Haberler / ininal Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.11.2018

Bültene ait dosyalar

ininal'dan Black Friday'de tarihi rekor
 
ininal, bu yıl 23 Kasım'da gerçekleşen Black Friday ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Bu bilgilere göre 6 yıllık tarihinin rekorunu kıran ininal, normal bir günlük e-ticaret hacmini 10 katına çıkardı. Bir önceki yıla göre bu yıl Black Friday'de ininal kartlar ile yapılan e-ticaret harcamalarında yüzde 140'lık büyüme gözlendi.
 
Bireysel ve kurumsal müşterilerine temel finansal hizmetler sunan lider finansal teknoloji şirketi ininal, ön ödemeli kartlarıyla Black Friday'in önemli harcama kanallarından birisi oldu. Geçen yıla kıyasla ininal kartla yapılan Black Friday günü harcamaları yüzde 67 artarken, bu yıl Black Friday'e damga vuran sektörler sıralamasında geçtiğimiz yıla kıyasla dengelerin değiştiği görüldü. Geçtiğimiz yılın birincisi olan oyun kategorisini geçerek birinci sıraya yerleşen e-ticaret harcamaları bu yıl, geçen yılın Black Friday dönemine göre yüzde 140 büyüdü.
 
“E-ticaret harcamaları 10 katına çıktı”
Black Friday'de yakaladıkları başarıyı değerlendiren ininal'ın CEO'su Ömer Suner, “Cazip indirimler için tüm dünyanın dört gözle beklediği Black Friday ülkemizde de e-ticaretten perakendeye birçok marka tarafından benimsendi, ancak Black Friday indirimlerinin en büyük etkisinin e-ticaret sektöründe yaşandığını gözlemledik. 2017 Black Friday'de ininal ile yapılan harcamaların yüzde 25'i e-ticaret kategorisinde gerçekleşirken, bu yıl bu oran aynı kategoride yüzde 70'e yükseldi. Bu harcamalar, ininal kartlarla ortalama bir günde yapılan e-ticaret harcamasının 10 katı büyüklüğünde. Önümüzdeki yıllarda bu rakamların daha da yükseleceğini düşünüyoruz” dedi.
 
İlgili Kişi
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71

ininal hakkında
Yeni nesil ödeme platformu ininal, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere temel finansal hizmetleri sağlamak amacı ile 2012 yılında kurulmuştur. 10.000'den fazla noktada (PTT, Migros, Macrocenter, D&R, Teknosa, Vatan Bilgisayar ve KİM market) MasterCard ön ödemeli kartı ve ininal mobil cüzdan uygulamasını tüketicilere sunmaktadır. ininal kullanıcıları, hesaplarına veya kartlarına 50.000'den fazla perakende ve ATM noktalarından bakiye yükleyebilir ve yükledikleri bakiyeleri dünyadaki bütün fiziki ve sanal alışveriş noktalarında harcayabilir. ininal, kurumsal müşterilerine özel platformlar geliştirmekte ve ortak markalı kartlar sunmaktadır. Ödeme platformu ve kartları ile, kurumsal müşterilerine toplu ödeme ve masraf takip sistemi sunmaktadır. Düşük maliyetli, basit ve güvenilir finansal servisleri sunan ininal Cüzdan uygulaması ve ininal MasterCard'ları yüzbinlerce kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. https://www.ininal.com/
 
 


  Share  Paylaş
ininal
Hakkında
Yeni nesil ödeme platformu ininal, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere temel finansal hizmetleri sağlamak amacı ile 2012 yılında kurulmuştur. 10.000'den fazla noktada (Migros, PTT, D&R, Teknosa, seçkin gazete bayileri, Vatan Bilgisayar ve Bimeks) MasterCard ön ödemeli kartı ve ininal mobil cüzdan uygulamasını tüketicilere sunmaktadır. ininal kullanıcıları, hesaplarına veya kartlarına 10.000'den fazla perakende ve ATM noktalarından bakiye yükleyebilir ve yükledikleri bakiyeleri dünyadaki bütün fiziki ve sanal alışveriş noktalarında harcayabilir. ininal, kurumsal müşterilerine özel platformlar geliştirmekte ve ortak markalı kartlar sunmaktadır. Ödeme platformu ve kartları ile, kurumsal müşterilerine toplu ödeme ve masraf takip sistemi sunmaktadır. Düşük maliyetli, basit ve güvenilir finansal servisleri sunan ininal Cüzdan uygulaması ve ininal MasterCard'ları yüzbinlerce kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. https://www.ininal.com