Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
05.02.2019

Bültene ait dosyalar

Panasonic dünyanın en kusursuz video duvarını tanıtıyor

Panasonic, sadece 0,88 mm ile dünyanın en ince çerçeve kalınlığına ve gelişmiş renk yönetimine sahip olan iki üst düzey profesyonel LCD video duvar ekranını piyasaya sürecek.
 
Yeni TH-55VF2H ve TH-55VF2 modelleri, büyük ve dinamik ekran görüntüleri için neredeyse pürüzsüz, çok düzlemli ekranların bir araya getirilebilmesini sağlıyor. DisplayPort aracılığıyla kurulan zincirleme bağlantıyla 2x2 yapıda kullanıldığında yalnızca bir 4K girişten gelen sinyal, tüm ekranlarda gösterilebiliyor.
 
Buna ek olarak, LFV serisine 3,5 mm'lik ultra ince çerçeve ölçüsüyle yeni profesyonel LCD ekran olan TH-55LFV9 ekleniyor. Her iki ürün yelpazesinde üst düzeyde dayanıklı parçaların kullanılması, Panasonic'in 24 saat sürekli çalışmayı garanti etmesine olanak verirken kritik görev uygulamalarının ihtiyaçlarını da karşılıyor.
 
Üç panel de 55 inç boyutta olup, 700 cd/m2 (TH-55VF2H) veya 500 cd/m2 (TH-55VF2/TH-55LFV9) parlaklığa sahip. Böylece kullanıcılar, kurulum konumuna bağlı olarak en uygun modeli seçebiliyor. Buna ek olarak her ekranın bütün açılarda üst düzey görüntü sağlaması için ekranlarda In-Plane Switching (Düzlem İçi Anahtarlama) özelliği bulunuyor. Aynı zamanda yeni panelin yüzeyi, parlamayı azaltmak ve dışarıdan gelen yansımayı bastırmak için birçok işleme tabi tutuluyor.
 
Çok düzlemli ekranların renk farklılıklarını en aza indirmek için önceden kalibre edilmesiyle her iki seri arasındaki benzerlik de artıyor.
Gereken durumlarda yük devretme ve yeniden çalışma işleviyle sinyali yedeklemek için kullanılabilecek olan iki sistemli giriş anahtarı da ekranların bir diğer özelliği olarak dikkat çekiyor. [1] Böylece ekranların sağladığı güvenilirlik de en üst düzeye çıkarılıyor. Sistem yapılandırmasını basitleştiren orijinal bir uygulamanın kullanılmasıyla kurulum süreci de basitleşiyor.
 
Panasonic Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa konuyla ilgili şunları söyledi: “Video duvar ekranları ürün yelpazemizi müşterilerimize piyasadaki en kusursuz panel seçeneğini sunacak şekilde genişlettiğimizi duyuruyor olmaktan dolayı son derece heyecanlıyız. Bütünleşik renk teknolojisi ile birlikte bunun izleyicileri cezbedeceğine hiç kuşkumuz yok. Bu teknolojiyi 7/24 çalışma özelliği ile birleştirerek gelişmiş görüntü kalitesi elde ederken güvenilirlikten ödün vermedik.”
 
LFV9 serisi Ekim 2019'da, VF2 serisi ise 2020'nin başında satışa sunulacak.
 
Ekran yelpazesi ve diğer Panasonic Görsel Sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için 5–8 Şubat tarihleri arasında Stant 1-H20, Salon ISE2019, Amsterdam RAI'de Panasonic'i ziyaret edebilir veya https://business.panasonic.com.tr/visual-system/urunler-ve-aksesuarlar/profesyonel-ekranlar sayfasını inceleyebilirsiniz.
 
İlgili kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU'ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır. 

PSCEU altı ürün kategorisinden oluşmaktadır:
  • Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD'lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam'in sinema kamera modelleri ve EVA1'in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
  • Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
  • Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa'da pazar lideri olarak Panasonic'in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2017 yılında yüzde 57'lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2018).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
  • Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
  • Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazarda yüzde 39 pazar payı ile Avrupa'nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç).
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 591 yan kuruluşu ve 88 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için 61,4 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.