Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
06.12.2016

Bültene ait dosyalar

Panasonic mobil cihazların performansını gerçek zamanlı ölçme imkanı tanıyan yazılımını sunuyor

Panasonic ve kurumsal mobilite müşterilerine değerli ve uygulanabilir analizler sağlayan yazılım firması B2M Solutions, Panasonic'in sunduğu hizmetlerin kapsamını genişletecek bir iş birliğine imza attıklarını duyurdular. 

Panasonic'in ölçeklenebilir, bulut tabanlı, Hizmet Olarak Sunulan Yazılım (SaaS) çözümü Toughbook Smart Service, B2M Solutions'ın desteğiyle kurumlara mobil cihazlardan veri toplayıp bunları analiz etme ve cihazların kullanım ömrünü gerçek zamanlı olarak etkin bir şekilde yönetme imkânını sunuyor. Toughbook Smart Service, kurumların mobil varlıklarına dair benzersiz bir görünüm sunarak, cihaz davranışını değerlendiren, analiz eden ve raporlayan yaklaşımıyla müşterilere, yatırımlarından en yüksek seviyede dönüş alma avantajını sunacak. Çözüm, ağ performansı, uygulama kullanımı, aksatıcı olaylar ve pil ömrüne dair verileri de gözlemleyerek üretkenlik artışlarını ve maliyet tasarruflarını belirlemeyi kolaylaştıracak.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Genel Müdürü Rob Blowers, iş birliğiyle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “B2M Solutions ile iş birliğimiz kapsamında müşterilerimize, sahadaki mobil cihazlarından gerçek zamanlı veri toplayarak değerli ve uygulanabilir iş zekâsı bileşenleri elde etme imkânını sunacağız. Mobil cihaz performans analitiği sayesinde kurumlar, bir sorun yaşadıklarında o sorunun köklerine inebilecek ve düzeltici hamlelerde bulunabilecekler. Sorunların oluşmasıyla eşzamanlı olarak uyarılmaları sayesinde bu sorunlar çok ciddileşmeden önlem alabilecekler. Müşteriler, dijital varlıklarını Toughbook Smart Service aracılığıyla kendileri yönetebilir ya da bu işi Panasonic'e devredebilirler.”

Tüm mobil cihaz yönetim/kurumsal mobilite yönetimi çözümleriyle uyumlu çalışan Toughbook Smart Service'in avantajları şöyle sıralanıyor:

Kullanım
Kurumdaki her bir cihazın durumunun tam olarak görüntülenmesi sayesinde kullanımda olan cihazların kurum içerisindeki dağılımı kolaylaşıyor.

Ağ gözleme ve veri kullanımı 
Kurumlar WLAN veri faaliyetlerini gözlemleyerek yüksek kullanımlı alanları ve uygulamaları tespit edebiliyor. Mobil veriler de gözlemlenebiliyor.

Uygulama kullanımı
Mobil cihaz performans analitiği şirketlere cihazlarda yüklü uygulamaları daha iyi anlama imkânını sunuyor. Uygulamaların kullanım seviyesinin cihaz performansına ve üretkenliğe etkileri gözler önüne seriliyor.

Aksatıcı olaylar
Cihaz davranışına dair düzenli analizler ve gerçek zamanlı uyarılar müşterileri istatistiki açıdan önem taşıyan olaylara dair bilgilendiriyor cihaz aksaklıklarının kökenine inilmesi sağlanıyor.

Pil gözleme
Pil gözlemleme sayesinde pil performansı, şarj boşalma hızı, şarj döngüleri ve pil ömrü gibi bilgiler düzenli olarak takip ediliyor. Bu da şirketlere daha verimli bir cihaz yönetimi sağlıyor.

B2M Solutions Küresel Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ron Caines, şunları söylüyor: “Her geçen gün artan sayıda şirket kurumsal uygulamalarını sahadaki çalışanların kullanımına sunuyor. Cihazlarının nerede ve nasıl kullanıldıklarına dair standardın ötesine geçen Mobil Cihaz Yönetim araçlarına ihtiyaç duyuyor, yatırımlarının dönüşünü en yüksek seviyede görmek istiyorlar. Mobil cihaz analiz yazılımımız Panasonic'e bu talebi karşılama konusunda yardımcı olacak. Bu iş birliğinden dolayı çok heyecanlıyız.”

Toughbook Smart Service yazılımı, Panasonic'in Avrupa çapındaki mevcut dağıtım kanalları üzerinden kullanıma sunulacak.
 
İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli             
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
PSCEU Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur.  PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler ve dayanıklı mobil PC'ler yer almaktadır.
www.toughbook.eu
 
PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
-Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
-Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2015).
-Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri.
-Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
-Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Ocak-Mart 2015) D-Cinema hariç)


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.