Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
18.10.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic eksiksiz bir 4k ekran serisini piyasaya sürüyor

Panasonic yüksek görüntü kalitesi, esnek kullanım ve kolay kurulum imkanı sunan altı modelden oluşan yeni bir 4K profesyonel ekran serisini piyasaya sürdü.
 
Ekim ayından itibaren satışa sunulacak olan giriş sınıfı ekranlar, dikey ve yatay olarak kullanılabilen 43 ile 86 inç boyutlar arasında değişiyor ve her biri 350 cd/m2 parlaklığa sahip.
 
İnce ve şık tasarımlı 4K serisi, yüksek görüntü kalitesini ince bir çerçeve (11,9 ile 15,2 mm arasında) ile birlikte sunarak ekranın fiziksel boyutu ile karşılaştırıldığında görüntü alanını en yüksek seviyeye çıkarıyor. 
 
Alışveriş merkezleri, galeriler, toplantı odaları ve sınıflar için ideal olan ekranlar, yüksek renk kalitesi ve esnek kullanım için çeşitli işlevler sunuyor. En büyük iki panelde (86 ve 75 inç) ekrana farklı açılardan bakıldığı zaman bile renk doğruluğunu ve net görüntüyü koruyan In-Plane Switching teknolojisi bulunuyor.
 
En yeni 4K ve Full HD video içeriklerini desteklemek ve bağlantı seçeneklerini artırmak için tüm ekranlarda DRM korumalı içerikleri oynatabilen HDCP 2.2 uyumlu iki adet HDMI bağlantısı bulunuyor. Ayrıca 4K özelliği olmayan kaynaklar da görüntü kalitesini geliştirmek için otomatik olarak dengeleniyor. Bu serideki tüm ekranlarda olduğu gibi EQ1'de de ünite kontrol cihazının farklı cihazları ortak bir şekilde kontrol etmesini sağlayan HDMI-CEC işlevine sahip olan VESA uyumlu bir montaj parçası bulunuyor. Giriş tespit işlevi de akıcı giriş geçişi özelliğinin sunduğu otomatik bağlanma ve bağlantı kesme imkanıyla ortak çalışma ve toplantı odalarında etkinliğin ve verimliliğin artmasına yardımcı oluyor.
 
“EQ1 Serisi'nin tasarım odağında ekranların montajını, kurulumunu ve kontrolünü sadeleştirmek yer alıyor” diyen Panasonic Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa, sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Her birinde, harici kablolara veya bir set üstü kutusuna ihtiyaç duymadan 4K ve Full HD görüntü sağlayan dahili USB medya oynatıcılı sade bir bilgilendirme modu bulunuyor. Böylece USB ve LAN üzerinden birden fazla cihazda senkronize içerik oynatılabiliyor. Buna ek olarak bilgilendirme planı oluşturmak ve cihazı kapatıp açmak için bir zamanlayıcı seçeneği de var.”
 
Bir veya birden fazla ekran Panasonic Çoklu Monitör ve Denetim Yazılımı kullanılarak izlenebiliyor ve kontrol edilebiliyor. Bu ücretsiz yazılım, temel kontrol becerilerini içerirken ağa bağlı ekranlar için Erken Uyarı Yazılımı'nı kullanarak işlevleri artırılabiliyor. Ana video ve ses kesintiye uğrarsa yük devretme ve yeniden çalışma işlevleri sayesinde sistem alternatif sinyallere geçiş yapıyor. Kesinti ortadan kalktığında ise ana sinyale geri dönülüyor. Bu durum, kolay kurulum ve güvenli çalışma ile güvenilirliği artırıyor. Böylece ürünler perakende mağazalar, okullar ve ofisler için oldukça uygun bir hale geliyor.
 
Panasonic Broadcast & ProAV ile ilgili daha fazla bilgi için business.panasonic.com.tr/professional-camera adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr

 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.