Haberler / The Bodrum Cup 30. yıl Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
17.10.2017

Bültene ait dosyalar

Kampana çalındı, 29'uncu The Bodrum Cup heyecanı başladı
 
Akdeniz'in en büyük deniz festivali ve yelken yarışlarından The Bodrum Cup, 16 Ekim Pazartesi günü çalınan kampana ile yelken tutkunlarını 29'uncu kez bir araya getirdi. Görkemli açılış töreninin ardından Mandalin'de  sahne alan sanatçı Melis Dağ, geceye muhteşem sesiyle renk kattı.
 
Büyük bir heyecanla beklenen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup, 16 Ekim Pazartesi günü Alize yatında saat 17.30'da gerçekleşen karma resim sergisi ile başladı. Serginin ardından The Bodrum Cup Organizasyon Kurulu Trafo'da bir basın toplantısı düzenleyerek etkinlik hakkında bilgiler verdi.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “29. yıl bizim için çok önemli; devraldığımız bayrakla daha ileriye koşmak için gayret gösteriyoruz. Kurumların verdiği desteğin her sene giderek artması bizleri çok mutlu ediyor. Hedefimiz The Bodrum Cup'ı Akdeniz'in en büyük yelken festivalini yapmak. Sosyal sorumluluk projelerimize önem verip bununla öne çıkmak istiyoruz. Bu doğrultuda artık etkinliğimizde kara aktivitelerine de ağırlık veriyoruz. Bunların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerimizle de öne çıkmak istiyoruz. Bu yıl da Kisebükü'nde ‘‘Koyuma Dokunma” etkinliğini gerçekleştirecek, bize kucak açan yarımda ire şeklindeki koya karşı simetrik bir şekilde dizilerek sevgi çemberi oluşturacağız. İnsan ve doğanın birlikte, doğal haliyle güzel olduğunu vurgulayacağız” dedi. The Bodrum Cup'ın ülke turizmine katkıları olduğunun altını çizen Uysal The Bodrum Cup olarak kendilerini bu alanda önemli bir aktör olarak gördüklerini ekledi. The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal etkinlikle ilgili verdiği istatistikler arsında 28 yıldır aralıksız yapılan yarışta toplam 2151 yatı ağırladıklarını söyledi.
 
Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz ise en önemli olgunun sahip olduğumuz değerleri sürdürülebilir bir şekilde muhafaza etmek olduğunu ifade ederek Kisebükü'ndeki yapılaşma tehdidine dikkat çekti.
 
Muğla Büyükşehir Belediye Deniz ve Kıyı Tesis Müdürü Emre Tümer ise,” Büyükşehir belediyesi adına  The Bodrum Cup'a deste olmaktan mutluluk duyuyoruz. Balıkçılıktan geldiğimiz yer bugün bir marka haline geldi. Yarışacak tüm  teknelere başarılar diliyoruz. Rüzgarları bol olsun” dedi. 
 
Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Atare The Bodrum Cup ailesinin üyesi olmaktan gurur duyduğunu söyleyerek, etkinliğin yapıldığı günden beri yat imalatına ve turizme verdiği katkıların tartışılamaz olduğunu vurguladı.
 
Ana Sponsor Palmarina Bodrum Genel Müdürü Akbulut Kahraman ise, “ Beşinci kez ana  sponsoru olduğumuz The Bodrum Cup etkinliğine kesintisiz olarak destek oluyoruz. Bu yıl çıtayı yükseltmek istedik. 17 millik uzun bir ayağımız var, yarımadayı dolaşacağız. Final Palmarina Bodrum'da gerçekleştirilecek. 30. yılda altıncı kez destek vermeyi planlıyoruz,” dedi.
 
The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, bayrağı devretmelerinin ardından yaşanan gelişmelerden çok mutlu olduğunu ifade ederek, “29 yıl önce bu işe karar verdiğimizde gulet turizminin gelişim potansiyelini görmüştük.  Koylar şahane, personel süngercilik ve denizcilikten gelme yemekleri harika... Bunu yelkenlerle süsleyelim istedik; turizme katkı olsun. Rüzgarı kullanırsak sezonumuzu 12 aya çekebiliriz diye düşündük.  Her yıl ekim ayında düzenlenen The Bodrum Cup sayesinde Bodrum'un her mevsim güzel olduğunu gösteriyoruz. Seneye hedefi İstanbul'a çekiyoruz. 30. yılı İstanbul'dan başlatmak istiyoruz. Akdeniz'in en büyün yarışı olmak üzere yol çıktık, bunu başaracağız” dedi.
 
Basın toplantısı sonrasında düzenlenen kokteylin ardından Mandalin'de kampana töreni coşkusu yaşandı. Kampanayı bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi- Deniz ve Kıyı Tesis Müdürü Emre Tümer, The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Atare, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi YK Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, ve The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal çaldı. The Bodrum Cup'ın Mandalin'deki açılış konserinde ünlü müzisyen Melis Dağ sahne aldı. Dağ, güzel sesiyle dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.
 
The Bodrum Cup'ta hem heyecan hem eğlence var
The Bodrum Cup'ta etkinlikler hız kesmiyor. 18 Ekim akşamı Marina Yacht Club'da saat 21.00'de caz gırtlağıyla dinleyenleri büyüleyen Duygu Soylu sahne alırken, 19 Eylül akşamı Palmarina Bodrum'da saat 21.00'de ünlü orkestra topluluğu Meya dinleyenleri mest edecek. Yarışın ödül töreninin yapılacağı 21 Ekim akşamı ise efsanevi müzik grubu MFÖ sahne alacak. Konserlere dışarıdan katılımda bulunmak için kayıt yaptırmak gerekiyor.
 
Katılımcılar The Bodrum Cup'ta konserlerin yanı sıra Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi eğlenceli etkinliklerle de keyifli bir festival ortamını paylaşacak.
 
The Bodrum Cup'a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor. Ana sponsorun Palmarina olduğu The Bodrum Cup'ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash & Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.
 
 
The Bodrum Cup sosyal medya linkleri:
· Instagram: https://www.instagram.com/bodrumcup/
· Facebook: https://www.facebook.com/BodrumCup/
· Twitter: https://twitter.com/BodrumCup
 
Editöre not: İlgili tüm görseller aşağıdaki linktedir.
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/download2017/0020/1/The_Bodrum_Cup.zip
Tanıtım filmi: https://youtu.be/tbHuXUTj39g
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0533 927 23 93/ 0212 219 29 71

 


  Share  Paylaş
The Bodrum Cup 30. yıl
Hakkında
Era Bodrum Yelken Kulübü’nün hayata geçirdiği, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı bir organizasyondur. Kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiştir. Yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamış ve sağlamaya devam etmektedir.

Genç neslin yelken sporu ile tanışmasını sağlayan The Bodrum Cup, koyların ve denizlerin korunmasında farkındalık yaratan birçok projeye imza atmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki yat üretim teknolojisini de dünyayla entegre hale getirmiş bir arge mutfağı görevi görmektedir. Ustaların ve mühendislerin yeni ürettikleri yatların performanslarını gösterme olanağı bulabildiği, deniz üstünde yüzen bir boatshow’dur.

The Bodrum Cup, heyecan dolu yarışların yanı sıra katılımcıları hem karada hem de denizde pek çok eğlenceli programlarla buluşturmaktadır. Konserlerin yanı sıra, Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve #instabodrumcup Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle keyifli bir festival ortamı yaratılmaktadır. The Bodrum Cup’ta ayrıca aynı tutkuyu ve heyecanı paylaşanların kalıcı dostluklarının da ilk adımları atılmakta, böylece organizasyonun adrenalin, coşku, sevgi ve arkadaşlığın festivaline dönüşmektedir.