Haberler / Multi Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
02.11.2018

Bültene ait dosyalar

Marmara Forum “2,5 tonluk Türk Kahvesi”yle dünya rekoruna koşuyor
 
Türkiye'nin en büyük alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri olan Marmara Forum, tüm dünyanın tanıdığı Türk Kahvesi kültürünü dünya rekoruyla taçlandıracak. 17 Kasım 2018 günü gerçekleştirilecek 2,5 tonluk Türk Kahvesi rekor denemesiyle, şu anda Bosna Hersek'te olan dünya rekoru, Marmara Forum tarafından ana vatanına getirilmiş olacak. Marmara Forum ayrıca Türk Kahvesi sevdasını sanal dünyaya taşıyacak bir emoji kampanyası da başlatıyor ve herkesi #CEZVEmoji kampanyasına destek olmaya çağırıyor!
 
Marmara Forum Alışveriş Merkezi, 1-20 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceği “International Coffee Weeks” etkinliği kapsamında yarışmalardan tadımlara, workshop'lardan özel dekorlara kahveye dair pek çok etkinlik gerçekleştirecek. Etkinliklerin yanı sıra Guinness Dünya Rekorları organizasyonunun takip edeceği bir dünya rekoruna da aday olan Marmara Forum'da tam 2,5 tonluk dev bir cezvede Türk Kahvesi pişirilecek.
 
17 Kasım 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek rekor denemesi için özel bir cezve hazırlandı. Marmara Forum'a kurulacak dev Türk Kahvesi cezvesinde 2,5 ton ağırlığında kahve pişirilerek gerçekleştirilecek denemenin başarıya ulaşması durumunda, şu anda Bosna Hersek'te olan dünya rekoru ait olduğu topraklara, Türkiye'ye kazandırılacak.
 
Marmara Forum etkinlik kapsamında yalnızca Türkiye'nin değeri Türk Kahvesi'nin dünya rekorunu ülkemize taşımakla kalmıyor, sanal dünyada da dalga dalga yayılacak bir kampanya başlatıyor. Dünyanın en büyük hatırı için #CEZVEmoji kampanyasına can veren Marmara Forum, dillere destan Türk Kahvesi'ne özel bir emoji yapılması için, tüm kahve tutkunlarını bu kampanyayı desteklemeye davet ediyor.
 
Kültürümüzün ve değerlerimizin en leziz temsilcisi olan Türk Kahvesi'ne dair bir dünya rekoruna şahit olmak isteyen herkes, International Coffee Weeks'e davetli!
 
Dünya rekoru denemesi hakkında:
  • 17 Kasım 2018 Cumartesi günü, Guinness tarafından görevlendirilen hakem heyeti Marmara Forum'da olacak.
  • Kahve pişirme işlemi başlamadan önce dev cezvenin tüm ölçümleri video ve fotoğraflarla kayıt altına alınacak.
  • Ölçümler bittikten sonra kahve pişirme işlemi başlayacak.
  • Kahve pişirildikten sonra son ölçüm gerçekleştirilecek ve pişirilen kahve, katılımcılara dağıtılacak.
  • Dev kahve cezvesinde 90 kilo kahve ve 20 kilo şeker kullanılacak, toplam 2,5 ton Türk Kahvesi pişirilecek.
  • Toplam 25.000 bardak Türk Kahvesi dağıtılacak.
  • 1 metre 86 cm yüksekliğindeki Dev Türk Kahvesi cezvesi, geleneksel pişirme usulüne uygun bir hazırlık süreci gerçekleştirilebilmesi için özel olarak tasarlandı.
  • Rekor denemesi, hijyen koşullarına dikkat edilerek gerçekleştirilecek ve hakem heyeti eşliğinde tescillenecek.
 
 
İlgili Kişi:
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
https://www.facebook.com/marmaraforum
https://www.instagram.com/marmaraforum/
https://twitter.com/MarmaraForum
https://www.youtube.com/channel/UC_kVnvCNEc0qAHS9Ps-kOIA
 

 


  Share  Paylaş
Multi
Hakkında
Multi, Avrupa ve Türkiye’nin en önde gelen gayrimenkul yatırım, yönetim ve geliştirme şirketidir. Avrupa’nın tamamını kapsayan bir perakende platformu olan Multi, sürdürülebilir kira geliri yaratmaya, yönetmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Multi projeleri faaliyet gösterdikleri bölgelerde, ekonomik büyümeye katkıda bulunmakta ve sosyal yaşam alanları yaratmaktadır. Kurulduğu 1982 yılından beri geliştirdiği 190’dan fazla proje ve hali hazırda yönetmekte olduğu 130 Alışveriş Merkezi ile Multi, Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın 14 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 14 alışveriş merkezinin operasyonunu yürüten Multi Turkey, Türkiye’nin en büyük perakende platformudur. 865.000 metrekare perakende alanında, 2.100’ü aşkın kiracısıyla birlikte faaliyetlerini sürdürmektedir. Her yıl 160 milyon ziyaretçiye kapılarını açan Multi Turkey’nin en önemli alışveriş merkezleri arasında İstanbul’da Forum İstanbul ve Marmara Forum, Ankara’da ise Gordion ve Forum Ankara Outlet yer almaktadır.