Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
06.04.2017

Bültene ait dosyalar

Milano Tasarım Haftası'nda eBay'den Türk tasarımcılara büyük destek
 
Türk tasarım ürünleri Milano Tasarım Haftası kapsamında eBay'de satışa çıktı. Etkinliğin ana aktörlerinden SuperStudioPiù ile işbirliği gerçekleştiren eBay, 23 tasarımcıya ait toplamda 180 parça ürüne ev sahipliği yaptı. Aralarında Türkiye'den iki markanın da bulunduğu tasarımcılara işlerini eBay'e taşıyabilmeleri için eğitim verildi.
 
2011 yılında GittiGidiyor'u bünyesine katan küresel e-ticaret devi eBay, Milano Tasarım Haftası kapsamında gerçekleştirdiği projeyle aralarında Türkiye'den isimlerin de bulunduğu 23 tasarımcının ürünlerini uluslararası satışa açtı. 4-9 Nisan tarihleri arasında İtalya'da düzenlenen Milano Tasarım Haftası'nın ana aktörlerinden SuperStudioPiù ile işbirliği gerçekleştiren eBay, “Discovering: People & Stories” (Keşif: İnsanlar ve Hikayeler) isimli sergide yer alan 23 tasarımcıya ait toplamda 180 parça ürüne ev sahipliği yaptı. Tasarımlar, eBay.it üzerinde oluşturulan özel bir alanda listelendi. Dünya çapında 167 milyon aktif alıcısı olan eBay'in online platforma taşıdığı ürünler 9 Nisan'a kadar satışta olacak.
 
İşbirliği kapsamında yayına alınan özel sayfada tüm tasarımcıların hikayeleri ve projeleri hakkında bilgiler aktarılırken Milano Tasarım Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen atölye çalışmasıyla tasarımcıların işlerini eBay'e taşıyabilmeleri için kendilerine eğitim de verildi.
 
“Discovering: People & Stories” sergisi, etkinlik kapsamında düzenlenen prestijli Superdesign Show'un en önemli parçası kabul ediliyor. Burada ürünlerine yer verilen tasarımcılar yaratıcılıklarıyla dikkat çekiyor ve SuperStudioPiù tarafından dünyanın dört bir yanından titizlikle seçiliyor. Bu özel seçimin ardından sergide ürünleri yer alan Türk tasarım markaları 15West Studio ve Nilüfer Kozikoğlu'nun kurduğu Urban Atölye..
 
Akıllı telefondan tasarıma ulaşacaklar
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Urban Atölye'nin Kurucusu Nilüfer Kozikoğlu, “Milano Tasarım Haftasında ‘Discovering: People&Stories' sergisi, Superdesign Show'a ilham veren, vizyon açan bir sergi. Burada olmaktan, araştırma ve tasarımımı paylaşmaktan çok mutluyum. Bu sergide eBay ile tasarımların alıcıya ulaşması da benim için bir yenilik. Tasarımla ilgilenen herkesin bu ürünlere akıllı telefonlarından ulaşabilecek olması da etkileyici bir imkan.” dedi.
 
Sergiye gelemeyenler için online platform
15West Studio kurucuları Begüm Cemiloğlu ve Ekin Varon da sergi sayesinde dünyanın farklı şehirlerinden insanlarla ortak bir tema altında ürünlerini sergileme sansı kazandıklarına dikkat çekti. Cemiloğlu ve Varon, “eBay'in desteği sayesinde ürünlerimizin görünürlüğü dünya çapında sağlandı ve sergiyi ziyaret etme fırsatı bulamayanlar için ulaşımı kolay online bir platform oluşturuldu. Türk tasarımcılar olarak  Superdesign Show'un bir parçası olmak gurur verici." açıklamasını yaptı.
 
Nilüfer Kozikoğlu'nun renkli plastik ve beton ile tasarladığı “Alve” isimli dekoratif objeleri dikkat çekerken, 15West Studio'nun imzasını taşıyan yuvarlak ahşap masa da göz alıcı tasarımlar arasına girdi.
 
eBay'in tasarımcılar için yayına aldığı özel sayfa:
http://www.ebay.it/rpp/design-week-en
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
eBay hakkında
eBay Inc. (NASDAQ: EBAY); içerisinde pazar yeri, StubHub ve Classifieds platformlarının yer aldığı global bir ticaret lideridir. Şirket, dünya genelinde milyonlarca alıcı ve satıcıyı buluşturarak, bağlantılı ticaret ile insanları güçlendirip yeni fırsatlar yaratmaktadır. 1995 yılında ABD'nin California eyaletindeki San Jose şehrinde kurulan eBay, büyük değerlerin ve benzersiz seçimlerin yer aldığı dünyanın en geniş ve en canlı pazar yeridir.  2016 yılında eBay 84 milyar dolarlık toplam satış hacmi yaratmıştır. Şirket hakkında daha fazla bilgi ve online markalarının global portföyü için: www.ebayinc.com
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 16 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaret, 17 milyon kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 4,3 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin %60'ını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com  
 
[1] Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Aralık 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya