Haberler / TÜSİAD Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
19.03.2019

Bültene ait dosyalar

Değerli Basın Mensubu,
 
Boğaziçi Üniversitesi-TÜSİAD Dış Politika Forumu, 22 Mart 2019 Cuma günü, 14:00-16:00 saatleri arasında TÜSİAD Konferans Salonu'nda “Kurallara Dayalı Liberal Uluslararası Düzenin Geleceği” başlıklı bir toplantı düzenleyecek.
 
Dış Politika Forumu Direktörü Prof. Dr. Hakan Yılmaz'ın yönetimindeki toplantıda,
 
  • Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ziya Öniş1
  • Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Gün Kut2
  • Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Evren Balta3 ve
  • Ekonomist Uğur Gürses4
 
konuk konuşmacı olarak konuyu farklı yönleriyle ele alacak ve katılımcıların sorularını yanıtlayacaklar. Toplantıda ayrıca Doç. Dr. Gün Kut'un Dış Politika Forumu için aynı konu üzerine hazırladığı rapor sunulacak.
 
Toplantıya katılımınızdan büyük memnuniyet duyarız.
 
Tarih:    22 Mart 2019, Cuma
 
Saat:      14.00-16.00
 
LCV:   Ceylan Naza
ceylann@marjinal.com.tr
05339272394

 


  Share  Paylaş
TÜSİAD
Hakkında
TÜSİAD Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur. TÜSİAD, üyelerinin temsil ettiği kuruluşlar itibariyle, Türkiye ekonomisinde üretim, katma değer, kayıtlı istihdam ve dış ticaret gibi alanlarda önemli temsil yeteneğine sahiptir. Çalışmaları ile rekabetçi piyasa ekonomisi, sürdürülebilir kalkınma ve katılımcı demokrasi anlayışının benimsediği bir toplumsal düzenin oluşmasına katkı sağlamayı amaçlar. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan TÜSİAD’ın, Ankara, Washington ve Brüksel’deki temsilcilikleri; Berlin, Londra, Paris ve Pekin’de temsilcilik ofisleri bulunmaktadır. TÜSİAD odak alanına giren konularda son 10 yıl içerisinde 120 rapor yayımlamış, son 5 yılda 300’e yakın görüşoluşturmuş, 2,500’den fazla etkinlik gerçekleştirmiştir. Son 5 yılda BusinessEurope, OECD-BIAC ve B20 ile 175’in üzerinde etkileşimde bulunarak Türk iş dünyasını küresel platformlarda temsil etmiştir.