Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.06.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic 4K 60p PTZ uzak kamerasını tanıttı
 
Panasonic, kamera yayın sınıfındaki PTZ kameralarda bir ilki gerçekleştirerek, 4K 60p çekim yapabilecek yeni 4K entegre uzak kamera modeli AW-UE150'yi geliştirdiğini duyurdu.
 
UE150 modeli HDR modu, farklı 4K arayüz desteği ve eş zamanlı 4K/HD çıkışı sunmanın yanı sıra yatay 75,1 derece ile sınıfındaki en geniş izleme açısı da sağlıyor.
 
Yayın, prodüksiyon, şirket, etkinlik ve sahne ortamları için uygun olan UE150, 1 tip MOS sensörü, 20X optik yakınlaştırma ve kusursuz akıllı yakınlaştırma (i.Zoom) ile birlikte geliyor. Desteklenen 4K arayüzler arasında 12G-SDI, HDMI, optik fiber ve IP bulunuyor.
 
Panasonic EMEA Pazarlama Müdürü Sivashankar Kuppusamy konuyla ilgili “UE150'nin çözünürlük, lens ve arayüz alanlarında sahip olduğu gelişmeler ile üst düzey kurumsal ortam, yayın veya prodüksiyon gibi üst düzey PTZ uygulamalarında yeni nesil bir iş akışı ve açık bir 4K yükseltme yolu sunuyor. Yeni bir sınıfa ait olan bu PTZ kamera, sektör lideri  AW-HE130 ile birlikte tanıtılacak. Böylelikle kullanıcılara iki farklı üst düzey ve entegre PTZ kamera sunulacak. Her ikisinin de kendine has özellikleri ve potansiyel uygulama alanları bulunuyor" dedi.
 
Panasonic, bunlara ek olarak yeni uzak kamera kontrol cihazı AW-RP150'yi de görücüye çıkardı. Bu cihaz UE150'nin yanı sıra Panasonic'in diğer üst seviye PTZ'leri ve diğer uzak kameralarıyla da uyumlu. RP150, önceki modellere kıyaslandığında önemli gelişmeler sunuyor. Bu gelişmeler arasında PTZ veya Odağı kontrol edebilen yeni tek elle kontrol çubuğuna ek olarak izleme ve menü ayarları için büyük bir dokunmatik LCD ekran yer alıyor. RP150 modeli, aynı zamanda kamera izleme için LCD panelinde SDI girişi de sunuyor.
 
AW-UE150 ve AW-RP150 modelleri 2018'in son aylarında piyasaya sunulacak.
Panasonic Broadcast & ProAV hakkında daha fazla bilgi için https://business.panasonic.com.tr/professional-camera sayfası ziyaret edilebilir.

İlgili Kişi               
Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli                        
0212 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
  
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.