Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
06.02.2019

Bültene ait dosyalar

Panasonic ISE 2019'da 4K ve lazer teknolojisinin standardını belirliyor

ISE 2019, Panasonic Business için 4K ekran serisini genişlettiği ve iki adet 4K lazer ünitesini ekleyerek yüksek parlaklıktaki projeksiyonlardan lazer teknolojisine tamamen geçiş yaptığı bir platform oldu.
 
Panasonic serisinde en yüksek parlaklık sunan ve kurulum ve ayarda önemli tasarruflar sağlayan dünyanın ilk tek gövdeli 50.000 lümenli projektörü PT-RQ50K, gerçek 4K çözünürlüğü ve birbirinden bağımsız kırmızı ve mavi SOLID SHINE lazer fosforlu sürücüleriyle canlı ve sürükleyici görüntüler için gelişmiş bir renk üretimi sağlıyor.
 
Panasonic, tek çipli ve 3 çipli DLPTM projektör serisi için üç yeni sıfır ofset merceğini tanıtarak müzeler ve parklar gibi mekanlardaki canlı etkinliklerin ve sürükleyici ortamların çeşitlenmesini sağlıyor. L biçimindeki yeni tasarımı sayesinde PT-RQ50K, kısa mesafeli görüntü projeksiyonlarının sebep olduğu ekran kayması sorununu da ortadan kaldırıyor.

Panasonic Görsel Sistem Çözümleri Müdürü Jan Markus Jahn PT-RQ50K ile ilgili şunları söyledi: “Panasonic'in canlı etkinlik projeksiyonu pazarında yüzde 80'lik payı bulunuyor [1]. 50.000 lümenlik projektör ile boyut ve parlaklık oranı açısından endüstrideki lider standartlarımızı koruyoruz.”
 
Sürükleyici ortamlar için geliştirilen yenilikler arasında ilgi çekici dijital içerikler üretmek birebir olan PT-RQ100 tek çipli DLPTM projektörün piyasaya sürülmesi de yer alıyor. PT-RQ100, 10.000 lümen değerindeki parlaklık ve gelişmiş renk teknolojisiyle ziyaretçi deneyimlerini zenginleştirmek için tasarlandı. Projektörün özellikleri arasında ultra yüksek çözünürlük (3840 x 2400) elde etmek için piksel kaydırma teknolojisi ve üretilen renk sayısını artırmak için zengin bir renk armonizörü bulunuyor. Üstelik projektör, 20.000 saat boyunca bakım gerektirmeden çalışabiliyor.
 
Gelişen Sınıf
Panasonic eğitim alanına yönelik üniversitelerin öğrencilerin öğrenim sürecinin merkezinde yer almalarını sağlayan ‘Gelişen Sınıf' vizyonunu paylaştı. Üçüncü taraf teknolojilerin yanı sıra Panasonic'in ortak çalışmayı destekleyen teknolojilerinin en iyisini kullanan modern sınıfta Panasonic projektörü çoklu 43 inç kapasitif dokunmatik ekrana ve yalnızca bir LAN kablosuyla canlı PTZ kameralara bağlanıyor. Böylece sınıfta kullanılan teknolojiler, öğrencilerin içerik oluşturma ve bilgi edinme yeteneklerini artırırken, içeriklerin ve öğrencilerin arasındaki etkileşimin kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlıyor.
 
Dünyanın en kusursuz video duvarı ve büyüyen 4K ekran serisi
Video duvar teknolojisinde ise profesyonel LCD ekran serisi, yalnızca 0,88 mm kalınlığındaki dünyanın en ince çerçevesine sahip TH-55VF2 gibi iki yeni panel ile büyüyor. Seri, yeni üyeleri sayesinde kurumsal toplantı odaları gibi ortamlar için geliştirilen dinamik içeriklerin paylaşıldığı çoklu ekranlara tamamen uygun hale geliyor. Panasonic, 3,5 mm'lik çerçeve genişliğine sahip ultra ince bir çerçeve ile donatılan yeni profesyonel LCD ekranı TH-55LFV9 ile LFV serisini de büyütüyor.
Panasonic, şu anda 18 farklı modele sahip olan 4K ekran serisine on yeni panel daha ekledi. Üst düzey SQ1 serisi, mevcut 98 ve 86 inçlik panellere eklenen 43 ile 65 inç arasındaki dört yeni ekran ile genişlerken, 500 cd/m2'de ince ve şık ekranlar sunuyor. Her biri 400 cd/m2 değere sahip olan ve günlük 16 saat kesintisiz çalışan yeni CQ1 ticari amaçlı giriş ekranları serisinde, 43 ile 86 inç arasında değişen altı yeni ekran modeli piyasaya sürüldü.
 
ProAV Canlı Prodüksiyon
Panasonic, Broadcast ve ProAV alanlarında ise 4K 50p özellikli ilk HDR ile entegre PTZ kamerası AW-UE150 ile canlı çekimlerde sunacağı yeniliğini de gösterecek. Bunun yanı sıra AW-RP150 uzaktan kumandasında tüm özellikleri yöneten geleneksel iki elle yönetim imkanı, önemli kullanım kolaylığı sağlayan ve tek elle kullanılabilen bir kumanda kolunun yanı sıra izleme ve menü ayarları için geniş bir LCD ekran yer alacak. Buna ek olarak Panasonic, her alanda yayın çözümleri sunan Tecnopoint, Polecam ve KST ile üçüncü taraf ilişkilerinin neler sunacağını da herkesle paylaşacak.
 
Jan Markus Jahn, “Bu yıl ISE'de bulunduğumuz en önemli yıl olacak. Bu sene canlı etkinlikler ve sürükleyici ortamlar için geliştirdiğimiz, işbirliğini destekleyecek ve perakende sektörüne de uyumlu ürünlerimizi sergileyeceğiz. İster küçük ölçekli bir sınıf ister tüm binanın projeksiyon haritası olsun, herkesin yaratıcı fikirlerini kolayca paylaşmasını ve iş ihtiyaçlarını kolaylaştırmasını sağlayacak teknolojik bir çözüm sunuyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Panasonic'in Görsel Sistemleri hakkında daha fazla bilgi için 5–8 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI, ISE 2019, Salon 1 Stant 1-H20'de Panasonic'i ziyaret edebilir veya https://business.panasonic.com.tr/visual-system sayfasını inceleyebilirsiniz.

İlgili Kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU'ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır. 

PSCEU altı ürün kategorisinden oluşmaktadır:
  • Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD'lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam'in sinema kamera modelleri ve EVA1'in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
  • Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
  • Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa'da pazar lideri olarak Panasonic'in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2017 yılında yüzde 57'lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2018).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
  • Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
  • Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazarda yüzde 39 pazar payı ile Avrupa'nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç).
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 591 yan kuruluşu ve 88 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için 61,4 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global
 
[1] Editörlere not:
  1. Futuresource 2018, EMEA lamba ve lazer projeksiyonu, 20.000-24.999 lümen

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.