Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
10.02.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic ISE 2018'de 4K AV serisini destekliyor

Panasonic ISE 2018'de canlı sahneleme, sergi, kiralık ve kalıcı kurulumlarda kullanılması için projektör serisine eklenen 4K ötesi lazer-fosfor özelliğini duyurdu.


Hafif, yüksek parlaklıklı 4K+ projektör taleplerini karşılayan PT-RQ22K 3 Çipli DLPTM SOLID SHINE lazer projektörün piyasaya sürülmesi, Amsterdam'daki ISE'de Japon üreticinin yaptığı çok sayıdaki duyurudan sadece bir tanesi.
Ek olarak, Panasonic alışveriş merkezleri, mağazalar, toplantı odaları ve sınıflar için ideal olan, 43-86 inç aralığında değişen altı modellik 4K profesyonel ekran serisini tanıttı. Ağ ekranlarının montaj, kurulum ve kontrol süreçlerini basitleştirmek için tasarlanan EQ1 serisi, harici kablolar ya da set üstü kutusu gerekmeksizin 4K ve Tam HD içerikleri gösterebilen bir USB medya oynatıcıya sahip.

Ayrıca, 10.000 lümen sınıfı projektörlerle aynı kompakt ölçüleri ve hafifliği paylaşan Panasonic'in yeni 12.000 lümen lazer projektörü, şirketin filtresiz 1 Çipli DLPTM çift sürücülü lazer fosfor modelleri serisine katılıyor.
Panasonic, dijital görüntüleme için de yüksek kaliteli dijital işaret uygulamaları için tasarlanmış, etkileşimli ShadowSenseTM ekran serisini ISE 2018'e getiriyor. Dokunma özgürlüğü sağlayan, 42, 49 ve 55 inçlik AF1 ve LF80 ekranlarının çoklu dokunmatik özellikli sürümleri Panasonic standına entegre edildi.

Ek olarak, Panasonic yüksek parlaklıklı, hafif ve taşınabilir yeni projektör serisini duyurdu. 300 inçe kadar ekranlarda yüksek kontrastlı görüntüleme sunan PT-VW360 serisi sınıfının en hafif ve parlak projektörü.

Panasonic, eğitim ve kurumsal amaçlı platformlara yönelik yüksek parlaklıklı PT-MZ770 projektör serisini duyurdu. Bu iki model, düşük işletim maliyeti ve SOLID SHINE lazerin yüksek güvenilirliğiyle birlikte LCD görüntülemenin resim kalitesi ve taşınabilirliğini bir araya getirerek tozlu koşullarda olağanüstü güvenilirlik sağlıyor.

Aygıtın kamerasından akıllı telefonlara veri gönderen Panasonic LinkRay™ aktarım teknolojisi de MZ770 serisi tarafından destekleniyor ve bu özellik projektörleri görüntüleme ve diğer genel gösterim rolleri için aynı oranda uygun kılıyor.
Görsel-işitsel çözüm yelpazesinin yanı sıra ISE '18 Panasonic standı (Salon 1, Stant H20) görsel sanatçıları, lazer projeksiyon teknolojisini, 3D yansıtma ve izlemeyi bir araya getiren, kaçırılmaması gereken canlı, "muhteşem bir gösteri" sunacak.
Proje için Panasonic dört şirketle ortaklık kurdu. Painting with Light şov tasarımını üstlendi, Novaline görünmez projeksiyon perdesi kumaşını temin etti, Blacktrax ve Disguise (daha önce d3 technologies olarak biliniyordu) ise canlı gösterinin arka planında izleme çözümü ve sunucu teknolojisi sağladı.

Panasonic Avrupa Görsel Sistemler Direktörü Jan Markus Jahn şu şekilde konuştu: "Panasonic, ISE'deki varlığını her geçen yıl daha da artırıyor. ISE 2018, izleyicileri canlı performansın nerede başlayıp projeksiyonun nerede bittiği konusunda merak içinde bırakan, şimdiye kadarki en "muhteşem gösterimize" tanıklık etti. Ayrıca, görsel-işitsel teknolojimize çok güçlü bazı eklentiler yaparak yelpazedeki boşluklardan bir kısmını doldurduk.

ISE'deki Panasonic varlığı, yaratma özgürlüğü sağladığı şeklinde lanse edildi. Şirketlerin, kapasitelerini sağlayan teknolojik çözüme güvenerek sadece müşterilerine odaklanabilirlerse başarılı olacaklarına inanıyoruz."
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.

 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.