Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
03.01.2019

Bültene ait dosyalar

Panasonic ISE 2019'da daha göz alıcı ve iddialı
 
ISE 2019'da Yaratma Özgürlüğü vaadini yerine getiren Panasonic, Görsel ve ProAV teknolojileriyle ilgilenenlere yaratıcı özgürlük fırsatı vererek canlı eğlence, gösteri etkinlikleri, eğitim ve işbirliği gibi alanlarda sınırları zorlamalarını sağlıyor.
 
Fuarda tanıtılan yeni teknolojiler arasında Panasonic'in sektör lideri parlaklık teknolojisini boyut oranıyla birleştiren ve daha büyük, daha parlak ve daha göz alıcı canlı etkinliklerin gerçekleştirilmesini sağlayan 50.000 lümen lazer projektörü yer alıyor.
 
Hem kiralanan hem de sabit kurulum yapılan, parlaklık seviyesi yüksek projektörlerde yüzde 36,02 pazar payıyla (lazerde yüzde 43,77)1 Avrupa'nın pazar lideri konumunda bulunan Panasonic, 3000 lümen taşınabilir ünitelerden ultra yüksek parlaklığa sahip 50.000 lümen modeline kadar tüm ürün yelpazesini sergileyecek. Panasonic, modern ve ince çerçeveli full 4K profesyonel ekran serisini de fuarda sergileyecek.
 
Geçmiş yıllarda projeksiyon eşlemeli spor otomobiller, 4K robotik ekranlar, sihirbazlık gösterilerinin yanı sıra canlı projeksiyon eşlemeli dans gösterilerinin sergilendiği Panasonic standı (Salon 1, Stant H20) şirketin sektör lideri teknolojileri ile ziyaretçileri yine büyüleyecek. Bu yıl Panasonic'in yeni balık gözü merceğini içeren dev ve kabarık bir yüzey üzerinde uygulanan 3D eşleme teknolojisi kullanan projeksiyon ürünleri, ziyaretçileri dünya çapında görsel yolculuğa çıkaracak.
 
Şirket, eğitim alanında ‘yüksek verimli ders' adı verilen yeni trend ile ilgili kendi yorumunu sunmaya ve bu trendin öğrencileri yeniden derslerin merkezine yerleştirmeye nasıl yardımcı olacağını göstermeye hazırlanıyor. Tamamen IP entegre ve ilgi çekici bu ders çözümüne ek olarak video çekimi ve dokunmatik teknolojiler de, derse ekip olarak katılım seviyesini yükseltmek üzere güçlerini birleştirecek.
 
Hem ziyaretçiler hem de alışveriş yapmak isteyenler için büyüleyici bir deneyim sunan şık ve çoklu dokunmatik 4K ekranlar ve şeffaf vitrin projeksiyonları gibi en yeni interaktif teknolojiler, herkesi yüksek teknoloji ürünlerinden oluşan bir caddede gezintiye çıkmaya davet ediyor.
 
ISE'nin her gününün heyecan dolu olacağını belirten Panasonic Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, “Etkinlikte canlı eğlence, eğitim ve işbirliği gibi alanlardaki gücümüzü sergileyeceğiz. Piyasaya süreceğimiz en kompakt boyutlara sahip 50K projektörün kiralanan ürünler arasında büyük bir etki yaratacağına ve etkinlikleri bir sonraki seviyeye taşıyacağına inanıyoruz. Ayrıca bu yıl ziyaretçilerimizin dünyanın dört bir yanından gelen ilgi çekici AV çözümlerinin sergilendiği bir dünyaya seyahat etmelerini sağlayan ve her yıl yenilenen ve tüm dikkatleri üzerinde toplayan büyüleyici standımız da bizleri son derece heyecanlandırıyor” dedi.
 
Panasonic, 5-8 Şubat tarihleri arasında Amsterdam, RAI'da her zamanki gibi 1. salondaki H20 standında ziyaretçilerini bekliyor olacak. Daha fazla bilgi için https://www.iseurope.org/show-event/opening-address/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
1Futuresource 2018 Mali Yılı 2. Çeyrek Temmuz-Eylül - 5000 lümen üzeri projeksiyonlarda pazar payı değeri N°1, Lazer projeksiyonda N°1
 
İlgili Kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.