Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
06.03.2019

Bültene ait dosyalar

NHBC yapı denetim görevlilerini dayanıklı Panasonic tabletleriyle donatıyor

Cihazların her yıl 1 milyondan fazla denetimde nasıl rol aldığını buradan izleyebilirsiniz.
 
İngiltere'nin öncü konut sigortası sağlayıcısı NHBC, yapı denetim görevlilerini dayanıklı Panasonic TOUGHBOOK M1 tabletlerle donattı. Çalışanlar tabletleri inşaat alanlarını ziyaret ederken ve evden çalışırken kullanıyor.
 
Uzun zamandır NHBC'nin 375 yapı denetim görevlisi ziyaret ettikleri inşaat alanlarına dair bulgularını kağıt ve kalemle not alırken, bu bulgularını laptoplarına kaydetmeden önce kamerayla fotoğraf çekiyordu. NHBC, yapı denetim görevlilerine sunduğu mobil teknolojiyi güncellemek istedi ve onları hem alan ziyaretlerinde kullanabilecekleri hem de evden çalışırken masaüstü bilgisayar olarak yardımcı olabilecek tek ve dayanıklı bir cihazla donattı.
 
NHBC Program / Proje Yöneticisi Chris Borah, konuyla ilgili şunları söyledi: “Yeni cihazlarımızın bir inşaat alanının sert koşullarında bile kullanılacak kadar dayanıklı, dışarıda taşınabilecek kadar hafif ve gün ışığında bile okunabilecek bir ekrana sahip olması gerekiyordu. Aynı zamanda cihazın sistem ve uygulamalarımızla uyumlu olması için işletim sistemi olarak Android yerine Microsoft Windows'u kullanmasını istiyorduk.”
 
Oluşturulan kısa bir listenin ardından yapı denetim görevlileri iki cihazı saha koşullarında ve ofis ortamında test etti. NHBC, yapılan testlerin ardından tercihini Panasonic'ten yana kullandı. Chris sözlerine şu şekilde devam etti: “Panasonic tabletleri daha küçük, daha hafif ve taşınması daha kolay. Tüm bunların yanında performansı ve klavyeyle kullanım için özel girişinin olması da bir masaüstü bilgisayar gibi çalışmasını sağlıyor ve evden çalışıldığı zamanlarda kolaylık sağlıyor. Hepsi göz önünde bulundurulduğunda, Panasonic tabletleri görevlilerimiz için en uygun cihaz.”
 
Artık NHBC yapı denetim görevlileri, tüm gün boyunca Panasonic TOUGHBOOK M1 tabletlerini kullanıyor. Aynı zamanda tabletleriyle tüm yıl boyunca bir milyondan fazla inşaatın önemli yapım aşamalarını denetliyor ve yüksek kaliteli ve yeni evlerin piyasada yer almasını sağlayarak sektörü destekliyor. Görevliler her gün işlerini cihazları üzerinden alıyor ve edindikleri bilgileri kaydetmek için tabletlerini kullanıyor. NHBC, önümüzdeki aylarda Panasonic cihazlarına yeni eklenen esnek fotoğraf ve video özelliklerinden güç alacak yeni fonksiyonlarını tanıtacak.
 
Görevliler, evden çalışırken NHBC markalı cihazlarını Panasonic'in özel girişinin yanı sıra klavye, fare ve ekranla bir araya getirdiğinde masaüstü bilgisayar gibi kullanabiliyor. Ofisle hep iletişim halinde kalmak için ideal olan bu kurulum sayesinde görevliler verilen en son eğitimlerden ve sektörün en iyi uygulamalarını öğrenmekten geri kalmıyor.
 
Ertesi gün yeni cihaz veriliyor
Panasonic, NHBC'ye verdiği tüm cihazları önceden yapılandırarak iletiyor ve böylece yapı denetim görevlileri, yeni cihazlarını kutusundan çıkardığı anda kullanmaya başlayabiliyor. 5 yıllık hizmet anlaşmasının bir parçası olarak hasar almış ya da çalınmış cihazların yerine bir sonraki gün sabah 9'da yeni cihazlar görevlilere ulaştırılıyor. Böylece görevliler işleri için en uygun cihazlarından hiçbir zaman mahrum kalmıyor.
 
NHBC Kıdemli Program Yöneticisi Taz Johal ise “Panasonic, yapı denetim görevlilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan ve ilerleyen dönemlerde şirketimiz büyüdüğünde bile kullanmaya devam edecekleri bir cihaz sundu” dedi.
 
Videonun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.
 
İlgili Kişi               
Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli                     
0212 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU'ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır. 

PSCEU altı ürün kategorisinden oluşmaktadır:
  • Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD'lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam'in sinema kamera modelleri ve EVA1'in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
  • Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
  • Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa'da pazar lideri olarak Panasonic'in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2017 yılında yüzde 57'lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2018).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
  • Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
  • Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazarda yüzde 39 pazar payı ile Avrupa'nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç).
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 591 yan kuruluşu ve 88 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için 61,4 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.