçirilemediğini gösterdi. Sektörün yüksek parlaklığa sahip en popüler projektörünü lazere dönüştürmenin, projeksiyon pazarını daha da büyüteceğine inanıyoruz. RZ21K'nın bu sınıftaki diğer projektörlerden daha hafif olmasını sağladık. Böylece kullanım kolaylığı da sunmuş olduk. Bu sayede, sahneleme uzmanları büyük etkinliklerde nakliye ve kurulum işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebiliyor. Kiralama şirketleri, ürün lazer olduğu için parlaklık seviyelerini lambalı modellere göre çok daha kolay bir şekilde muhafaza edebilecek.”

PT-RZ21K (WUXGA) ve RS21K (SXGA +) modellerinin yer aldığı PT-RZ21K serisinin 2017 sonbaharında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Detaylı bilgi için http://business.panasonic.com.tr adresini ziyaret edin.

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, Yayın & ProAV ve Endüstriyel Medikal vizyon kameraları, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil bilgisayarlar ve yangın alarm çözümleri yer almaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2015).
  • Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Ocak-Mart 2015) D-Cinema hariç)


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.