Haberler / GittiGidiyor Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
08.12.2016

Bültene ait dosyalar

İşte 2016 yılının en çok aranan ürünleri
 
GittiGidiyor, 2016 yılında e-ticaretin en çok aranan ürünlerini açıkladı. Sıralamada teknoloji ürünleri hakimiyetlerini korusa da ilk 10 içerisinde bazı sürpriz ürünler de yer aldı.
 
Türkiye'de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor üzerinden 2016 yılında en çok arama yapılan ürünler açıklandı. Teknoloji ürünlerine ilginin devam ettiğini gösteren sıralamaya bazı sürpriz ürünlerin girmesi GittiGidiyor'u ziyaret edenlerin aradıkları her şeyi bulabildiklerini göstermesi açısından da önem taşıyor.
 
En çok aranan ilk 10 ürün listesinde 1. ve 4. sırada Apple'ın iPhone telefonları yer aldı. LG'nin akıllı telefonları 2. sırada Samsung'un akıllı telefonları ise 10. sırada yer buldu.
 
Sıralamada bazı sürpriz ürünlerin yükselişi de dikkat çekti. Bunlardan ilki 3. sırada yer alan bisiklet oldu. Bisikletlerin sağlıklı bir ulaşım aracı olmasının yanı sıra, İstanbul gibi büyük şehirlerde trafikten bunalan insanların bisikletlere yönelmesi ve şehir hayatına uygun katlanır bisikletlere artan ilgi bu ürünü en çok aranan 3. ürün yaptı.
 
Dikkat çeken bir diğer ürün ise 5. sıradaki kol saati oldu. Bu durum özellikle son aylarda moda kategorisi altında yeni mağazalar açan GittiGidiyor'un ortaya koyduğu başarıyı da yansıtıyor. Geçtiğimiz haftalarda GittiGidiyor'da satış yapan markalar arasına Markafoni, Lidyana ve Gardrops gibi modanın önemli markaları da dahil olmuştu.
 
Sıralamanın devamında 6. sırada TV üniteleri, 7. sırada tablet, 8. sırada PS4, 9. sırada ise Zippo çakmak bulunuyor.
 
“Teknoloji ürünleri hakimiyetlerini korusa da bazı sürprizler gördük”
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, “Her yaş grubundan tüketicinin teknoloji kullanımının artması, sıralamada kendisini akıllı telefon, tablet ve oyun konsolları ile gösteriyor. Diğer yandan sektöre öncülük eden bir pazaryeri olarak bu yıl imza attığımız önemli marka işbirlikleri sayesinde moda kategorisi altındaki aksesuar ürünlerinin aranma sayılarında da ciddi bir artış gördük. Kol saati bu aksesuarlar içerisinde öne çıkan ürün oldu. Sıralamadan ortaya çıkan bir diğer önemli sonuç ise artık tüketicilerin fiziksel mağazalarda bulabilecekleri bisiklet ve TV ünitesi gibi bazı ürünleri online olarak satın almaya başlamaları. Bisiklet kelimesinin üçüncü sırada olması bu değişimin en önemli kanıtı.” dedi.
 
Kantarcı sözlerinin devamında şunları söyledi: “GittiGidiyor'daki geniş ürün yelpazesi, fiyat avantajları ve ürünlerle ilgili detaylı bilgiler, internet üzerinden ürün satın almak isteyenlerin platformumuzu seçmesini sağlıyor. Ayrıca yoğun iş temposu altında çalışan kişiler de mağaza mağaza gezerek zaman kaybetmek yerine GittiGidiyor'un kolay alışveriş deneyimini tercih ediyor. Yine ‘aynı gün kargo', ‘hızlı kargo' gibi kargo alanındaki hizmetlerimiz de TV ünitesi gibi büyük ve ağır ürünlerin internet üzerinden satın alınmasına ciddi bir katkı sağlıyor.”
 
İlgili Kişi:
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve 15 yıllık geçmişiyle Türkiye'de e-ticaretin öncü pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında dünyanın e-ticaret devi eBay ile güçlerini birleştirerek sektördeki lider konumunu daha da güçlendirdi. Aylık ortalama 60 milyon ziyaretçi, yaklaşık 16 milyonun üzerinde kayıtlı üyesiyle Türkiye'nin en çok tercih edilen alışveriş sitesi olan GittiGidiyor[1], avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50'den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Yaklaşık her 2 saniyede 1 ürünün satıldığı site, 3,9 milyondan fazla indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla trafiğinin yarısını mobilden almaktadır. www.gittigidiyor.com/cadde sayfası ile stil sahibi bir yaşam için öneriler sunan GittiGidiyor, www.gittigidiyor.com/atolye sayfasında ulaşılabilir tasarım ürünlerini tutkunlarıyla buluşturur. Uzman editörler tarafından hazırlanan özel içerik platformu blog.gittigidiyor.com ile alışverişte rehber olacak içerikler sunan GittiGidiyor, ulusal ve uluslararası alanda önemli e-ticaret ödülleriyle başarılarını taçlandırmaya devam ediyor. www.gittigidiyor.com   
 
[1]Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması (IAB) Temmuz 2016 sonuçları


  Share  Paylaş
GittiGidiyor
Hakkında
İnternetten alışverişin güvenilir ismi GittiGidiyor, 2001 yılından bu yana 11 milyondan fazla kişiyi bir araya getiriyor. GittiGidiyor’da aklınıza gelebilecek her şeyi kolaylıkla bulabilir, hem bireysel satıcılardan alışveriş yapabilir, hem kendiniz satış yapabilir veya online dükkan açarak işinizi büyütebilirsiniz. Kurumsal firmaysanız, GittiGidiyor’da resmi mağazanızı açabilir, satışlarınızı buradan yönetebilirsiniz. Cep telefonu ve tablet uygulamalarımızla ise alışverişe istediğiniz yerden devam edebilirsiniz. Güçlü potansiyeli ve güvenli ödeme sistemi Sıfır Risk ile dünyanın en büyük pazar yeri eBay’in dikkatini çeken GittiGidiyor, 2011 yılında eBay’in satın almasıyla birlikte, global eBay’in Türkiye iştirakı (eBay Türkiye) oldu. Türkiye’de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren GittiGidiyor, kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya