Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
13.04.2018

Bültene ait dosyalar

Panasonic 360 derece kameralarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Panasonic, zorlu koşullar altında kanıt toplama amacıyla geliştirilen, keskin görüntü ve yüksek hassasiyet sunan iki yeni 360 derece kamera serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Panasonic'in i-PRO Extreme serisine eklenen son ürünler, yüksek video kalitesini korurken, veri hacmini düşürme becerisine sahip. H.265 sıkıştırmanın da ötesine geçen yeni Akıllı Kodlama Teknolojisi'yle desteklenen bu ürünler perakende, bankacılık, şehir içi gözlem ve lojistik operasyonları için uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Panasonic ayrıca, tren ve otobüslerdeki panel uygulamalarının gereksinimlerini karşılamak amacıyla tasarlanan yeni bir modeli de seriye dahil etti. 

5 MP ve 9 MP çözünürlüklere sahip 360 derece ağ kameraları, net ve düşük bozulma oranına sahip video görüntüleri üretebiliyor.
9 MP kameralar hem iç (WV-X4171) hem de dış (WV-X4571L) mekan kullanımı için sunuluyor. Yeni 5 MP kameralar da benzer şekilde iç (WV-S4150) ve dış (WV-S4550L) mekanlarda kullanım için uygun olmasıyla ön plana çıkıyor. Her iki çözünürlükteki ürünler ısı haritası çıkarma, insan sayımı ve Hareketli Nesne Gizleme (MOR) gibi güçlü akıllı işlevlere sahip.

Özellikle perakende ve bankacılık gibi sektörlerde iş zekası ve verimlilik geliştirmeleri için uygun olan ısı haritası çıkarma, yoğun trafiğe sahip olan ve uzun süre kalınan alanların analiz edilmesini sağlayarak, kameranın geniş görüş alanında ayak basılan yerlerin görselleştirilmesine olanak tanıyor.

Zorlu koşullarda yüksek dayanıklılık amacıyla WV-S4550L ve WV-X4571L'nin nem gidericiye ve tuza karşı dayanıklı vidalara sahip olması, onu sık değişen sıcaklıklar, yüksek nem oranları ve ani titreşimler gibi aşırı zorlu koşullarda kullanım için uygun bir konuma getiriyor.

Dış mekanda kullanılan modeller ayrıca, geceleri veya karanlıkta mono görüntüler üretebiliyor. Böylece Panasonic'in akıllı IR-LED teknolojisi sayesinde tamamen karanlıkta bile gerekli bilgilere sahip olmaya devam edilebiliyor. Ayrıca WV-X4571L net ve keskin görüntüler için arka odağı optimize eden ABF (otomatik arka odak) özelliğine de sahip.

Panasonic Security Ürün Pazarlama Müdürü Gerard Figols, konuyla ilgili şunları söyledi: “En yeni akıllı kodlama teknolojilerine sahip 5 MP ve 9 MP çözünürlüklü bu iki yeni model, depolama ve ağ bant genişliğini önemli ölçüde düşürerek, Toplam Sahip Olma Maliyeti'nde (TCO) sektör lideri konumuna geliyor. Ayrıca i-PRO Extreme serimizdeki diğer ürünlerde olduğu gibi yüksek güvenlikli ve sağlam bir koruma katmanı oluşturmak için çok güvenilir sertifikaları ve teknolojiyi kendi yerleşik ve gömülü kriptografi teknolojimiz ile bir araya getiriyoruz.”

Panasonic Güvenlik Çözümleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen sitemizi ziyaret edin: 
https://business.panasonic.com.tr/guvenlik-cozumleri/

İletişim
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli             
Tel: 0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
  
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana geliyor:
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahip.
  • Profesyonel tarayıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Araştırma, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunuyor. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahip oluyor.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (FY16 Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
     
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global

 


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.