Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
06.06.2017

Bültene ait dosyalar

Panasonic IFSEC'te yeni bir rota çiziyor
 
Panasonic, IFSEC 2017'de Avrupa güvenlik departmanı için yeni bir rota çizerek sektörden CCTV'nin algılanma ve tedarik edilme yaklaşımını değiştirmesini istiyor.
 
Yağmuru önleme kaplaması, nem giderme ve akıllı kodlama gibi tescilli Panasonic teknolojileri, CCTV teknolojisinin bakım ve işletimine yönelik genel maliyeti düşürüyor. Bu özelliklerin değerini göstermek için şirket, önde gelen diğer üreticilerin ürünleriyle kendi güvenlik kameralarının kullanım maliyetini hesaplayarak karşılaştıran ROI hesaplayıcısını IFSEC'te sunmayı planlıyor.
 
Hesaplayıcı; veri depolama, aktarım, bakım ve temizlik maliyeti ile zayıf siber güvenlikten kaynaklanabilecek potansiyel risklerin yanı sıra kişi sayma, yaş algılama ve cinsiyet algılama teknolojilerinin gelir potansiyeli gibi faktörleri göz önüne alıyor.
 
Panasonic İngiltere Ülke Yöneticisi John Boyle konuyla ilgili şunları söyledi: “Panasonic, birkaç yıldır benzersiz dahili kamera teknolojilerinin toplam sahip olma maliyetini azalttığını belirtiyordu. Buna ek olarak, uçtan uca siber güvenlik sunabiliyor olmamız, kuruluşların veri ihlallerine karşı korunmalarını sağlıyor ve onları veri koruma yasalarındaki değişikliklere hazırlıyor.
 
Dolayısıyla, güvenlik teknolojisi satın alırken kameraların doğrudan maliyeti üzerine eğilmek bizim için bir avantaj sağlamıyor ve bu konuda pazarın bakış açısını değiştirmemiz gerekiyor. Bu yıl IFSEC'te, ürün maliyetinin yolun sadece başı olduğunu anlayan bazı sistem entegrasyonu iş ortaklarıyla yeni görüşmeler başlatmak istiyoruz.”
 
IFSEC 2017'deki platformlardan biri olan Panasonic, Security Management Theatre'a özel sponsor olmanın yanı sıra, aynı zamanda Panasonic markalı bir toplantı alanı sağlamak için organizatörlerden UBM ile birlikte çalışıyor. Şehir gözetimi, bankacılık ve perakende gibi güvenlik endüstrisi için başlıca hedef sektörler IFSEC Meetings Service aracılığıyla etkinlikte Panasonic'le doğrudan toplantı ayarlayabilecek. Şirket ayrıca Londra'daki ExCeL Centre'da gerçekleştirilecek etkinlikte siber güvenlik, bakım gerektirmeyen şehir gözetim ve akıllı sıkıştırma teknolojileri üzerine bir seminer verecek.
 
John Boyle konuyla ilgili, “Daha danışma odaklı bir yaklaşım benimsemek istiyoruz. SI'larımızın karşılaştıkları güçlükleri anlamak ve Panasonic'in benzersiz düzeydeki kapsamlı teknoloji portföyünün onların giderek karmaşıklaşan ihtiyaçlarını karşılayabileceğini göstermek istiyoruz” diye ekledi.
 
Panasonic Güvenlik Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için: http://business.panasonic.com.tr/guvenlik-cozumleri/
 
 

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71

 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, Yayın & ProAV ve Endüstriyel Medikal vizyon kameraları, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler, dayanıklı mobil bilgisayarlar ve yangın alarm çözümleri yer almaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 

PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2015).
  • Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır.  


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.