Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
18.12.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic lambalı projektör serisini piyasaya sürüyor
 
Panasonic Business, 20.000 saate kadar lamba ömrü sunan, böylece eğitim kurumlarında ve kurumsal alanlarda uzun süreli kullanımlar için ideal olan yeni, kısa izdüşümlü ve taşınabilir projektör serisini piyasaya sürdü.
 
Kısa izdüşümlü PT-TW371R serisi, her biri 75 cm (PT-TX430/TX340) veya 80 cm (PT-TW371R/TW370) mesafeden 80 inçlik görüntü oluşturabilen dört yeni modelden oluşuyor. WXGA ve XGA standartlarının mevcut olduğu ve 3.200 ile 3.800 lümen arasında değişen kısa mesafe serisi, gölgeleri azaltmanın yanında küçük toplantı salonlarında sunum yapıldığında vazgeçilmez bir ürün haline geliyor. Sınıfının en iyisi olan PT-TW371R serisi, ışıklı kalem ve beyaz tahta moduyla kullanıcılarının etkileşim halinde olmasını sağlayan işlevsellik de sunuyor.
 
Panasonic eşzamanlı olarak kablosuz projeksiyon imkânı sunan 1.2x zoom lens ile donatılmış altı yeni modele sahip yeni portatif ürün serisini de tanıttı.
 
3.100 ile 4.100 lümen arasında parlaklık sunan PT-LB425 serisinin de WXGA ve XGA standartları bulunuyor.
 
Hem kısa izdüşümlü hem de taşınabilir serilerin en temel özelliği ise 20.000 saate kadar çalışmayı sağlayan geliştirilmiş lamba değiştirme döngüsü olarak öne çıkıyor. Böylece toplam maliyet çok uygun seviyelerde kalırken, ünitelerin güvenilirliği de arttırılmış oluyor. Filtre ömrü de çalışma süresine bağlı olarak bakımın sadece beş ile yedi yılda bir yapılması için 10.000 saate kadar uzatılıyor. Toplantılarda, seminerlerde ve derslerde dikkatin dağılmaması için her ikisi de sadece 30dB'de çalışıyor.
 
Kompakt bir gövdede 16.000:1 yüksek kontrast oranına ve ayrıca son derece aydınlık odalarda bile optimum parlaklık sağlayan projektörlerin gündüz görüş işlevi bulunuyor.
 
Panasonic'in Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, konuyla ilgili şunları söyledi: “Sektörde lazere doğru kayan büyük bir değişim görmemize rağmen hâlâ görünmeyen lamba tabanlı projektörlerin çok şey ifade ettiği bir pazar var. Şirketler ve eğitim kurumları, 20.000 saate kadar lamba ömrü vaat eden, artık daha güvenilir olan ve daha fazla parlaklık sağlayan bu projektörlerden önemli faydalar sağlayacak. Bu da lamba bazlı fiyatlarla lazer güvenilirliği elde etmek gibi bir şey.”
 
Yatay ve dikey izdüşüm için uygun olan her iki seri, köşe ve kavisli ekran düzeltme özellikleri ile kullanıcıların projektörleri farklı ortamlarda kullanmalarına imkân veren inanılmaz bir esnekliğe sahip.
 
Bellek görüntüleyicisine, USB Ekran işlevine ve çeşitli terminallere (HDMI, 2 Bilgisayar Girişi, 2 Monitör Çıkışı) sahip her iki seride de çalışanların ve öğrencilerin kendi cihazlarını getirerek bilgi paylaşımında bulunmasını kolaylaştıran yüksek seviyede bağlantı özelliği bulunuyor.
 
PT-TW371R ve PT-LB425 serileri, Aralık 2018'den itibaren piyasada olacaktır.
 
Panasonic Görsel Sistem Çözümleri ile ilgili daha fazla bilgi için https://business.panasonic.com.tr/visual-system adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
İlgili Kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.