Haberler / Panasonic Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.09.2017

Bültene ait dosyalar

Merakla beklenen Panasonic AU-EVA1 kompakt sinema kamerasından ilk görüntüler IBC 2017'de tanıtıldı

2017 Ekim ayının sonunda piyasaya sürülecek olan yeni Panasonic AU-EVA1 5.7K el tipi sinema kamerasından ilk görüntüler Amsterdam'daki IBC'de yayınlandı.

İtalyan görüntü yönetmeni Filippo Chiesa tarafından İzlanda'da çekilen ve yönetilen yepyeni görüntüler, yeni tasarlanmış 5.7K çözünürlüklü Super-35 sensör ve sinematografın hemen hemen her ışıklı ortamda çekim yapmasını sağlayan 800 ile 2500'lük iki ana İSO özelliğine sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Bağımsız film yapımcılarına yönelik tasarlanan EVA1, 14 stop'lu dinamik aralık sunarak, pozlamada parlaktan karanlığa ayrıntılı ton geçişi sunuyor. Ayrıca renkleri ve zengin cilt tonlarını doğru şekilde yakalama olanağı sağlıyor. Kamera, yerel EF yuvası kullandığından kameramanlar geniş bir EF lens menziline erişebilir.
EVA1 ayrıca, HDR prodüksiyonu da destekliyor. V-Log eğrisindeki 14 stop, HDR ihtiyaçlarından çok daha fazlasını karşılarken, V-Gamut eğrisi ise REC.2020 renk alanının üzerine çıkıyor.

Yönetmen ve sinematograf Filippo Chiesa EVA1 ile ilgili şu değerlendirmede bulundu: "Büyük beklentilerin olduğu bir kamera ile çalışma fırsatını her zaman yakalayamazsınız. Bu nedenle Panasonic güveniyle çalışmak büyük bir ayrıcalıktı. Kamera, beklentilerimin çok ötesinde bir performans gösterdi. Renk paleti ve zengin görüntüleri muazzam bir çalışma olanağı sundu. EVA1, film yapımcılığı dünyasının düşündüğü kadar heyecan verici."

Panasonic EMEA Pazarlama Müdürü Nela Pertl ise; "Filippo'nun yaptığı çekimlerden son derece memnunuz. İzlanda enfes bir doğal plato sağladı. Ancak Filippo ve kamera da bu platoyu filmde daha bir güzelleştirdi. EVA1'in esnekliği baştan sona test edildi ve kameranın kompakt doğası sayesinde drone da dahil olmak üzere farklı ekipmanlardan yararlanabildik" dedi.
Panasonic, VariCam serisi ve EVA1 de dahil olmak üzere dijital sinema kameralarının görüntülerini paylaştığı bir YouTube kanalı açtı. Yeni EVA1 tanıtımı için: https://www.youtube.com/channel/UCiTi9owcTE9QbEnt5w2vkDA/featured  
 

İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
ceylann@marjinal.com.tr 
0212 219 29 71
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
 
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) dünyanın öncü teknolojileriyle profesyonellerin çalışma hayatlarını geliştirmeyi ve kurumların verim ve performanslarını yükseltmelerine destek olmayı hedeflemektedir. PSCEU kurumların görüntü, ses ve metinsel verilerden oluşan her tür bilgiyi elde etmelerine, işlemelerine ve iletişimlerini sağlamalarına destek olmaktadır. PSCEU, yaklaşık 350 çalışanı, teknik tasarım deneyimi, küresel proje yönetim becerisi ve Avrupa çağındaki geniş iş ortağı ağıyla faaliyet gösterdiği pazarlarda benzersiz imkânlar sunmaktadır.
 
PSCEU altı ürün kategorisinden meydana gelmektedir:
 
  • Uzaktan kamera çözümleri, anahtarlayıcılar, stüdyo kamera çözümleri ve ENG P2 alanlarında kullanıcılara akıcı çalışma ve mükemmel maliyet performansı sağlamak için yüksek kaliteli ürünler ve çözümler sunan Yayın &ProAV ürünleri. Profesyonel dijital video kameraların VariCam serisi, sinema, televizyon, belgesel ve canlı olay çekimlerini onları ideal bir çözüm haline getiren gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) kapasitesine sahiptir.
  • Profesyonel tarayıcılar, çok işlevli yazıcılar, telefon sistemleri ve SIP terminal cihazlarından oluşan İletişim Çözümleri.
  • Mobil çalışanların üretkenliğini artıran Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, Toughpad kurumsal tabletler ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemlerinden oluşan Bilgisayar Ürün Çözümleri. Panasonic, 2016 yılında dayanıklı ve uzun ömürlü dizüstü bilgisayar satışlarında Panasonic Toughbook ile %67 gelir payı, dayanıklı kurumsal tablet satışlarında Panasonic Toughpad ile %56 gelir payı elde ederek Avrupa çapında pazar lideri olmuştur (VDC Research, Mart 2017).
  • Kullanıcılarına tıp, canlı bilimi, ProAV ya da endüstri uygulamaları sunan Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM mikro kamera çözümleri sunar. Son kullanıcılar, sistem entregratörleri ve dağıtıcılar geniş ürün çözümleri ve bileşen vizyon teknolojisine sahiptir.
  • Video gözetim kameraları ve kaydediciler, video interkom sistemleri ve davetsiz misafir alarmları sistemlerinden oluşan Güvenlik Çözümleri.
  • Projeksiyon cihazları ve profesyonel görüntüleyicilerden oluşan Görsel Sistem Çözümleri. En geniş Görsel ürün çeşitliliğini sunan Panasonic, Avrupa projeksiyon cihazları pazarında %37,2'lik pazar payıyla lider konumdadır. (Futuresource >5klm (Nisan 2015-Mart 2016 4k ve dijital kamera hariç)
 
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 495 yan kuruluşu ve 91 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2017 tarihinde sona eren mali yıl için 61.711 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinde gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global


  Share  Paylaş
Panasonic
Hakkında
Panasonic Corporation, geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideridir. Merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde yer alan ve 31 Mart 2009 tarihinde sona eren mali yılda 7.77 trilyon Yen (78.4 milyar ABD doları) konsolide net satış açıklayan şirketin hisseleri Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE: PC) borsalarında işlem görmektedir. Kurulduğu ilk günden itibaren iş faaliyetleri aracılığıyla toplumlara katkı sunmayı amaçlamış bir marka olan Panasonic, tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak tüketicilerin yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. İnsan yaşamına, sağlık ve güvenliğe, ürün kalitesine, müşteri memnuniyetine ve yeşil teknolojilere verdiği önemle farklılaşan Panasonic vizyonunun temel taşları, nerede ve ne zaman olursa olsun toplumdaki mevcut ağlara katkıda bulunmak ve küresel düzlemde hep birlikte varolmaktır. 29 yıldan bu yana Türkiye’de yer alan bir marka olan Panasonic, 2010 yılında Panasonic Elektronik Satış A.Ş. olarak Türk tüketicilere hızlı ve doğrudan hizmet vermeye başlamıştır.