Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
21.06.2017

Bültene ait dosyalar

OnePlus 5'e Qualcomm Snapdragon 835 Mobil Platformu güç verecek
 
Bu platform sayesinde OnePlus'ın yeni üst seviye amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 5 gelişmiş bağlantı, performans, görselleştirme ve kapsamlı deneyimleri destekleyecek
 

Qualcomm Incorporated'ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies, OnePlus'ın yeni üst seviye amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 5'e Qualcomm® Snapdragon™ 835 Mobil Platformu'nun güç vereceğini duyurdu. 8GB'ye varan RAM ile bir araya gelen Snapdragon 835 Mobil Platformu, 10nm FinFET teknolojisi kullanılarak üretilmiş ilk ticari mobil çip üzeri sistem (SoC). Bu sayede bu platform, Qualcomm Technologies'in bir önceki amiral gemisi işlemcisine kıyasla yüzde 35'e kadar daha küçük boyutta olup aynı zamanda güç tüketimini de yüzde 25'e kadar azaltıyor. Böylece, daha ince tasarımlara sahip akıllı telefonlar üretilebiliyor ve CPU, GPU, görselleştirme, bağlantı ve güç verimliliği gibi kategorilerde performans daha da arttırılıyor.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Qualcomm Technologies Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mobil Birimi Genel Müdürü Alex Katouzian, “OnePlus'ın yeni üst seviye amiral gemisi akıllı telefonunda Qualcomm Snapdragon 835 Mobil Platformu kullanmayı tercih etmesinden memnuniyet duyuyoruz. Bu sayede mümkün olan en gelişmiş ve kapsamlı kullanıcı deneyimini sunacak bu akıllı telefon aynı zamanda yeni nesil eğlence deneyimlerini ve bağlantılı bulut servislerini de destekleyecek.” dedi.
 
OnePlus Global Pazarlama Müdürü Kyle Kiang ise açıklamasında şunları söyledi: “Tüm amiral gemisi akıllı telefonları üst seviye kaliteyi dikkate alarak tasarlıyoruz. Hem iç hem de dış tasarımda buna önem veriyoruz. Qualcomm ile uzun süredir devam eden işbirliğimizi devam ettiriyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Snapdragon 835'i tercih etmemizin nedeni OnePlus 5'te gerçek anlamda üst seviye akıllı telefon deneyimi sunmaya imkan vermesidir. İşlevsellik ve üst seviye performansa göre optimize edilmiş olması en iyi deneyimi sunma vizyonumuza mükemmel bir şekilde uyuyor.”
 
İlgili Kişi:
Eray Coşan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
erayc@marjinal.com.tr
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.


 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.