Haberler / The Bodrum Cup 30. yıl Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
20.10.2017

Bültene ait dosyalar

Mavi Yolculuk Mutfağı'nın gizli lezzetleri The Bodrum Cup'ta yarıştı
 
Türkiye'nin uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup'ta Mavi Yolculuk Mutfağı'nın birbirinden leziz tatları yarıştı. Bu yıl 16-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen organizasyonda Maximilian J. W. Thomae'nin başkanlığında altı kişilik jüri, yemek tadımları yaptı. 19 Ekim'de yapılan ve her ekibin 3 meze sunduğu Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması'nın kazananı Meya konseri öncesi sahnede açıklandı.
 
Türkiye'nin önde gelen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup, yelken yarışlarının yanı sıra birbirinden keyifli etkinlikleriyle de dikkat çekiyor. 16-21 Ekim tarihleri arasında 29'uncu kez yelken tutkunlarını buluşturan The Bodrum Cup'ta Mavi Yolculuk Mutfağı'nın en güzel lezzetleri de Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması'nın birincisi olmak için yarıştı.
 
Yarışmacıların son anda öğrendiği malzeme “kara kutuda” geldi

Karada bir mutfakta değil de teknede yemek yapmak birçok güçlük içerdiği için yaratıcılık da gerektiriyor. Titiz bir plan isteyen teknede yemek yapma işleminin güçlükleri arasında, malzeme ve araç gereçlerin kısıtlı, zamanın az ve mekanın küçük olması yer alıyor. Denize çıkan insanların normalden daha çok acıkmaya meyilli olduğunu da unutmamak gerekiyor. Mavi Yolculuk  Mutfağı Yemek Yarışması'nda ise bunlara benzersiz bir zorluk daha ekleniyor: Kara kutu! Yarışmacılar malzemelerin ne olduğunu teknelere dağıtılan kara kutuları açınca öğreniyor. Bu aşamadan sonra iş, yaratıcılığa ve sihirli ellerin ustalığına kalıyor. Bu malzemelerle üç meze yapması beklenen yelkenciler şu kriterlere uymak zorunda: Yemek malzemelerinin kullanımı, özgünlük, lezzet, sunum, hijyen. Katılımcıların yarış etabı boyunca "Mavi Yolculuk Mutfağı" konseptinde gizli tariflerini ortaya çıkardığı yarışma büyük ilgi görüyor.
 
Bu yıl sponsorlarının Allium Villas, Metro ve Gastronometro ile Bodrum Mutfak olduğu yarışmada, katılımcılar teknelerin içindeki mutfaklarda tüm hünerlerini sergiledi. En leziz yemekleri seçen jüri üyeleri arasında Süreyya Üzmez, Hazer Amani, Jemma İskender, Kaan Avcı, Orbey Denizoğlu, Sait Birtan Yılmaz, Orhan Dumanlı ve Çağlar Bozçağa yer aldı. 
 
The Bodrum Cup'a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor. Ana sponsorun Palmarina olduğu The Bodrum Cup'ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash & Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.
 
Editöre not: İlgili tüm görseller aşağıdaki linktedir.
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/download2017/0020/1/The_Bodrum_Cup.zip 
 
Mavi Yolculuk Mutfak Yarışması Video: https://we.tl/094F4h1JOw
 
The Bodrum Cup sosyal medya linkleri:  
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0533 927 23 93/ 0212 219 29 71
 
 


  Share  Paylaş
The Bodrum Cup 30. yıl
Hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir arge mutfağı görevi görmektedir. Ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow’dur.

The Bodrum Cup, heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcıları hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli programlarla buluşturmaktadır. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılmaktadır. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılmakta, böylece organizasyonun adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşmektedir.