Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
22.09.2017

Bültene ait dosyalar

Panasonic, ekip çalışmasına uygun, yeni ve etkili lazer projeksiyon serisini piyasaya sürüyor

Panasonic,  SOLID SHINE™ lazer fosforlu ışık kaynağını ilk kez 3LCD teknolojisiyle bir araya getirdiği, kurumsal ve yüksek öğretim pazarını hedefleyen yeni projektör serisini vitrine çıkardı.
 
Küçük ve orta boyutlu toplantı odalarında, sınıflarda ve amfilerde ekran boyutları 100-150 inç arasında olan tek ekranlı uygulamalara yönelik PT-MZ670 serisi, parlak ortamlarda yüksek kontrastlı görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Tek kablolu DIGITAL LINK video/kontrolünün yanı sıra kablolu ve kurulumu, kullanımı ve bakımı kolaylaştıran isteğe bağlı kablosuz arabirim tercihi de sunuyor.
 
Bu yeni seri, WUXGA çözünürlüğüne sahip PT-MZ670 (6500 lümen ANSI) ve PT-MZ570'nin (5500 lümen ANSI) yanı sıra WXGA çözünürlüğüne sahip PT-MW630 (6500 lümen ANSI) ve PT-MW530 (5500 lümen ANSI) olmak üzere birbiriyle değiştirilebilir dört kompakt lens modelinden oluşuyor. Bu projektörler, uygun fiyatlı 3LCD'yi uzun vadeli maliyet tasarrufları sunan SOLID SHINE lazeriyle bir araya getirerek pazarın yüksek parlaklığa sahip görsel teknoloji talebini karşılıyor. Kompakt ve hafif olan bu seri, bakım gerektirmeden 20 bin kez çalışma özelliğine sahip olmasının yanı sıra üstün görüntü kalitesini sessiz çalışma özelliğiyle bir araya getiriyor. Bu projektörler, 360 derecelik montajı, güçlü odak/yakınlaştırma özelliğini, dikey/yatay lens değiştirmeyi, kurulum esnekliği sağlamak üzere eğimli ekran düzeltmesi ile Y/D köşe düzeltmesini ve 4 köşeli düzeltme özelliklerini sunuyor.
 
Panasonic Ürün Pazarlama Yöneticisi Thomas Vertommen ürünle ilgili şu değerlendirmede bulundu: "Bu projektörde, yeni 'tak ve kablosuz paylaş' özelliği de bulunuyor. Bu, yapılandırma verilerini ve düşük boyutlu bir uygulamayı USB bellek kullanarak projektörden bilgisayara kopyalayabileceğiniz anlamına geliyor. Bu durum ise ilave yazılıma veya ağ kurulumuna ihtiyaç duymadan içeriğin bilgisayardan paylaşılmasına olanak sağlıyor."
 
Panasonic, isteğe bağlı ET-WM300 kablosuz modül ilavesiyle mobil cihazlar ve bilgisayarlar için kablosuz projeksiyon desteğini de artırdı. Buna artık Miracast uyumlu cihazlar aracılığıyla uçtan uca sorunsuz medya aktarımı için 5 GHz/2,4 GHz'lik yansıtma da dahil.
 
Bunun yanı sıra, Panasonic kablosuz projektör uygulamaları ve yönetici yazılımı kablosuz projeksiyonu destekleyen her cihazda ekipler arasında işbirliğine dayalı çalışmayı mümkün kılacak şekilde yenilendi. Yeni PT-MZ670 serisinin dağıtımı Kasım 2017 için planlandı.
 
Panasonic Görsel Sistem Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için: hhttp://business.panasonic.com.tr/visual-system/          


İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
 
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global
 
 

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.