Haberler / TSPB Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
16.11.2017

Bültene ait dosyalar

“Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu!
 
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması'nın sonuçları Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi kapsamında yapılan ödül töreninde açıklandı.
 
“Küçük birikimler, büyük mucizeler yaratır!” sloganıyla Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Ödül töreninde ilk 3'e girmeyi başaran yarışmacılara TSPB Başkanı İlhami Koç ve TSPB Başkan Vekili Dr. Berra Doğaner ile TSPB Yönetim Kurulu Üyesi Gülsevin Çipli ödüllerini takdim etti.
 
Türkiye'nin her bölgesinden toplam 135 filmin katıldığı yarışmanın başvuruları, TSPB Başkan Vekili Dr. M. Berra Doğaner, Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Murat Çetinkaya, TSPB Finansal Eğitim Çalışma Komitesi Başkanı Attila Köksal, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol, BirGün Gazetesi Yazarı ve Sinema Eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel ve Hürriyet Gazetesi Sinema ve Spor Yazarı Uğur Vardan'dan oluşan jüri tarafından değerlendirdi.
 
Düzenli para biriktirme, tasarruf etme ve planlı harcama temasına uygun olarak hazırlanan 135 film arasından sıyrılarak ilk ona giren filmlerin ve yönetmenlerin isimleri şöyle:
 
1. Adil Altaş – Miras (12 bin TL)
2. Burak Ciritoğlu – Kumbara Sakinleri, (10 bin TL)
3. Bülent Gökçek  –  Kurtuluş, (7 bin 500 TL)
4. Muhammet Raşit Yiğit Akalın-Mucize Birikim
5. Lillian Karabacakyan-1-2-M
6. Fatih İnce-Gün
7. İbrahim Sabuncuoğlu-Para Para
8. Hikmet Kaymak-Deniz'in İşyeri
9. Abdullah Rıdvan- Can Bazı Hayaller Daha Gerçektir
10. Ercan Selim Öngöz-Okumak Ve
 
Ayrıca, ilk üçe giren katılımcılar dokuz aylık Sinemia üyeliği almaya hak kazandı. En başarılı 10 filmin sahibi ise TSPB tarafından düzenlenen bir günlük eğitimlerden birine ücretsiz katılma imkanı ve 1 yıl süreli İKSV Mavi Lale Kart Üyeliği kazandı.
 
 
Bilgi ve iletişim için:
Ayşe Ekin Gündüz
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
ayseg@marjinal.com.tr
 
TSPB hakkında:
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), banka, aracı kurum, portföy yönetim şirketleri ve yatırım ortaklıklarının üye olduğu özdüzenleyici bir meslek kuruluşudur. 


  Share  Paylaş
TSPB
Hakkında
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), banka, aracı kurum, portföy yönetim şirketleri ve yatırım ortaklıklarının üye olduğu özdüzenleyici bir meslek kuruluşudur. Birlik, meslek kurallarını oluşturmakta ve sektörü denetlemektedir.