Haberler / METRIC Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.12.2017

Marmara Üniversitesi ve METRIC yenilikçi yüksek teknoloji ürünleri tasarımı ve üretimi için beraber çalışacak
 
Büyük veri ve iş analitikleri konularındaki uzmanlığını iş süreçleri deneyimiyle birleştirerek kuruluşların ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştiren METRIC, Marmara Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Uygulama Merkezi'yle (MİTTO) işbirliği sözleşmesi imzaladı

Ar-Ge faaliyetleri ve yazılım ürünleriyle iş dünyasına yön vermenin yanı sıra akademik kurumlarla işbirliği içerisinde yenilikçi çözümler üreten METRIC, Marmara Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Uygulama Merkezi'yle (MİTTO) işbirliği sözleşmesi imzaladı.

METRIC-MİTTO arasında yapılan anlaşma kapsamında Ar-Ge konularında doktora ve lisansüstü ortak tez çalışmaları yürütülecek; üniversite akademisyenleri ile birlikte bilimsel, teknolojik, teknik gelişmelere yönelik çalışmalar yapılacak. Eğitim ve seminer projelerinin yanı sıra Ar-Ge merkezlerinde ortak çalışma imkanı sağlanarak Marmara Üniversitesi öğrencilerine METRIC bünyesinde akademik çalışma imkanları da sunulacak. Ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet avantajı geliştirmeye yönelik stratejilerin belirlenmesi ve hayata geçirebilmesi için ortak çalışmalar yapılacak.

Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akalın işbirliği ile ilgili “Ar-Ge Merkezi olan firmalarla imzaladığımız işbirliği sözleşmelerinde hedefimiz; merkezin ihtiyaç duyacağı çalışma alanlarında görev yapan akademisyenlerimizle Ar-Ge Merkezinin işbirliği geliştirmelerine vesile olmak, ortak ürünleri patente dönüştürmek ve birlikte ticarileştirmektir. Üniversitemizde; sanayinin sorunlarına odaklanan bir üniversite-sanayi işbirliği yaklaşımı benimsenmiş olup Yüksek Lisans ve Doktora tezlerinin hazırlanmasında da yakın işbirliği yürütülmesi hedeflenmektedir. Ayrıca Ar-Ge Merkezinin özellikle insan kaynağının geliştirilmesine yönelik her tür eğitim ve yetiştirme ihtiyacı kurum akademileri adı altında yine üniversitemiz tarafından tasarlanabilecek ve yürütülebilecektir” dedi.  

Üniversitelerle işbirliğinin inovasyon için önemini vurgulayan METRIC Genel Müdürü Gökhan Arıksoy, “Genç nüfusu yüksek bir ülke olarak nitelikli çalışan kaynağı açısından potansiyelimiz çok yüksek. Bu fikirle hayata geçirdiğimiz METRIC Akademi'de her yıl belli dönemlerde yeni mezun, kaliteli üniversite eğitimi görmüş gençleri şirketimiz kadrosuna katıp onlara teknoloji eğitimi, yazılım becerileri gibi eğitimler veriyoruz. Marmara Üniversitesi'yle imzaladığımız anlaşma da yine yenilikçi çözümler geliştirecek olan gençlere ve ülke ekonomisine destek olma amacını taşıyor. Tüm dünya bir yüksek teknoloji yarışına girmişken, ülkemizin de rekabet gücü elde edebilmesi için üniversitelerle beraber yapılan Ar-Ge çalışmalarının önemi çok büyük” şeklinde konuştu.İlgili Kişi:
Marjinal Porter Novelli
Esra Şavkın / 0212 219 29 71 / 0537 858 85 49 esras@marjinal.com.tr
 
METRIC hakkında
2007 yılında kurulan METRIC, büyük veri ve iş analitikleri konularındaki uzmanlığını iş süreçleri deneyimiyle birleştirerek kuruluşların ihtiyaçlarına özel çözümler geliştiren ve sertifikalı geniş danışman kadrosuyla uzmanlık konularında hizmetler sunan bir yazılım ve danışmanlık firmasıdır. 10 yılı aşkın süredir Türkiye ve yurtdışında özellikle, bankacılık ve tüketici finansmanı, sigortacılık, hayat ve emeklilik, telekom, hızlı tüketim ve perakende, ilaç ve otomotiv endüstrilerinde faaliyetlerini, koşulsuz müşteri memnuniyetine dayanan bir hizmet anlayışıyla sürdürmektedir. METRIC, SAP Türkiye iş ortakları arasında İş Zekası ve Veri Ambarı gelirlerine göre 1. sırada, Bilişim 500 araştırma sonuçlarına göre yine aynı kategoride 3. sırada yer almaktadır. Araştırmacı kadrosu ve sektöre getirdiği yenilikler nedeniyle 2015 Temmuz ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen 186. Ar-Ge Merkezi Belgesi sahibi olan METRIC, yenilikçi çözümlerle bilişim sektörüne yön vermektedir. Konularında uzman ve sertifikalı geniş danışman ve araştırmacı kadrosuyla, global ekonominin gerektirdiği üstün teknoloji standartlarını kullanarak, ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı yazılımlara imza atmaktadır.
http://www.metric.net/

 
 


  Share  Paylaş
METRIC
Hakkında
2007 yılında kurulan METRIC, analitik uygulamalar ve iş zekâsı konularındaki uzmanlığını iş süreçleri deneyimiyle birleştirerek kuruluşların ihtiyaçlarına özel çözümler geliştiren ve SAP BusinessObjects sertifikalı geniş danışman kadrosuyla uzmanlık konularında hizmetler sunan bir yazılım ve danışmanlık firmasıdır. METRIC, SAP Türkiye'nin BusinessObjects konusunda Gold Partner seviyesine ulaşmış ilk iş ortağıdır. 8 yılı aşkın süredir, SAP BusinessObjects uygulamaları konusunda tüm faaliyetlerini, koşulsuz müşteri memnuniyetine dayanan bir hizmet anlayışıyla sürdürmektedir. METRIC, SAP Türkiye iş ortakları arasında İş Zekâsı ve Veri Ambarı gelirlerine göre 1. sırada, Bilişim 500 araştırma sonuçlarına göre yine aynı kategoride 3. sırada yer almaktadır. Ar-Ge faaliyetleri, araştırmacı kadrosu ve sektöre getirdiği yenilikler nedeniyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezi Belgesi'nin de sahibi olan METRIC, inovatif çözümlerle sektöre yön vermektedir. Konularında uzman ve sertifikalı geniş danışman kadrosuyla, global ekonominin gerektirdiği üstün teknoloji standartlarını kullanarak, ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı projelere imza atmaktadır. http://www.metric.net/