Haberler / ininal Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
02.01.2018

Bültene ait dosyalar

ininal kartlar artık BKM Express'te
 
Geçtiğimiz günlerde BKM üyesi olan bölgenin lider finansal teknoloji şirketi ininal, kartları BKM Express'e eklenebilen kurumlar arasına katıldı. ininal kullanıcıları artık kartlarını BKM Express'e ekleyebilir, düzenlenecek ortak kampanyalardan yararlanabilir ve kartlarını BKM Express'in geçerli olduğu her yerde kullanabilir.

Hem bireysel hem de kurumsal müşterilere temel finansal hizmetler sağlayan ininal'ın ön ödemeli kartları artık BKM'nin dijital cüzdan uygulaması BKM Express'te yer alacak. ininal kullanıcıları BKM Express'te kartlarını bir kez tanımladıktan sonra internet  alışverişlerinde kullanabilecek.
 
BKM Express, internet üzerinden yapılan alışverişlerde; kart bilgilerinizi girmeden, işyerleri ile paylaşmadan ve kartınızı yanınızda taşımanıza gerek kalmadan ödeme yapabilmenizi sağlayan ücretsiz, kolay, hızlı ve güvenli bir ödeme sistemidir. İnternet alışverişlerinin yanı sıra marketler, akaryakıt istasyonları ve restoranlar gibi üye işyerlerinde yüz yüze mobil ödeme, 7/24 para transferi ve Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarına tek tıkla bağış yapmak BKM Express dijital cüzdanıyla son derece kolay ve güvenli. 5 yıl önce 5 işyeri ve 9 bankayla başlayan bu yenilikçi girişim, günümüzde 19 finansal kurum, 27 binin üzerinde işyeri ve 1,5 milyonun üzerinde kullanıcıyı kapsayan dev bir ekosisteme dönüştü.
 
ininal, 25 milyondan fazla insanın bankacılık ekosisteminin dışında kaldığı Türkiye'de BKM Express'te de yer alarak, nakitsiz bir toplum hedefine katkıda bulunmaya devam ediyor. İki lider finansal teknoloji şirketi ininal ve BKM bu işbirliği sayesinde Türkiye'nin finansal ekosistemini geliştirecek daha fazla ortak projeye imza atacaklar.  
 
ininal kartların BKM Express platformuna entegrasyonu hakkında konuşan ininal CEO'su Ömer Suner “Herkesin dijital cüzdan ve kart sahibi olacağı bir finansal ekosistem yaratmak öncelikli hedefimiz. Kısa bir süre önce BKM'den TROY lisansımızı aldık. Bu sayede TROY logosunun yer alacağı ininal kartlar, son kullanıcılarla buluşturulacak. Şimdi ise ininal kartlarını BKM Express'e ekledik. Kullanıcılarımız artık BKM Express'in kabul edildiği tüm işyerlerinde kartlarını kullanabilecek, kampanyalardan faydalanabilecek. Nakitsiz bir toplum hedefiyle çalışmalarımızı sürdürürken bizimle aynı hedefi paylaşan BKM ile ortak projelere imza atmış olmaktan mutluluk duyuyor, daha fazla projede işbirliği yapmayı iple çekiyoruz” dedi.
 
 
İlgili Kişi
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli
dileko@marjinal.com.tr
0212 219 29 71
 
ininal hakkında:
Yeni nesil ödeme platformu ininal, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere temel finansal hizmetleri sağlamak amacı ile 2012 yılında kurulmuştur. 10.000'den fazla noktada (Migros, PTT, D&R, Teknosa, seçkin gazete bayileri, Vatan Bilgisayar ve Bimeks) MasterCard ön ödemeli kartı ve ininal mobil cüzdan uygulamasını tüketicilere sunmaktadır. ininal kullanıcıları, hesaplarına veya kartlarına 10.000'den fazla perakende ve ATM noktalarından bakiye yükleyebilir ve yükledikleri bakiyeleri dünyadaki bütün fiziki ve sanal alışveriş noktalarında harcayabilir. ininal, kurumsal müşterilerine özel platformlar geliştirmekte ve ortak markalı kartlar sunmaktadır. Ödeme platformu ve kartları ile, kurumsal müşterilerine toplu ödeme ve masraf takip sistemi sunmaktadır. Düşük maliyetli, basit ve güvenilir finansal servisleri sunan ininal Cüzdan uygulaması ve ininal MasterCard'ları yüzbinlerce kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. https://www.ininal.com/

BKM hakkında
1990 yılında kurulan Bankalararası Kart Merkezi (BKM), halihazırda 28 banka ve iki banka dışı üyeye sahiptir. Bankaların operasyonlarını kolaylaştırma ve operasyonel süreçlerde verimliliği artırma odaklı faaliyetler yürüten BKM, ödeme sistemleri ekosistemine güvenli ve hızlı çözümler üreten teknoloji odaklı bir kurumdur. “Nakitsiz ödemeler toplumu” hedefini sahiplenen bir kurum olarak 2012 yılında Türkiye'nin ilk dijital cüzdanı BKM Express'i hizmete sunmuştur. Türkiye'de nakitsiz ödemeler toplumu hedefi bilincinin artmasına yönelik birçok tanıtım projesine ve iletişim kampanyasına imza atan BKM, sunduğu yenilikçi ödeme teknolojileri ve platformlarıyla da bu hedefe katkı sağlamaktadır. BKM, 2016 yılında Türkiye'nin ilk yerli kartlı ödeme şeması ve markası TROY'u da sektörün hizmetine sunmuştur. Bilgi için: www.bkm.com.tr


  Share  Paylaş
ininal
Hakkında
Yeni nesil ödeme platformu ininal, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere temel finansal hizmetleri sağlamak amacı ile 2012 yılında kurulmuştur. 10.000'den fazla noktada (Migros, PTT, D&R, Teknosa, seçkin gazete bayileri, Vatan Bilgisayar ve Bimeks) MasterCard ön ödemeli kartı ve ininal mobil cüzdan uygulamasını tüketicilere sunmaktadır. ininal kullanıcıları, hesaplarına veya kartlarına 10.000'den fazla perakende ve ATM noktalarından bakiye yükleyebilir ve yükledikleri bakiyeleri dünyadaki bütün fiziki ve sanal alışveriş noktalarında harcayabilir. ininal, kurumsal müşterilerine özel platformlar geliştirmekte ve ortak markalı kartlar sunmaktadır. Ödeme platformu ve kartları ile, kurumsal müşterilerine toplu ödeme ve masraf takip sistemi sunmaktadır. Düşük maliyetli, basit ve güvenilir finansal servisleri sunan ininal Cüzdan uygulaması ve ininal MasterCard'ları yüzbinlerce kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. https://www.ininal.com