Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.07.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic Akıllı Batarya Garantisi'ni başlatan ilk firma oluyor
 
Akıllı Batarya Garantisi, Panasonic Toughbook cihazlarının akıllı batarya yönetimiyle mobil çalışanların verimliliğini sürdürmeye yardımcı oluyor.
 
Panasonic sektörün ilk Akıllı Batarya Garantisi'ni Toughbook'un dayanıklı notebook, tablet ve el terminalleri için duyurarak kurumların mobil işgücü verimliliğini otomatik olarak sürdürmesine yardımcı oluyor.
 
Üç yıllık Toughbook Akıllı Batarya Garantisi'nde, bataryanın ömrünü sürekli takip eden ve değişim gerektiren seviyelere ulaştığında yöneticiyi bir e-postayla uyaran analitik çözümü kullanılıyor. Bataryanın ömrü orijinal şarj kapasitesiyle kıyaslandığında belli bir yüzdeye ulaşınca yöneticiye uyarı amacıyla gönderilen bir e-posta bildirimi ile bataryanın değişimi için zaman belirleyecek kadar süre sunuyor. Devamında bataryanın değişmesi gerektiğinde ise kırmızı e-posta bildirimi gönderiliyor. Bu bildirim aynı zamanda Panasonic'ten de bir arama yapılmasını ve teslim edilecek yeni batarya için gerekli ayarlamaların yapılmasını sağlıyor.
 
Garanti sayesinde, bünyelerinde çok sayıda Panasonic mobil cihazı kullanan kurumların batarya değişimiyle ilgili maliyetleri azalırken yeni batarya gerektiğinde hemen temin edilerek olası aksama süreleri en aza indiriliyor.
 
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler bünyesinde yer alan Çözüm Servisleri'nden sorumlu Genel Müdür Jon Tucker, konuyla ilgili “Öncülük eden ve Panasonic'in akıllı batarya sektöründeki inovasyonlarının üzerine kurulan bu akıllı garanti, hem rahatlık hem de kurumlara gerçek faydalar sağlıyor. Normal bir dayanıklı cihaz bataryası maliyetinin neredeyse yarısıyla garanti sahipleri, otomatik olarak çalışan batarya görüntülemesine ve üç yıllık süre içerisinde gerektiğinde batarya değişimine sahip olabiliyor” dedi.
 
Akıllı Batarya Garantisi'ne sahip olan müşteriler, B2M Solutions'ın Elemez adı verilen gerçek zamanlı analitik platformundan güç alan Panasonic'in Smart Service Lite analiz yazılımını cihaza yükleyerek bu özelliklerden faydalanabiliyor. Müşteriler aynı zamanda ellerindeki tüm mobil cihazların performansını ve çalışma durumunu saptayıp, analiz eden, depolayan ve rapor eden Toughbook Smart Service performans analitik paketinin tamamına 60 günlük deneme süresiyle sahip olabiliyor. Bu bulut temelli Hizmet olarak Yazılım çözümleriyle yöneticiler aralarında aksatıcı olayların, uygulama kullanımının, ağ performansının ve sinyal kuvvetinin yer aldığı daha geniş yepazeli gerçek zamanlı verilere erişebiliyor.
 
B2M Solutions Gelir Yönetiminden Sorumlu Yönetici Gary Lee ise “Dünyanın dört bir yanındaki kurumsal müşterilerimiz ile olan ilişkilerimiz sayesinde düzgün çalışan bataryaya sahip olmanın mobil çalışanların en önemli ihtiyaçlarından biri olduğunu biliyoruz. Panasonic'in kurumlar için kritik olan bu çözümde B2M'yi seçmesinden mutluluk duyuyoruz. Hizmetin bir parçası olarak biz de Panasonic'in müşterilerine Panasonic cihazlarının batarya ömrü üzerinde tam görünürlük ve yönetim sağlayan gerçek zamanlı analitikler sunuyoruz.
 
Panasonic Toughbook Akıllı Batarya Garantisi tüm cihazlar üzerinde standart olan 6 aylık batarya garantisini üç yıl seviyesine çıkarıyor.
 
Toughbook hakkında daha fazla bilgi için: www.toughbook.eu
 
İlgili Kişi
Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli            
0212 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 
 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.