Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
14.09.2017

Bültene ait dosyalar

Online kırtasiye alışverişini babalar yapıyor
 
 
 
Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, ilköğretim öğrencilerinin ihtiyaçlarını tek pakete sığdırarak okul alışverişini kolaylaştıran 4 farklı kırtasiye setini satışa çıkardı. 24 Ağustos'ta başlayan “Önce GittiGidiyor'a, sonra okula” sloganlı kampanyanın ilk 2 haftasında en çok birinci sınıf setleri ilgi gördü. Satılan setlerin yaklaşık yüzde 65'ini ise erkek kullanıcılar aldı.
 
 
Ayda 60 milyon ziyaret alan ve yaklaşık 19 milyon kayıtlı üyesi bulunan lider e-ticaret platformu GittiGidiyor'da ilköğretim öğrencileri için hazırlanan kapsamlı kırtasiye setleri, avantajlı bir kampanyayla satışa sunuluyor. Sektörün yenilikçi markası Panel Kırtasiye işbirliğiyle gerçekleştirilen kampanyada ilköğretim öğrencileri için birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü-beşinci sınıf kategorilerinde olmak üzere dört ayrı kırtasiye seti mevcut. 24 Ağustos'ta başlayan kampanya 30 Eylül'e kadar devam edecek. İlköğretim öğrencilerinin ihtiyaçlarını sınıflarına göre paket halinde sunan uygulamayla kırtasiye alışverişi internetten kolayca yapılabiliyor.
 
En çok Kocaeli, İstanbul, Bursa ve Denizli ilgi gösterdi
“Önce GittiGidiyor'a, sonra okula” sloganıyla düzenlenen kampanyanın ilk 2 haftasında satılan ürünler arasında en çok birinci sınıf setleri ilgi gördü. Birinci sınıf setlerini sırasıyla ikinci sınıf, üçüncü sınıf ve dördüncü-beşinci sınıf setleri takip etti. Setlerin en çok satıldığı iller ise Kocaeli, İstanbul, Bursa ve Denizli oldu. Cinsiyet olarak bakıldığında ise adet bazında satılan setlerin yaklaşık yüzde 65'ini erkek kullanıcıların aldığı görüldü. Bu istatistik; babaların, çocukları için annelerden daha fazla online kırtasiye alışverişi yaptığını ortaya koydu.
 
Her bütçeye uygun zengin kırtasiye setleri
Kampanya kapsamındaki kırtasiye setleri, her sınıfın ihtiyaçları doğrultusunda ayrı ayrı hazırlandı. Birinci sınıflar için abaküsten sayı fasulyesine, sayı çubuğundan renkli oyun hamurlarına kadar birçok ürünün yer aldığı zengin set 76,90 TL'den satışa sunuluyor. 12 renkli pastel ve sulu boyama setleri, yapıştırıcı ve el işi kâğıtları gibi ikinci sınıfların tüm kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayan set 69,90 TL'den kullanıcılarla buluşurken; üçüncü sınıflara göre hazırlanan, 20'lik sunum dosyası, fon kâğıdı ve 6'lı guaj boya takımı gibi ürünlerin bulunduğu set 99,90 TL'den satışa sunuluyor. 115,80 TL'den satılan dördüncü-beşinci sınıf kırtasiye setinde ise çift metal saplı müzik defteri, 18 renkli plastik çantalı-tutuculu pastel boya seti ve renkli çıtçıtlı zarf dosya gibi öğrencilerin derslerinde ihtiyaç duyduğu pek çok ürün yer alıyor.
 
Panel Kırtasiye'nin GittiGidiyor'da satışa çıkan ürünlerine http://www.gittigidiyor.com/kampanya/1085 adresinden ulaşılabiliyor.
 
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71


GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, yaklaşık 19 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor1, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her saniyede 1 ürünün satıldığı site, 5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %64'ünü mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 

 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya