Haberler / Netex Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
18.03.2019

Bültene ait dosyalar

Neteks Teknoloji, Infovista çözümlerinin yetkili distribütörü oldu
 
Network ve güvenlik çözümleri alanında Türkiye'nin lider dağıtıcı firması Neteks Teknoloji, SD-WAN çözümleri sunan dünyanın öncü markalarından Infovista ile işbirliği yaptığını duyurdu. Bu işbirliğiyle Neteks Teknoloji, Infovista'nın, Türkiye'deki ilk ve tek distribütörü oldu.
 
Yeni nesil yazılım tabanlı networkler için ürettiği SD-WAN çözümleriyle, 2018 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Infovista, ürünlerinin kanala yayılması ve tedariği ile ilgili dağıtım yetkisini Neteks Teknoloji'ye verdi. Neteks Teknoloji, bu ortaklıkla hali hazırda portföyünde bulunan network ve güvenlik markalarına bir yenisini daha ekledi.
 
“Geleneksel çözümleri yeni nesil teknolojilerle entegre edeceğiz”
Infovista ile yaptıkları işbirliğini değerlendiren Neteks Teknoloji Genel Müdürü Sami Arbak, kurumsal projelerde, iş ortaklarına yeni teknolojiler sunmanın kendileri için önemine dikkat çekti. Bu yeniliklerin kurumlarda var olan çözümlerle entegre olabilmesinin gerekliliğine işaret eden Arbak, InfoVista ile yapılan anlaşmanın bu alanda bir ilk olduğunu vurguladı. Arbak konuyla ilgili ayrıca, “SDN teknolojileri özellikle uygulama yönetimi alanında ciddi avantajlar sağlıyor ve InfoVista çözümleri bu alanda ciddi fark yaratıyor. Artık geleneksel yapıdaki ürün ve çözümlerin, mutlak suretle yeni nesil teknolojilerle birleştirilerek sunulmasının gerektiğine inandığımızdan, Infovista ile yapmış olduğumuz işbirliği, ticari motivasyonumuza da büyük katkı sağlayacaktır dedi.
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr

 
www.netex.com.tr
İletişim ağı, ağ güvenliği, yakınsama ve ses çözümlerine odaklanan Neteks, 1996 yılında kurulmuştur. 2001 yılında Türkiye'nin lider BT dağıtım firması olan Index Grup'a katılmıştır.
Neteks, konusunda lider markaların temsilciliğini yapan, katma değerli bir dağıtım firmasıdır. 2007 yılında bu gücünü bir dünya devi olan Westcon Grup ile birleştirerek, konusunda uzman kadrosuna global bilgi ve birikimi de katarak Türkiye pazarında güçlü bir yer edinmiştir.
Uzmanlığını iletişim ağı teknolojilerine ve bu teknolojileri üreten lider markaların Türkiye pazarında en doğru ve seçilmiş kanal iş ortakları ile dağıtılmasına yoğunlaştıran Neteks, yenilikçi teknoloji ve ürünleri hızlı, efektif ve güçlü bir şekilde Türkiye pazarına sunmaktadır.
Cisco, Aruba, Juniper, HCS, A10, Panduit gibi dünyanın konusunda lider onlarca markasının dağıtımını başarıyla sürdüren Neteks, Türkiye'deki binlerce iş ortağına ürün ve hizmet sunmaktadır.
 
InfoVista hakkında
Modern networkler ve onların uygulamaları üzerindeki performansı geliştirmek ve tümleşik yapıya kavuşturmak konusundaki çözümleri ile alanının öncülerinden olan Infovista, dünya üzerinde 1500'den fazla kurum ve 250'nin üzerindeki mobil network operatörleri tarafından güvenle kullanılmaktadır.
 


  Share  Paylaş
Netex
Hakkında