Haberler / Morhipo.com Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
02.08.2017

Bültene ait dosyalar

Morhipo.com'un “PaylaşTIK” platformunda 2017'de Sivil Toplum Kuruluşları'nın 3 bin ürünü satıldı
 
Eğitim, sağlık, kadın-erkek eşitliği ve hayvan hakları alanlarında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Morhipo'nun başlattığı PaylaşTIK projesiyle büyüyor. Sivil toplum kuruluşlarının tasarladığı ürünler Morhipo.com üzerinden satışa sunularak STK'lara ek kaynak yaratılıyor. 2017'de satılan 3 binin üzerinde ürün ile STK'lara 45 bin TL aktarıldı.

Morhipo.com'un “Sosyal duyarlılığı yüksek bir geleceği hep beraber yaratalım” sloganıyla başlattığı PaylaşTIK projesi kapsamında sivil toplum kuruluşları için üretilen ürünlerin gelirleri kurumların faaliyetlerinin devamı için aktarılıyor. Boyner Holding kuruluşu olan Morhipo.com, satış ve pazarlama alanındaki uzmanlığını sivil toplum kuruluşlarına sürdürülebilir destek sağlamak amacıyla harekete geçiriyor, PaylaşTIK projesini büyütüyor ve “alışverişin en güzel bahanesini” üretiyor.

Morhipo.com'dan yapılan alışverişlerde Mor Çatı, Toçev, Açev, Çekül, Kamer, Kaçuv, Lösev, Tohum Otizm Vakfı, Panda Dükkan, Yeşilay, Mutlu Patiler, HADD ve ÇYDV gibi 13 farklı sivil toplum kuruluşuna destek olmak mümkün. Projede 2017 yılında  elde edilen toplam gelir ise 3.168 ürün satışıyla 45 bin tl oldu.

Alışveriş yaparak dayanışma mümkün
Şiddetle yüz yüze olan kadınlarla dayanışmayı sürdürmek, aile içindeki şiddete karşı mücadeleyi güçlendimek amacıyla 1990 yılından beri faaliyet yürüten Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'nın toplam 820 adet ürünü PaylaşTIK projesi sayesinde Morhipo müşterileriyle buluştu. Tasarım ürünlerinin yer aldığı Mor Çatı ürünleri, PaylaşTIK projesinde müşterilerin en çok ilgisini çeken bölüm oldu. Bu ürünlerden elde edilen gelirin tamamı, kadınların şiddetten uzak bir hayat kurabilmeleri için vakfa aktarılıyor.
Anadolu kentlerinde doğal ve kültürel mirasın korunması için faaliyet yürüten ÇEKÜL ürünleri ise Morhipo müşterilerinin beğenisini topluyor. Anadolu desenlerinin olduğu çanta ve kalemliklerden alan müşteriler, kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel değerlere ve kimliklere sahip çıkıyor.

“Otizm spektrum bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitim ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesini hedefleyen Tohum Otizm Vakfı'na da Morhipo'nun PaylaşTIK sayfasından yapılan alışverişle destek olmak mümkün. Bugüne dek 80 ürünün satın alındığı Tohum Otizm Vakfı ürünlerinin geliri de vakfın faaliyetlerinin yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla kullanılıyor.   
Eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin hayata geçirilmesi için çalışan AÇEV ve TOÇEV kuruluşlarının ürünleri de toplamda binin üzerinde satışla morhipo müşterilerinin en çok tercih ettiği alanın eğitim desteği olduğunu gösteriyor. 

Hayvan dostlarımız için alışveriş
PaylaşTIK projesi hayvan dostlarımızı da unutmuyor. Sokak hayvanlarının korunması için çalışmalar yapan Mutlu Patiler'e ve uluslararası bir doğa koruma kuruluşu olan WWF'in Panda Dükkân'ından ürünlere de yer veriyor. Morhipo'dan bugüne dek yapılan 370 Panda Dükkân ürün satışından elde edilen gelirin de tamamı, değerli yaşam alanlarını ve canlı türlerini korumayı hedefleyen WWF'e bağış olarak ulaşıyor.

İlgili Kişi:
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71 / esras@marjinal.com.tr

Morhipo.com hakkında
Türkiye'de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, çok yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratıyor, “Koşulsuz Müşteri Mutluluğu” anlayışıyla üyelerine güvenli alışveriş keyfi yaşatıyor. Yeni Sezon bölümünde mağazalarla aynı zamanda binlerce sezon ürününü üyelerine sunan morhipo.com, Özel İndirim Kulübü bölümünde ise her gün yüzde 90'a varan indirimler uygulayarak kaçırılmayacak kampanyaları üyeleriyle buluşturuyor. www.morhipo.com
 

 


  Share  Paylaş
Morhipo.com
Hakkında
Türkiye’de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, çok yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratıyor. Yeni Sezon bölümünde mağazalarla aynı zamanda binlerce sezon ürününü üyelerine sunan morhipo.com, Özel İndirim Kulübü bölümünde ise her gün yüzde 90’a varan indirimler uygulayarak kaçırılmayacak kampanyaları üyeleriyle buluşturuyor. ‘Koşulsuz Müşteri Mutluluğu’ anlayışıyla üyelerine güvenli bir alışveriş keyfi yaşatan morhipo.com, müşterilerinin talebi halinde bir ay süreyle koşulsuz iade kabul ediyor ve kargo ücretini üstleniyor.