Haberler / Santa Farma Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
09.08.2017

Bültene ait dosyalar

Kalite denetimlerinden başarıyla geçen Türk ilaç şirketine üç ISO belgesi birden
 
Türkiye'nin en köklü ve güçlü yerli ilaç firmaları arasında yer alan Santa Farma, son bir yıldır sürdürdüğü çalışmaların sonucu olarak hizmet ve operasyon kalite standartları açısından en geçerli uluslararası standartlar olan ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 belgelerini aldı.
 
Uluslararası Standartlaştırma Organizasyonu (ISO) tarafından belirlenen ISO standartları kalite, çevre, iş sağlığı ve iş güvenliği yönetim sistemlerinin kurulmasını ve söz konusu sistemlerin sürdürülebilirliğinin sağlanmasını gerektiriyor. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 belgelerine sahip olan ilaç şirketleri, müşteri memnuniyeti, organizasyonel etkinlik, etkin kaynak kullanımı gibi alanlarda uluslararası alanda tescil edilmiş standartlara kavuşmuş oluyor.
 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Santa Farma Fabrika Müdürü ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Mithat Cin, şunları söyledi: “Yaklaşık bir yıldır devam eden çalışmaların ve denetleme süreçlerinin sonucunda, gerek sektörümüz gerekse şirketimiz açısından çok büyük önem taşıyan uluslararası kalite standartları belgelerimizi başarıyla almış bulunuyoruz. En yüksek standartların mevcudiyetini tescilleyen ISO belgelerine sahip şirket sayısının artması, ülkemiz açısından stratejik öneme sahip ilaç sektörümüzün de gelişiminin bir göstergesidir. Söz konusu standartlara ulaşmış olmamız, hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda önemli hedefleri olan bir şirket olarak bize önemli avantajlar sağlayacak.”
 
İlgili kişi:
Önder Kalkancı
Marjinal Porter Novelli
(212) 219 29 71
onderk@marjinal.com.tr
 
Santa Farma hakkında
Türkiye'nin en köklü ilaç firmaları arasında bulunan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 10 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 45 ayrı pazarda toplam 63 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB'deki üretim tesisi, 43.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor.

 


  Share  Paylaş
Santa Farma
Hakkında
Türkiye'nin en köklü ilaç firmaları arasında bulunan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 11 ayrı terapötik kategoride ve bu kategorilerin altında 45 ayrı pazarda toplam 63 ürünle faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas&İskelet Sistemi, Radyoloji, Sinir Sistemi (MSS), İmmun Sistem, Solunum Sistemi, Ürogenital Sistemi olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB'deki üretim tesisi, 43.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor.