Haberler / Manpower Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
24.03.2017

Bültene ait dosyalar

ManpowerGroup'un dünyanın en etik şirketlerinden biri olduğu 7'nci kez tescillendi

Bağımsız araştırma merkezi Ethisphere Enstitüsü, 2017'nin en etik 124 şirketini seçti. ManpowerGroup, 2007'den bu yana toplumdaki etkisinin bilinciyle hareket eden ve dünya genelinde pozitif değişime önderlik eden şirketlerin yer aldığı listede 7'nci defa yer aldı ve listede yer alan sadece iki insan kaynakları şirketinden biri oldu.

ManpowerGroup, kurumsal etik ve yönetim alanındaki en iyi uygulamaları teşvik eden bağımsız araştırma merkezi Ethisphere Enstitüsü tarafından 2017'nin en etik şirketlerinden biri olarak seçildi. ManpowerGroup böylece, yedinci kez dünyanın en etik firmaları arasında yer aldı ve listede yer almaya hak kazanan iki insan kaynakları şirketinden biri oldu. Ethisphere tarafından duyurulan listede yer almaya hak kazanan şirketler, faaliyetlerinin çalışanları, yatırımcıları, müşterileri ve diğer ana paydaşları üzerindeki sonuçlarını da hesaba katan ve kararlarını dürüstlük temelinde alan şirketler arasından seçiliyor. Listede 5 kıtadan, 19 ülkeden ve 52 farklı sektörden 124 şirket şirket yer alıyor.
Ethisphere Enstitüsü, Dünyanın En Etik (WME) Firmaları araştırması, "etik" iş yapma konusundaki açıklamaların ötesine geçebilen, bunu eyleme taşımayı başaran şirketleri seçiyor. WME onuruna layık olan firmalar, gerçek etik iş standartlarını ve uygulamalarını şirket içinde sadece teşvik etmekle sınırlı kalmıyor, yasal uyumluluk gerekliliklerinin üzerine çıkarak gelecek için en iyi standartları şekillendiriyor ve en iyi uygulamaları sunuyor.
Manpower Türkiye Genel Müdürü Reha Hatipoğlu: “Ekosistemimizde bulunan ve dolaylı olarak ya da doğrudan bizimle irtibatta olan herkese karşı sorumluluğumuz artarak devam ediyor. Müşterilerimiz, profesyonel/genç adaylarımız ve çalışanlarımız Manpower Türkiye olarak dünya genelindeki vizyonumuzdan taviz vermeden, etik ilkeleri her ortamda en üst seviyede yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğimizden emin olabilirler” dedi.
Ethisphere Enstitüsü'nün puanlaması 5 kategoriyi temel alıyor: Etik ve uyumluluk programı (%35), kurumsal vatandaşlık ve sorumluluk (%20), etik kültürü (%20), yönetim (%15), liderlik, inovasyon ve kurumsal imaj (%10).
Ayrıntılı liste için: http://worldsmostethicalcompanies.ethisphere.com/honorees/

 
İlgili Kişi:       
Ceylan Naza
Marjinal Porter Novelli             
0212 219 29 71
ceylann@marjinal.com.tr
 
ManpowerGroup™ Hakkında
ManpowerGroup™ (NYSE: MAN) 70 yılı aşkın süredir yenilikçi işgücü̈ çözümleri yaratan, dünyanın işgücü uzmanıdır. İşgücü̈ uzmanları olarak, her gün çok farklı iş ve sektörde 600.000'den fazla bireyi, kendilerine uygun iş pozisyonları ile buluşturuyoruz. ManpowerGroup çözümler yelpazesi, ManpowerGroup™ Solutions, Manpower®, Experis™ ve Right Management® – ile yetenek bulma, yönetme ve geliştirme için kapsamlı çözümler sunuyoruz. 80 ülke ve bölgede, 400.000'den fazla müşterinin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 2016 yılında ManpowerGroup, art arda altı yıl Dünyanın En Etik Şirketlerinden biri seçilerek ve Fortune Dergisi tarafından En Çok Beğenilen Şirketler arasında gösterilerek, sektörün en çok güvenilen ve beğenilen markası olduğunu teyit etti. www.manpowergroup.com


  Share  Paylaş
Manpower
Hakkında
Manpower Inc., 1948'den günümüze işgücü çözümleri sunan bir dünya lideridir. Manpower’ın 82 ülkeye yayılmış 4.000 ofisten oluşan şube ağı, çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerle dünyanın en büyük çokuluslu şirketlerinden oluşan 400.000 müşterisinin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamaktadır. 2003 yılından bu yana faaliyetlerini 7 şubesi ile Türkiye’de de sürdüren Manpower, şirketlere ve bireylere doğru karar verebilmeleri için kaynak sağlar, içgörü kazandırır; istihdam ve iş döngüsü sürecinin bütününü kapsayacak şekilde, seçme ve yerleştirme, dönemsel ve sözleşmeli personel temini, toplu işe alım, dış kaynak kullanımı ve yönetici araştırma alanlarında hizmet sunar. Manpower, toplam iş gücünde kalite ve verimliliği iyileştirerek üretkenliği artırmayı, maliyetleri düşürmeyi, böylece müşterilerinin başlıca ticari faaliyetlerine yoğunlaşabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Türkiye pazarına sunduğu Manpower Professional markası altında Finans, Satış, Pazarlama ve Mühendislik alanlarında profesyonel yetenekleri yerleştirme hizmeti veren Manpower hakkında daha detaylı bilgiye www.manpower.com ve www.manpower.com.tr adreslerinden ulaşılabilir.