Haberler / Morhipo.com Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
31.10.2016

Bültene ait dosyalar

Morhipo.com: “5 sene sonrasını tahmin edebiliyoruz”
 
Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Mali İşler ve Finans Yöneticileri Zirvesi'nde konuşan Morhipo.com CFO'su ve COO'su Cem Yaşar Özey, dijitalleşen dünyada CFO'ların gölge CEO'luğa doğru değişen rolüne vurgu yaparken, yaptıkları çalışmalar ile Morhipo.com'un karar süreçlerine çok büyük esneklik kattıklarını da belirtti.

Eduplus tarafından düzenlenen ve mali İşler alanında çalışan profesyonelleri bir araya getiren “4. Mali İşler ve Finans Yöneticileri Zirvesi” 27 Ekim Perşembe günü Steinberger Hotel Maslak İstanbul'da gerçekleştirildi.
 
Yönetici adayı ve yöneticilerin en güncel bilgilerle tanışmasını ve işlerinde fark yaratmasını sağlayan zirvede, moda dünyasına yön veren markaları aynı çatı altında buluşturan Morhipo.com'un CFO'su ve COO'su Cem Yaşar Özey de “CFO'lardan Yönetim Taktikleri” konulu bir konuşma yaptı.
 
“Dijitalleşen dünya, CFO'ların rolünü değiştiriyor”
Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen şirketlerinde önemli görevlerde de bulunmuş olan Özey, konuşmasında hızla dijitalleşen dünyada CFO'ların değişen rolüne dikkat çekerken katılımcılara bu yolda başarıya ulaşabilmeleri için önemli bilgiler de verdi.
 
CFO'ların rolünün gölge CEO'luk görevine doğru bir dönüşüm geçirdiğini vurgulayan Özey “Gölge CEO'luk misyonu da biz CFO'lara yaptığımız işe bakış açımızla ilgili yeni sorumluluklar yüklüyor. Bu nedenle günlük rutin işlerimize ve planlama, verimlilik, kriz yönetimi gibi ana sorumluluk alanlarımıza farklı bir bakış açısı getirmemiz gerekiyor.” dedi.
 
“Çalışmalarımızla karar süreçlerimize büyük bir esneklik kattık”
Morhipo.com olarak e-ticaret sektöründe 7/24 yaşayan bir ekosistem içinde var olduklarını ve elde ettikleri tecrübelerin bu nedenle sektör açısından da büyük önem taşıdığını belirten Özey, karar destek süreçlerinde, doğru kararların verilmesi adına nasıl bir süreç izlediklerini ve kendilerini başarıya ulaştıran önemli unsurları aktardı.
 
Entelektüel sermayelerinin ve verilerinin doğruluğunun kendileri için oldukça önemli olduğunu belirten Özey, “İstediğimiz bilgiye anında, gerçek zamanlı olarak ulaşabilmek için kurduğumuz bir teknoloji altyapımız bulunuyor. Bu altyapıyı kullanarak şirketimizin her biriminin KPI'larını hücresel olarak parametrik bir biçimde belirliyoruz. Belirlediğimiz bu parametrik KPI'ların performansını gerçek zamanlı takip ediyor ve bu sayede oluşturduğumuz finansal/matematiksel model yardımıyla bugünü, yarını, ay sonunu, sene sonunu hatta 5 sene sonrasını bugünden tahmin edebilme yeteneğini kazanıyor ve tüm bunların sonucunda karar süreçlerimize büyük bir esneklik katıyoruz.” dedi.
 
“Verilerin doğruluğu olmazsa olmazımız”
Organizasyonlarını oluştururken klasik tanımlamaları bir kenara bırakarak öncelikle kendi ihtiyaçlarının ne olduğunu saptamaya çalıştıklarını ve bu nedenle bir “Finansal İş Zekası” birimi kurduklarını ifade eden Özey konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Karar destek süreçlerimizin sağlıklı bir şekilde işlemesi için verilerin doğruluğu olmazsa olmazımız. Bu nedenle bu süreci, sürekli bakım gerektiren ve oluşturulan kontrol noktalarıyla en ufak bir hataya izin verilmemesi gereken bir süreç olarak tasarladık. Çok popüler olan terimler olan ‘Büyük Veri', ‘Veri Gölü' gibi terimler kullanmak yerine ihtiyacımız olan araçları seçmenin en sağlıklısı olduğunu düşündük. ‘Büyük' olan bu verilerden gerçekten ne kadarına ihtiyacımız olduğunu belirleyerek bu yönde çalışmalar yaptık. Bunların yanı sıra parametrik KPI'lar ve finansal/matematiksel modeller de kullanarak yaptığımız tüm çalışmalarımızın yardımı ile karar verme süreçlerinde önemli bir esneklik kazandık ve bu sayede planlamamızı, verimliliğimizi ve kriz durumlarını anlık olarak etkin bir şekilde yönetebilir duruma geldik.”

İlgili Kişi:     
Esra Şavkın
Marjinal Porter Novelli                 
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr
 
Morhipo.com hakkında
Türkiye'de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratıyor, “Koşulsuz Müşteri Mutluluğu” anlayışıyla üyelerine güvenli alışveriş keyfi yaşatıyor. Yeni Sezon bölümünde mağazalarla aynı zamanda yüz binlerce sezon ürününü üyelerine sunan morhipo.com,  Özel İndirim Kulübü bölümünde ise her gün yüzde 90'a varan indirimler uygulayarak kaçırılmayacak kampanyaları üyeleriyle buluşturuyor. www.morhipo.com


  Share  Paylaş
Morhipo.com
Hakkında
Türkiye’de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, çok yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratıyor. Yeni Sezon bölümünde mağazalarla aynı zamanda binlerce sezon ürününü üyelerine sunan morhipo.com, Özel İndirim Kulübü bölümünde ise her gün yüzde 90’a varan indirimler uygulayarak kaçırılmayacak kampanyaları üyeleriyle buluşturuyor. ‘Koşulsuz Müşteri Mutluluğu’ anlayışıyla üyelerine güvenli bir alışveriş keyfi yaşatan morhipo.com, müşterilerinin talebi halinde bir ay süreyle koşulsuz iade kabul ediyor ve kargo ücretini üstleniyor.