Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
01.11.2016

Bültene ait dosyalar

Panasonic, FusionPipe işbirliği ile kimlik doğrulama yazılımı sunacak!
 
Panasonic,Toughbook ve Toughpad mobilite çözümlerinin bir parçası olarak kimlik doğrulama yazılımı sunmak üzere veri güvenliği şirketi FusionPipe şirketi ile çözüm ortağı oldu.
 
Panasonic System Communications Company Europe'un (PSCEU) bir iş birimi olan Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler, merkezi Vancouver'da bulunan kimlik doğrulama ve veri güvenliği çözümleri şirketi FusionPipe Software Solutions Inc. (FusionPipe) ile yeni bir çözüm ortaklığına girdi. Bu işbirliği uyarınca Panasonic, FusionPipe patentli QuikID™ kimlik doğrulama çözümlerini Avrupa'daki müşterilerine ve dağıtıcılarına sunarak markayı destekleyecek.
 
QuikID™ nedir?
QuikID™, sert koşullara dayanacak şekilde tasarlanmış masaüstü, dizüstü, tablet ve VPN ağları için son kullanıcı doğrulama (aç/kapat) yeteneğini geliştirmek üzere tasarlanan patentli bir yazılım. Kullanıcı adı/parola kombinasyonları, anahtarlar, akıllı kartlar, OTP'ler (tek seferlik şifreler) veya USB'lere duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran çözüm, veri ve ağ güvenliğinden taviz vermeden işgücü güvenliğini artırıyor.
 
FusionPipe, Panasonic bünyesindeki yeni Sertifikalı Bağımsız Yazılım Sağlayıcı Programı dahilinde resmi olarak sertifikalandırılan ve onaylanan en yeni Bağımsız Yazılım Sağlayıcılarından biri olarak dikkati çekiyor.
 
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler - Mühendislik Bölümü Başkanı John Harris, “Mobile World Congress 2015'te FusionPipe ekibiyle tanıştığımdan bu yana onlarla çalışıyor, QuikIDTM  çözümünün teknik faydalarını, güvenlik provizyonlarını ve doğrulama teknolojilerinin potansiyelini değerlendiriyordum. Bu süreçte hem FusionPipe ekibi ve kullandıkları teknolojilerden hem de bu inovatif çözümün bizim mevcut müşteri tabanımıza, potansiyel müşterilerimize ve dağıtım kanalımıza sunduğu fırsattan çok etkilendim” diyor.
 
FusionPipe CEO & Yönetim Kurulu Başkanı David Snell ise şöyle görüş bildiriyor: “Çığır açan kimlik doğrulama teknolojimizin en büyük Katma Değerli Satıcılarından biri de Panasonic olduğu için gurur ve heyecan duyoruz. Sert koşullara dayanıklı cihaz pazarının devi olana Panasonic, vizyonu, pazar stratejisi ve büyüyen kullanıcı tabanı, karşılıklı olarak avantaj sağladığımız iş ortaklığımızın başarısının anahtarıdır.”
 
Panasonic, FusionPipe QuikIDTM yazılımını, Avrupa Ekonomi Bölgesinde, İsviçre'de ve Türkiye'deki mevcut dağıtım kanallarında ProServices ürün ailesinin bir üyesi olarak satışa sunacak.
 
Panasonic Toughbook ve Toughpad çözümlerinin ayrıntıları için www.toughbook.eu adresi ziyaret edilebiliyor.
 
İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
PSCEU Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur.  PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler ve dayanıklı mobil PC'ler yer almaktadır.
www.toughbook.eu
 
PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
-Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
-Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2015).
-Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan Profesyonel Kamera Çözümleri.
-Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
-Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Ocak-Mart 2015) D-Cinema hariç)
 
FusionPipe hakkında
FusionPipe Software, daha rahat ve emniyetli bir son kullanıcı doğrulama çözümü sağlamak için akıllı telefon ve giyilebilir cihazlar aracılığıyla parola, akıllı kart ve simgeler kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırma misyonunu üstlenen ve hızla büyüyen, dinamik bir teknoloji şirketidir. FusionPipe dünya standartlarında doğrulama ve ileri düzey kurumsal veri güvenliği çözümlerinde liderdir. Patentli teknolojisi, rahat fakat emniyetli kimlik doğrulama ve kimlik yönetimi gibi giderek büyüyen küresel bir ihtiyacı karşılamaktadır.FusionPipe kurumlara ezber bozan, kullanımı ve uygulaması kolay bir teknoloji sunarak üretkenliği artırırken sahip olma maliyetini düşürür. Fusion Pipe'ın yenilikçi doğrulama teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için: www.fusionpipe.com

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.