Haberler / Morhipo.com Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
25.07.2017

Bültene ait dosyalar

“Kapıda Ödeme” yüz binlerce kişiyi e-ticaretle tanıştırdı

Farklı ödeme seçenekleriyle güvenli alışveriş imkânı sunan, modanın e-ticaretteki adresi Morhipo.com'un Genel Müdürü Şule Kuban, yüz binlerce kişiyi e-ticaretle tanıştırdıklarını belirtti.

Modanın e-ticaretteki adresi Morhipo.com, Boyner Grup güvencesiyle sunduğu güvenli alışveriş hizmeti ve alternatif çözümleriyle sektöre yüz binlerce yeni kullanıcı kazandırdı. Sadece son altı ayda “Kapıda Ödeme” ve “Tıkla-Gel” uygulamaları ile yüz binden fazla kişi ilk defa e-ticareti deneyimleme fırsatı buldu. “Kapıda Ödeme” ve “Tıkla Gel” hizmetlerinin başladığı 2014 yılsonundan bu yana ise toplamda 300 bine varan yeni kullanıcı e-ticaretle tanıştı.

“Tıkla-Gel” ile binlerce tüketici e-ticarete “merhaba” dedi
All line (her kanaldan) hizmet anlayışı ile müşterilerin ürün teslimatlarını Türkiye'deki 57 Boyner veya YKM Mağazası'ndan yapılabilmelerini mümkün hale getiren Morhipo.com, “Tıkla-Gel” sayesinde satın alınan ürünlerin yine Boyner ve YKM Mağazası'ndan iade ve değişimini sağlıyor. Morhipo.com'un verilerine göre, “Tıkla-Gel” uygulamasının başladığı Şubat 2015'ten bu yana 125 bin kişi tarafından toplam 316 bin alışveriş gerçekleştirildi. Alışveriş yapan kullanıcıların üçte biri (yaklaşık 48 bin kişi) internetten ilk kez alışveriş yaptı. Toplam siparişlerin içinde “Tıkla–Gel” ciro oranı ise haziran ayında yüzde 7'ye ulaşarak son bir yılın rekorunu kırdı.

Alternatif ödeme seçeneği arayanların tercihi “Kapıda Ödeme” oldu
Morhipo.com'un sunduğu farklı ödeme ve teslimat alternatifleri sayesinde e-ticaretle tanışan müşteri sayısı günden güne artıyor. “Kapıda Ödeme” kolaylığı ile müşterileriyle arasındaki güven bağını da güçlendiren Morhipo.com, bu uygulamayla yapılan alışverişlerin kapıda nakit, kredi kartı veya banka kartı ile ödenmesini mümkün kılıyor. Kapıda ödeme uygulaması, internet alışverişlerinde kredi kartı bilgilerini paylaşmayı tercih etmeyen kullanıcıların da e-ticaret ile tanışmalarına fırsat tanıyor. Morhipo.com'un verilerine göre, “Kapıda Ödeme” hizmetini 2014 Ekim'den bu yana 350 binden fazla fazla müşteri tercih ederken, bu müşterilerin yarısından fazlası (yaklaşık 250 bin kişi) ilk kez online alışveriş yaptı. Bir başka deyişle e-ticaret dünyası “Kapıda Ödeme” seçeneği sayesinde 250 bin yeni müşteri kazandı. Ödemelerin yüzde 80'inin nakit ile gerçekleştiği uygulama ile müşterilerin siparişleri son altı ayda toplam cironun yüzde 20'sine ulaştı. 

Kullanıcı ve kart bilgilerini koruma altına alan alışveriş
“Tıkla-Gel” ve “Kapıda Ödeme” hizmetlerinin haricinde Morhipo.com, kullanıcılarına sunduğu “Tek Tıkla Ödeme” sistemi ile kredi kartı bilgilerini tekrar girmeden tek tıkla güvenli alışveriş yapma kolaylığını sunuyor. “Tek Tıkla Ödeme” sayesinde site üyeleri, alışveriş keyfini kredi kartsız da 7/24 yaşamaya devam edebiliyor.
 
Kullanıcı güvenliği adına MasterCard global ödeme ağının bir uygulaması olan MasterPass ile tüm kart bilgilerini güvence altına alan site, sahip olduğu Full SSL güvenlik sertifikasıyla da online ödemeler için ek güvenlik sağlıyor.
 
(Özet) Rakamlarla Tıkla – Gel & Kapıda Ödeme Uygulamaları:
 
  Tıkla Gel Kapıda Ödeme
Toplam kullanıcı 125 bin 350 bin
E-ticaretle ilk defa tanışan kullanıcı 48 bin 250 bin
Toplam ciro içindeki payı (sadece 2017) %7 %20
 
İlgili Kişi: 
Esra Şavkın 
Marjinal Porter Novelli 
0212 219 29 71
esras@marjinal.com.tr 
 
Morhipo.com hakkında 
Türkiye'de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, çok yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratıyor, “Koşulsuz Müşteri Mutluluğu” anlayışıyla üyelerine güvenli alışveriş keyfi yaşatıyor. Yeni Sezon bölümünde mağazalarla aynı zamanda binlerce sezon ürününü üyelerine sunan morhipo.com, Özel İndirim Kulübü bölümünde ise her gün yüzde 90'a varan indirimler uygulayarak kaçırılmayacak kampanyaları üyeleriyle buluşturuyor. www.morhipo.com 
 

 


  Share  Paylaş
Morhipo.com
Hakkında
Türkiye’de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren morhipo.com, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, çok yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratıyor. Yeni Sezon bölümünde mağazalarla aynı zamanda binlerce sezon ürününü üyelerine sunan morhipo.com, Özel İndirim Kulübü bölümünde ise her gün yüzde 90’a varan indirimler uygulayarak kaçırılmayacak kampanyaları üyeleriyle buluşturuyor. ‘Koşulsuz Müşteri Mutluluğu’ anlayışıyla üyelerine güvenli bir alışveriş keyfi yaşatan morhipo.com, müşterilerinin talebi halinde bir ay süreyle koşulsuz iade kabul ediyor ve kargo ücretini üstleniyor.