Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
03.04.2018

Bültene ait dosyalar

Kışın beyaz sneaker giyme modası
satışları 3.5 kat artırdı
 
Son yıllarda artan beyaz ayakkabı trendi, Türkiye'nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor'un satış verilerine de yansıdı. Yalnız bahar ve yaz aylarının değil, artık her mevsimin gözdesi olan beyaz sneaker ve spor ayakkabıların GittiGidiyor'daki satışları 2018 kışında bir önceki yıla kıyasla 3.5 kat arttı.
 
Spor-şık akımının öncülerinden biri olan beyaz sneakerlar, son yıllarda tüketiciler tarafından kış aylarında da tercih edilmeye başladı. Aylık ziyaret sayısı 85 milyonu* bulan GittiGidiyor'un satış verileri, yükselen bu trendle birlikte eskiden daha çok bahar aylarında yapılan spor ayakkabı ve beyaz sneaker alışverişlerinin son iki yıldır kış aylarında da gözle görülür artış gösterdiğini doğruladı.
 
Platformun açıkladığı verilere göre; sneaker satışları 2016/17 kış döneminde bir önceki yıla kıyasla 2 kat artarken, 2017/18 kış döneminde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 3.5 kat artış kaydetti.
 
“Sneaker satın alım oranı son 2 yılda gözle görülür şekilde arttı”
GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, kış aylarında spor ayakkabı ve beyaz sneaker satışlarında yaşanan bu önemli artışı şöyle değerlendirdi: “Spor ayakkabı ve beyaz sneaker modası artık yaz kış demeden her mevsim devam ediyor. Bu trend, platformumuzun satış oranlarına da yansıyor. GittiGidiyor'da kış aylarındaki sneaker satın alım oranı son iki yılda gözle görülür şekilde arttı. 2017'de 2016 kışına kıyasla 2 kat artan satışlar, 2018'de 2017'ye kıyasla 3.5 kat yükseldi. Yıllık toplam sneaker satışı içerisinde kış aylarında yapılan satışların payı ise geçtiğimiz yıllara oranla ivme kazanarak toplam satış içinde yüzde 30'un üzerine çıktı.  Platformumuzda bu ürünlerin satışını yapan bazı firmalar da artan talep karşısında kış aylarına yönelik beyaz lastik tabanlı ayakkabı modellerinin üretimini artırdıklarını belirtiyor.”
 
*Kaynak: SimilarWeb.
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 17 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 85 milyon ziyaret, 20 milyonu aşkın kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin lider e-ticaret sitesi GittiGidiyor, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 15 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Her saniyede 1 ürünün satıldığı site, 6.5 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin 70'ini mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler ve uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com
 


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya