Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
13.02.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic, 4K lazer projektörü tanıttı
 
Panasonic Business, canlı sahneleme, sergi, kiralık ve kalıcı kurulumlarda kullanılması amaçlanan projektör serisine ek olarak 4K lazer-fosfor özelliğini duyurdu.
                

PT-RQ22K 3-Chip DLP™ SOLID SHINE lazer projektör, bir WUXGA/SXGA+ projektör olan RZ21K serisiyle aynı kompakt boyutlarda ve 21.000 lümen parlaklıkla birlikte geliyor ve 4K+ (5120 x 3200) çözünürlüğe sahip.
 
Panasonic Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa: “PT-RQ22K;  Panasonic 4K projeksiyon serisini tamamlayarak PT-RQ32K ve PT-RQ13K ürünlerine katılıyor ve tek veya toplu projeksiyonlar için uygun, film benzeri görüntü kalitesiyle hafif, yüksek parlaklıklı 4K+ projektör talebini karşılıyor.” Dedi.
Panasonic, Dörtlü Piksel Sürücü ve 240 Hz gerçek hareket işlemcisi de dahil son teknoloji görüntüleme özelliklerini geliştirdi. Isıya dayanıklı fosfor tekerlekler ve katı haldeki lazer modüller, sektörde önde gelen parlaklık, kontrast ve hassasiyet özellikleriyle canlı 4K+görüntüler sunuyor. PT-RQ22K aynı zamanda BT.2020 emülasyonu sunarak premium HDR video içeriğinin oynatılmasını destekliyor.
 
Hava filtresi gerekliliğini ortadan kaldırarak ısı borusuna dayalı soğutmayla birlikte optik motoru koruyarak düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) ve sınıfında lider görüntü kalitesini bir araya getirdiklerini söyleyen Hartmut Kulessa; projektörün tamamının, tozlu ortamlarda bile çok uzun süreler bakım gerektirmeden çalışabildiğini belirtti.
 
Güvenilirliğin çok önemli olduğu roller için tasarlanmış PT-RQ22K ikili ışık motoruna sahip ve birincil kaynak arızalanırsa anında yedek video sinyaline geçebiliyor.
 
PT-RQ22K, tek kablolu 4K DIGITAL LINK bağlantısı bulunan ve  3 Çipli DLP™ Panasonic lenslerinin tümüyle birlikte yeni piyasaya sürülen Panasonic 12G-SDI arabirim kartıyla (ET-MDN12G10) uyumlu.

 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.