Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
25.05.2017

Bültene ait dosyalar

Panasonic en son model Toughbook CF-54 notebook ile yarı-dayanıklı notebook kategorisini yeniden tanımlıyor
 
İş bilgisayarında yüksek performans ve fonksiyonelliğin dayanıklılıkla birleşimi
 
Panasonic'in en son model Toughbook CF-54 notebook'u yarı dayanıklı notebook piyasasını yeniden şekillendirmek için üretildi.  Üçüncü nesil yüksek performanslı, esnek ve fonksiyonel cihaz, hafifliği ve şık tasarımıyla birçok zorlu çalışma koşullarına dayanıklı bir iş bilgisayarı.
 
En son Intel® Core™ i5-7300U vPro™ işlemcisi, esnek yapısı ve port bölgeleri, 14 inç ekranı ile Panasonic Toughbook CF-54, Panasonic'in en popüler cihazlarından Toughbook CF-53 modelinin yerini almaya hazırlanıyor. Toughbook CF-54, Entry, Mid ve Premium notebook versiyonları ile Toughbook CF-53'ün standart VGA ve seri port, DVD oynatıcısı özelliklerine sahip.
 
Otomotiv sektöründen kurumsal yönetime
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer ürünle ilgili, "Bu Toughbook serisi hafifliği, inceliği ve şık görünümü ile endüstride yeni bir standart oluştururken, üst düzey programlama gücü ve grafik performansı ile mobil çalışanlara ideal bir kullanım deneyimi sunuyor" dedi ve ekledi: "Dayanıklı tasarımına rağmen, yüksek esnek yapısı ve çoklu port özelliği ile mavi yakalılar ve açık hava çalışanları için oldukça uygun bir cihaz. Toughbook CF-54, otomotiv sektöründekilerin ar-ge ve tanısal ihtiyaçları ile saha çalışanlarının bakım ve onarım gereksinimlerini tam anlamıyla karşılıyor. Cihaz ayrıca sigorta hasar tespiti yapan eksperler, yapı mimarları, hükümet ve kamu güvenlik personelleri gibi mobil profesyonellerin taleplerine uygun yüksek performansa sahip."
 
Esnek ve modüler yapı
Yeni nesil cihazın esnek yapısı kullanıcıya DVD, ikinci pil, Smartcard okutucu ya da PC kartı özelliklerinden birini seçme şansı veriyor. Esnek yapılandırma portu, ikinci LAN, GPS, dördüncü USB 2.0 ya da dayanıklı USB girişi olarak kullanılabiliyor.
 
Yüksek çözünürlüklü ekran seçeneği
14 inç ekran özelliği ile Toughbook CF-54, farklı görevlere uygun ekran netliği ve görsel detay sağlamak için HD (1366x768), Full HD (1920x1080) veya Full HD multi-touch özellikli dokunmatik seçenekleriyle geliyor. Tüm cihazlarda Windows 10 Pro işletim sistemi bulunuyor.
 
Bir bölgeden diğerine mobil çalışanlar için hareket esnasındaki çok yönlü bağlanma seçenekleri büyük önem taşıyor. Son model Toughbook CF-54 notebook, projektör ve ekran için VGA ve HDMI dahil bir arayüz çeşitliliği, eski sistemlere bağlantı için gerçek seri port, LAN port, USB 3.0 portları ve bir SD kart yuvası ile geliyor. Ayrıca diğer cihaz ya da ekranlara monte edebilmek için bir yerleştirme bağlantısı ve 4G LTE, çift anten geçişi, temassız Smart Card ve Parmak izi okuyucusu seçenekleri bulunduruyor.
 
Entry model (dokunmatik ekransız HD) 4GB RAM (Maks. 32GB) ve standart 500GB HDD (128GB /256 GB GB SSD seçeneğiyle); Mid model (dokunmatik ekransız full HD) 4 GB RAM (Maks.32GB) ve standart 256GB SSD (128GB SSD seçeneğiyle); ve Premium model (dokunmatik ekranlı Full HD) 8GB RAM (Maks. 32GB) ve standart 256GB SSD (128 GB SSD seçeneğiyle) geliyor. Kamera seçeneklerinde her türlü ortamda ve koşulda çalışabilen 2 megapiksellik bir web kamerası mevcut. Cihaz ayrıca karanlık ortamlarda çalışmak için seçeneğe bağlı arkadan aydınlatmalı klavyeye sahip.
 
Yarı-dayanıklılıkta en iyi tercih
Yarı-dayanıklı olmasına rağmen, Toughbook CF-54 darbelerden maksimum koruma sağlamak için dört kenarında magnezyum kaplaması, sıvı dökülmelerine karşı full klavye ile ekran koruması ve petek stilinde bir kapak  bulunduruyor. Cihaz, 76 cm'e kadar düşmelere dayanıklılık gösteriyor. Cihaz kullanım rahatlığı için entegre taşıma kulbuna sahip ve  isteğe göre şirket logosu ile de donatılabiliyor.
 
Dayanıklılığı sayesinde CF-54, Panasonic'in onaylı 3. parti cihaz montaj aksesuarları ile araç içi gibi alanlara monte edilebiliyor.
 
10 saatlik* pil ömrü ile bu cihaz, günün yoğun akışına ayak uydurarak çalışma temposunu koruyor, piller cihaz çalışırken de değiştirilebiliyor. Ayrıca toplam pil ömrünü 17 saate* kadar çıkartabilecek isteğe bağlı bir ikinci pil kullanmak da mümkün.
 
Aklın bir parçası
Tüm Toughbook'lar donanım hatalarını kapsayan 3 yıllık standart garantiye ve 5 yıllık yedek parça temini garantisine sahiptir. Ek olarak satın alınabilecek garanti paketleri şu şekildedir: Genişletilmiş Ürün Garantisi (4. veya 5. yılda), Kaza ve Hasar Garantisi, Pil Garantisi (3/4/5 yıl) ve HDD/SSD Garantisi.
 
Fiyat ve ürüne ulaşım
Toughbook CF-54 Haziran 2017'nin sonundan itibaren satışa sunulacaktır.
 

 
*1  MobileMark® 2014 tarafından ölçülmüştür.
 
İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
PSCEU Panasonic'in küresel B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur. PSCEU profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU'nun ürünleri arasında PBX telefon anahtarları, doküman yazıcılar, profesyonel kameralar, projeksiyon cihazları, büyük görsel görüntüleyiciler ve dayanıklı mobil PC'ler yer almaktadır.
www.toughbook.eu
 
PSCEU beş ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
• Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
• Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve
elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2014 yılında dayanıklı ve
uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %70,1 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet
satışlarında Panasonic Toughpad ile %57,1 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research,
Mart 2015).
• Yayın & ProAV ürünleri, güvenlik, yangın alarm sistemleri ve endüstriyel tıbbi görüş (IMV) teknolojisinden oluşan
Profesyonel Kamera Çözümleri.
• Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri, erişim kontrolü, davetsiz misafir alarmları ve yangın
alarm sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
• Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş    Görsel ürün
çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %43,9 pazar payıyla lider konumdadır.
(Futuresource >5klm (Ocak-Mart 2015) D-Cinema hariç)
 
 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.