Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.10.2017

Bültene ait dosyalar

Marmara Forum'un ünlülerle film çekmeye hak kazanan “Kristal Kamera” finalistleri açıklandı
 
Selçuk Yöntem ve Nebahat Çehre'yi Türk televizyonlarının unutulmaz yapımı Aşk-ı Memnu'dan sonra ikinci kez, aynı projede buluşturan Marmara Forum Kristal Kamera Kısa Film Yarışması'nda beş finalist belli oldu. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Kristal Kamera'nın jürisinde Yöntem ve Çehre'nin yanı sıra Cihan Ünal ve Mustafa Büyüksipahi de bulunuyor. Finalistler Eda Erol, Bengi Öztürk, Özgür Özberk ve Bekir Aksoy ile yeniden film çekerek, birinci olmak için son kez yarışacak ve birinci film Cannes yolcusu olacak.
 
Marmara Forum tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen üniversiteler arası kısa film yarışması Kristal Kamerada final heyecanı yaklaşıyor. Jüriden en yüksek puanı alarak Eda Erol, Bengi Öztürk, Özgür Özberk ve Bekir Aksoy ile birer kısa film çekme fırsatını elde eden finalistler şöyle sıralanıyor: Atılım Kozmonot – Hallofmypeepe, Oğuzhan Üstün – Faniler,  Doğa Çakaloz – Kırıntılar, Alp Özkardeş – Paradox, Koray Er – Monoton. Kristal Kamera Gala'sında kamuoyunun beğenisine sunulacak olan filmler içinden seçilecek birinci, Marmara Forum tarafından Cannes'a gönderilecek.

Nebahat Çehre, Cihan Ünal, Selçuk Yöntem ve Mustafa Büyüksipahi'nin jüri üyeliğini üstlendiği Kristal Kamera Kısa Film Yarışması'na bu yıl 300'e yakın başvuru yapıldı. Jürinin zorlu eleme sürecinden geçmeyi başaran finalistler için sinema sektörünün kamera arkasının kapıları aralandı.

Finale hak kazanan beş kısa film eser sahibi, final için yeni birer film çekerek, birbirleriyle son kez yarışacaklar. Finalistlerin filmlerinde rol alacak ünlüler, jürinin yapacağı kura ile belirlenip finalde yarışacak olan yarışmacılara dağıtılacak. Kristal Kamera birincisini ise Cannes Kısa Film Festivali'nde yarışma fırsatı bekliyor.
 

Finalistlerin kısa filmlerini görüntülemek için:
 
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/download2017/001/Kristal-Kamera-Finalistler.zip
 

 
 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
http://www.marmara-forum.com.tr/
https://www.facebook.com/marmaraforum
https://www.instagram.com/marmaraforum/
https://twitter.com/MarmaraForum
https://www.youtube.com/channel/UC_kVnvCNEc0qAHS9Ps-kOIA
https://tr.pinterest.com/marmaraforum/

 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.