Haberler / Otsimo Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
16.10.2017

Bültene ait dosyalar

Otsimo Aile ve Çocuk artık tek uygulamada

Otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve çocukların ailelerine yapay zekaya dayalı kontrol imkanı sunan mobil platform Otsimo, Otsimo Aile ve Otsimo Çocuk'u birleştirdiği uygulamasını çıkardı.

Otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için çocuklara gereken ve eksik kalan eğitimin akıllı cihazlar aracılığıyla evde verilmesini sağlayan mobil uygulama Otsimo, yeni uygulamasıyla kullanıcılarına hizmet vermeye başlıyor. Otsimo uygulamasını indirenler artık Otsimo Aile ve Otsimo Çocuk'a tek yerden ulaşabiliyor.

Otsimo'nun Çocuk bölümü içinde otizmliler için kanıtlanmış bir eğitim methodu olan Uygulamalı Davranış Analizi (ABA) tekniği uygulanarak geliştirilen oyunlar bulunuyor. Uygulama sayesinde çocuklar için en doğru oyunları açmak ve onları eğitmek oldukça kolay.
 
Uygulamada 50 oyun var
Otsimo'da, otizmli çocukların temel kavramları öğrenebilmesi ve iletişim becerilerini geliştirebilmeleri için alanında uzman kişiler tarafından yaratılmış 12'si ücretsiz olmak üzere toplam 50 oyun mevcut ve her ay iki yeni oyun daha eklenmesi planlaniyor. Türkiye'de sadece Otsimo tarafından hazırlanan, en önemli ve en etkili uygulama ise konuşamayan otizmli bireylerin iletişimi için hazırlanmış Otsimo AAC.

Otsimo'nun Aile bölümünde ise kullanıcılar çocuklarının gelişimi hakkında bütün bilgilere erişebilirken, oyun katalogundan çocuklarının oynayabileceği oyunları seçebiliyorlar. Aile bölümüne aynı uygulama içinden sadece ailelerin geçebileceği şifreli yöntemle geçilebilirken; bu bölümden karneler ve istatistiklere, uzaktan kontrole ve eğitimi optimize etmeye kadar birçok ayar yapılabiliyor.

Aileler, Otsimo Aile üstünden çocuğunun karnesini ve uygulama hakkındaki en yeni bilgileri alabiliyor, "Eğitim" bölümünden özel olarak oluşturulmuş evde otizm eğitimi hakkında bilgilere ulaşıyor, "Oyunlar" bölümünden yeni oyunlar ekleyebiliyor ve var olan oyunların ayarlarını yapabiliyor, "Ayarlar" bölümünden ise uygulamalar hakkındaki bütün ayarlara ve bilgilere ulaşabiliyorlar.

İndirmek için: https://itunes.apple.com/tr/app/otsimo-otizm-eğitimi/id1084723774?l=tr&mt=8


İlgili Kişi:​
Cumhur Karabacakoğlu
cumhurk@marjinal.com.tr
0212 219 29 71

Otsimo hakkında
Otsimo otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için çocuklara gereken ve eksik kalan eğitimin tablet bilgisayarlar aracılığıyla evde verilmesini amaçlar. Otsimo Çocuk, eğitsel oyunlar içeren bir uygulamadır. Bu uygulama birçok oyunu içinde barındıran bir platformdur. Çocuğun yaşına ve eğitim durumuna göre oyunlar sırayla açılmakta bu sayede eğitim çocuğun durumuna göre şekillenmektedir. Oyunların tamamı “Uygulamalı davranış analizi” (ABA: Applied Behavior Analysis) temel alınarak hazırlanmaktadır. Otsimo Aile, ailelere çocuğuyla ve uygulamayla alakalı tüm bilgi ve seçeneklere ulaşabilecekleri platformdur. Bu uygulama sayesinde aileler Çocuk uygulamasını uzaktan kontrol edebilirler ve eğitimde tam erişeme sahip olurlar. Aileler çocukları hakkında derin analizler sonucunda ortaya çıkan tavsiyeler ve istatistiklere ulaşmaktadır. Yine yapay zeka sayesinde çocukların durumuna özel öğrenim metodu oluşturulur. https://otsimo.com

 


  Share  Paylaş
Otsimo
Hakkında
Otsimo, otizm sendromlu çocuklara ücretsiz eğitsel oyunlar ve bu çocukların ailelerine yapay zekaya dayalı kontrol imkanı sunan mobil bir platformdur. Otizmli çocukların yoğun ve kaliteli bir eğitim almaları için çocuklara gereken ve eksik kalan eğitimin akıllı cihazlar aracılığıyla evde verilmesini amaçlar.