Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
27.10.2016

Bültene ait dosyalar

Panasonic piyasaya sunduğu COMPASS ile AndroidTM işletim sistemli kurumsal mobil cihazlara destek oluyor
 
Kurumsal alanda AndroidTM tabanlı mobil cihazların kullanımındaki artış yaşanırken, Panasonic AndroidTM tabanlı Toughpad tabletleri ve avuç içi cihazlarına yönelik bir dizi yönetim ve güvenlik servisinden oluşan COMPASS'ı (Complete AndroidTM Services and Security) tanıttı. Panasonic COMPASS, kurumlara AndroidTM tablet ve avuç içi cihazlarını güvenli bir şekilde kurup yönetmelerini sağlayacak tüm şartları sunuyor.
 
Kurumların AndroidTM  işletim sisteminin esneklik avantajlarından sonuna kadar faydalanabilmeleri için tasarlanan COMPASS, Panasonic cihazlarının uygulama, yönetim ve güvenlik boyutlarında kurumların ihtiyaçlarını karşılamalarının da bir teminatı niteliğinde. Panasonic Toughpad halihazırda 4.7, 5, 7 ve 10.1 inç ekranlara sahip, geniş çeşitlilikte AndroidTM dayanıklı tablet ve avuç içi cihazlarını müşterilerine sunuyor.
 
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya, COMPASS ile ilgili şunları söylüyor: “AndroidTM işletim sistemi ile çalışan dayanıklı tablet ve avuç içi cihazlarını kullanmak kurumlara önemli fırsatlar sunuyor. Yüksek esneklik, kurumsal ihtiyaçlara uyarlama seçenekleri ve uygun kurulum maliyetleri her ne kadar çekici olsa da, kurumlar AndroidTM'in kurumsal alanda kullanımına dair çok fazla bilgi sahibi olmadıkları için yönetim ve güvenlik boyutlarında endişe yaşayabiliyorlar. Panasonic COMPASS ile AndroidTM'in sağladığı tüm esneklik avantajlarını pazar lideri dayanıklı avuç içi ve tablet cihazlarımızda sunuyoruz. Bunu da Panasonic tarafından test edilmiş kurumsal uygulamalar, yönetim ve güvenlikten gelen güvenle yapıyoruz. AndroidTM kullanımını benimsemek isteyen kurumlar, yanlarında destekçi olarak Panasonic COMPASS'ı bulacaklar.”
 
COMPASS, Panasonic AndroidTM  dayanıklı tablet ve avuç içi cihaz kullanan kurumlara beş adet temel bileşen sunuyor:
 
COMPASS Custom – AndroidTM işletim sistemini kurumsal ihtiyaçlara göre uyarlayabilme imkânını sunuyor. Uyarlanmış bir işletim sistemiyle, yüksek sinyal kalitesi, güç yönetimi, güvenlik seçenekleri, önyüklemeli uygulamalar, ayarlar ve şirket logoları gibi kurumlara özgü uyarlamalar yapmak mümkün oluyor.

COMPASS Air –FOTA, Advanced FOTA ve SCOMO yönetim servislerinden oluşuyor.
 
  • FOTA: Ücretsiz, kablosuz donanım yazılımı güncellemeleri anlamına geliyor. Güncellemeler, güvenlik yamaları, sistem uygulama yükseltmeleri (Chrome'un yeni versiyonları ya da müşteri uygulamalarının yeni versiyonları gibi), sürücü yamaları servis kapsamında kablosuz iletişimle gönderiliyor.
 
  • Advanced FOTA – Donanım yazılımı güncellemelerine yönelik bir politika yönetim aracı. Advanced FOTA kurumlara, donanım yazılımı güncelleme faaliyetlerini yönetme imkânı tanırken, Mobil Cihaz Yönetimi ve envanter yönetim özellikleri de sunuyor.  
 
  • Software Component Management Object (SCOMO) – Advanced FOTA hizmeti kapsamındaki bu işlev, kurumlara uzaktaki bir cihazdaki yazılımı yönetme imkânını sunuyor. Buna yazılım bileşenlerine yönelik kurulum, kurulu yazılımı kaldırma, etkinleştirme, etkinleştirmeyi kaldırma gibi işlemlerin kablosuz iletişimle yönetimi dâhil.
 
COMPASS Manager – Kurumsal Mobilite Yönetimi sertifikasyonları, lisansları ve uyarlanmış mobil cihaz yönetimi uygulamalarından oluşuyor. Panasonic AndroidTM modelleri önde gelen Kurumsal Mobilite Yönetimi sağlayıcıları tarafından onaylanmış bulunuyor. Sertifikasyon faydalarının arasında uygulamaların Panasonic cihazlarına göre optimize edilmesi, Panasonic'e özgü MDM Uygulama sürümlerine erişim fırsatı yer alıyor.
 
COMPASS for Work - AndroidTM for Work'ü etkinleştirerek, kurumların kurumsal ve kişisel veri ve uygulamaları ayrı olarak güvenli bir şekilde yönetmelerini sağlıyor.
 
COMPASS Security – Cihaz güvenliğini artıran, Panasonic onaylı üçüncü parti çözümlerini içeriyor. İstek üzerine tüm Panasonic AndroidTM cihazlarına üçüncü parti güvenlik çözümleri önceden yüklenebiliyor. Böylelikle sıkı şifre kontrolü, farklı güvenlik politikaları ile donatılmış çoklu kullanıcı profilleri, yönetici onaylı uygulamalar ve micro USB ile Bluetooth gibi yönetici tanımlı harici arayüzler yerleştirilebiliyor.  

Panasonic COMPASS ekim ayından itibaren kullanıma sunulacak.
 
Daha fazla bilgi için: www.toughbook.eu

İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
PSCEU Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur.  PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler ve dayanıklı mobil PC'ler yer almaktadır.
www.toughbook.eu
 
PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir:

-Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
-Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2015).
-Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri.
-Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
-Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Ocak-Mart 2015) D-Cinema hariç)


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.