Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
30.07.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic 7 inç Toughpad FZ-M1 modellerini yeniliyor
 
Panasonic Toughpad FZ-M1 tableti, mobil çalışanlar için en esnek ve özelleştirilebilen tamamen dayanıklı 7 inç tablet olmasıyla dikkat çekiyor.
 
Panasonic, tamamen dayanıklı ve fansız Windows tabletini mobil çalışanlar için en esnek ve özelleştirilebilen 7 inç tablet olmaya devam etmesi için yeniliyor. Panasonic Toughpad FZ-M1 mk3 Standard tableti, daha güçlü 7. Nesil Intel® Core™ i5 işlemciyle donatılıyor. Intel® Core™ i5-7Y57 vPro işlemci, olağanüstü performansı çok düşük güç tüketimiyle sunarak ısı oluşumunu en düşük seviyede tutuyor. Cihaz aynı zamanda on parmağı da algılayabilen dokunmatik ekranın benzersiz görüntülemesi için yansıma önleyici şeffaf koruma filmi bulunan daha parlak 700cd/m² ekrana sahip. ‘Value' modelindeki ekran iyileştirmelerinin yanı sıra iki kat artarak 4GB'a ulaşan RAM ve daha güçlü Intel® Celeron® N4100 işlemci göze çarpıyor.
 
Bu değişiklikler, Panasonic Toughpad FZ-M1'in en esnek ve özelleştirilebilir dayanıklı 7 inç tablet olarak saygınlığının daha da geliştirilmesi için yapılıyor. Son derece esnek yapılandırma girişleri ve entegre kurumsal genişleme modülünün yanı sıra Panasonic, birçok sektördeki mobil çalışanların ihtiyaçlarına uyumlu bir ürünün oluşturulmasına imkan tanıyan cihazlarına sensör seçenekleri yelpazesi de ekliyor.
 
3D kamera
Tercihe göre entegre edilen Intel® RealSense™ 3D kamera, hareket halindeyken üç boyutu da işlemesi için tasarlandı. Çözüm, depo alanı optimizasyonu; tesis ve varlıkların bakımı; sağlık hizmetlerinde yaralanmaların analizi, suç mahali görüntülemeleri ve sigorta tazminat talebi fotoğrafları gibi geniş kapsamlı sektörel uygulamalarda kullanıma uygun. 3D kamera, çözünürlüğe ve çevre koşullarına bağlı olarak 16 cm'den 10 m'ye kadar kullanım alanına sahip olup açıkhavada kullanıma uygun ve FZ-M1 Standard modeline de dahil edilebiliyor.
 
Termal kamera
Sahadaki çalışanların oldukları yerde hatasız termal görüntüleri yakalayıp işleyebilmesine, aynı iş hattının başka uygulamalarıyla birleştirebilmesine ve görüntülere QR kodu gibi üst veri içerikleri ekleyebilmesine imkan sağlayan FLIR Lepton mikro termal görüntüleme kamerası ise bir diğer seçenek.
 
Çok yönlü, yapılandırılabilir kurulum ve termal kamerası sayesinde güçlü, dayanıklı Panasonic tablet birçok kurumsal sektör ve uygulama için uygun bir çözüm sunuyor. İtfaiye, acil servis ve savunma gibi ısı takip uygulamasının kullanımının yaygın olduğu sektörlerin yanı sıra termal görüntüleme, üretim sektöründe hat kontrolü ve kalite güvence; altyapı ve saha hizmetlerinde bakım, onarım; enerji, petrol, havacılık, otomotiv ve inşaat sektörlerinde ise tanılama ve varlık yönetimi gibi alanlarda kullanılabiliyor.   
 
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Pazarlama Genel Müdürü Jan Kaempfer, konuyla ilgili “Mobil işgücünün verimliliğini en üst seviyeye çıkarmak için kurumlar, farklı çalışanlarının belirli ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar esnek ve yapılandırılabilir olan mobil bilişim cihazlarına ihtiyaç duyuyor. Bu son model Panasonic Toughpad FZ-M1 tableti ve sürekli büyüyen entegre çözüm ve eklenti yelpazemiz, isteğe göre oluşturulan dayanıklı mobil cihazı gerçeğe dönüştürüyor” dedi.
 
 
Panasonic FZ-M1 tableti, kameralar gibi uzman ihtiyaçlarını 4G mobil genişbandı, GPS ve anten üzerinden araç geçişi gibi seçeneklerle entegre edilebilmesi için satın alındıktan sonra yapılandırılabiliyor. Entegre kurumsal genişleme modülü seçenekleri arasında ise seri port, LAN, NFC, akıllı kart okuyucu, barkod okuyucu, UHF RFID ve cihaz çalışırken batarya değiştirme gibi özellikler bulunuyor. Standart olarak Toughpad FZ-M1 tam boyut USB 3.0, Micro SD, kulaklık, şarj cihazı ve micro SIM ile birlikte geliyor.
 
Hafif ama dayanıklı
Yalnızca 540g ağırlığında ve 18mm incelikte olan Toughpad FZ-M1, 150 cm yükseklikten düşme testine tabi tutuldu. Toza ve suya dayanıklılık için IP65 koruma seviyesine sahip olan Toughpad FZ-M1, -10 ile 50°C arasındaki sıcaklıklarda çalışabiliyor.
 
Uzun batarya ömrü ve cihazı kapatmadan batarya değiştirme seçeneği
Çevre ışığı sensörü gibi yerleşik batarya koruma teknolojisiyle Toughpad FZ-M1 değiştirilebilen bataryasıyla 2.5 saatlik şarj ile 8 saat çalışabiliyor (MobileMark 2014). Aynı zamanda 18 saatlik (MobileMark 2014) genişletilmiş batarya seçeneği de bulunuyor. Daha uzun süre çalışmaya ihtiyaç duyanlar için cihaz çalışırken değiştirilebilen bataryanın kurulumu, yapılandırılabilen giriş seçenekleri kullanılarak gerçekleştiriliyor.
 
İhtiyaca göre kameralar
Canlı video konferanslarına ve sahadaki belgelerin fotoğrafik görüntülerine ihtiyaç duyan kullanıcılar için FZ-M1, stereo mikrofonlu 2 megapiksel ön kamera ve 8 megapiksel arka kamerayla donatıldı.
 
İki yeni model de Ağustos 2018'in sonunda satışta olacak.
 
Toughbook hakkında daha fazla bilgi için: www.toughbook.eu
 
 
İlgili kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal PorterNovelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
 
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
 
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
 
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Kurumsal Mobil Çözümler. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
 
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
 
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
 
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.