Haberler / b-fit Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
20.02.2019

Bültene ait dosyalar

Mevcut piyasa koşullarını fırsata çevirenler kazanacak
 
Ekonomide daralmanın yaşandığı dönemlerde pek çok şirketin tasarruf kararlarından etkilenen çalışanlar kendi işlerini kurmanın ve hayatlarını güvence altına almanın yollarını arıyor. Türkiye'nin en yaygın spor zinciri olan b-fit'in Kurucu Ortağı Bedriye Hülya, tahmin edilenin aksine; ekonomik daralmanın yaşandığı dönemlerde franchise başvurularında artış gözlemlediklerini söylüyor.
 
Her yaş ve gelir grubundan kadına spor yapma alışkanlığı kazandırma hedefiyle 2006 yılında kurulan b-fit, bugün 50 şehirde 225 merkeziyle 600 binden fazla kadına kaliteli bir yaşam için spor yaptırıyor. Kadın girişimcilerle büyüyen b-fit'in Kurucu Ortağı Bedriye Hülya, ekonomik durumun kadınları kendi işlerini kurmaya yönelttiğini belirtti.

Her yıl ortalama 30 yeni b-fit merkezi açılıyor. Ekonomide daralmanın yaşandığı 2008 ve 2011 yılları değerlendirildiğinde, açılan şube sayısının ortalamanın altına düşmediği görülüyor. Geçtiğimiz sene de kadınların girişimiyle 43 yeni b-fit daha açıldı.

“2008 yılında aldığımız 400'e yakın franchise başvurusunun yüzde 45'i hayata geçirilmişti. 2011'de de şube sayımız 120'ye ulaştı.” diyen Hülya, 2018 yılında 600'den fazla franchise başvurusu aldıklarını ve 2017 rakamlarına göre başvuru sayısının yüzde 15 arttığını söyledi. 2019 yılı başından bu yana geçen ilk 45 günde İstanbul Caddebostan; İstanbul Şenesenevler ve Konya Meram'da 3 merkez daha kadınların hizmetine açıldı.

Güvenilir bir kurumun desteği önemli
Ekonomik kriz korkusunun kadınları risk almaktan alıkoymadığını söyleyen Hülya, “Kadınlar tamamen bağımsız bir iş kurmak yerine, güvenilir bir kurumun çatısı altında kendi işlerini yönetmek istiyorlar. Bu nedenle ekonominin iyiye gitmediği dönemlerde franchise veren markalar öne çıkıyor. Franchise sistemiyle kendi işini kuran kişiler bir bakıma riski de paylaşmış oluyorlar. b-fit olarak 2019 yılında 270 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Öncelikli iller arasında; Afyon, Antalya-Alanya, Artvin, Eskişehir, Sinop, Kayseri, Rize, Düzce, Ağrı ve Erzurum yer alıyor” dedi.

İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ulasd@marjinal.com.tr

b-fit Hakkında:
Kadın Spor ve Yaşam Merkezi b-fit, 2006 yılında 6 kadının bir araya gelerek, kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınların spor yapabileceği, sosyalleşebileceği spor ve yaşam merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaşması amacıyla kurulmuş Türkiye'nin ilk sosyal girişimi ve 50 ilde bulunan 225 merkeziyle en yaygın spor merkezleri ağıdır. b-fit, 30 dakikalık istasyon çalışmalarından oluşan bir egzersiz sistemi sunar. Merkezlerdeki hidrolik ekipmanlar ve kardiyo platformları kadınların kendi itme-çekme güçleriyle hem formda kalmalarını hem de kardiyovasküler sistemlerini geliştirerek yaşam kalitelerini artırmalarını sağlar. https://b-fit.com.tr/tr  
 


  Share  Paylaş
b-fit
Hakkında
Kadın Spor ve Yaşam Merkezi b-fit, 2006 yılında 6 kadının bir araya gelerek, kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınların spor yapabileceği, sosyalleşebileceği spor ve yaşam merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaşması amacıyla kurulmuş Türkiye’nin ilk sosyal girişimi ve 50 ilde bulunan 222 merkeziyle en yaygın spor merkezleri ağıdır. b-fit, 30 dakikalık istasyon çalışmalarından oluşan bir egzersiz sistemi sunar. Merkezlerdeki hidrolik ekipmanlar ve kardiyo platformları kadınların kendi itme-çekme güçleriyle hem formda kalmalarını hem de kardiyovasküler sistemlerini geliştirerek yaşam kalitelerini artırmalarını sağlar. https://b-fit.com.tr/tr