Haberler / ininal Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.12.2017

Bültene ait dosyalar

ininal, API servisleriyle Turkish Airlines Travel Hackathon'a destek veriyor
 

Türk Hava Yolları, dijital yolcu deneyimini bir üst seviyeye taşımak için Turkish Airlines Travel Hackathon'udüzenliyor. Seyahat süreci için uçtan uca yenilikçi uygulamaların geliştirileceği yarışta, ininal da API sağlayıcıları arasında yerini aldı.

 

Türkiye'nin en yetenekli finansal teknoloji servislerini sunan ininal, Türk Hava Yolları'nın 22-24 Aralık tarihleri arasında gerçekleştireceği Turkish Airlines Travel Hackathon'da API platformuyla yarışmacıları güçlendirecek. Geliştiriciler, ininal'ın da içerisinde bulunduğu farklı sektörlerden farklı API sağlayıcı paydaşların servislerini kullanarak yenilikçi uygulamalar geliştirecek.
 

Microsoft teknoloji ortaklığı, Turkcell, Yandex, ODTÜ Teknokent, Hackquarters, Sabre ve İGA'nın destekleriyle düzenlenen hackathon'da yarışmacılar, uçuş öncesi, havalimanı, uçak içi ve uçuş sonrası kategorilerinde yani uçtan uca seyahat sürecinde ürünler geliştirecek. ininal dışında İETT, İBB, Yandex, Uber, Bip ve iyzico gibi bir çok kurum da yarışmanın API sağlayıcıları arasında yer alıyor.
 

ininal CEO'su Ömer Suner, “ininal'a eklediğimiz her yeni fonksiyonu API'mize de ekleyerek kısa sürede 1.500'den fazla kayıtlı geliştirici sayısına ulaşmayı başardık. Bu sayı arttıkça ve servislerimiz kullanıcılara dokundukça yepyeni kurallarla yazılmış bir finansal ekosistem yaratmanın heyecanı da artıyor. API servislerimizi Turkish Airlines Travel Hackathon'da geliştiricilere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.  Yarışmada geliştirilen çözümlerin, uçak seyahatinin daha konforlu, daha verimli, daha dijital bir yolculuk deneyimine dönüşmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Etkinlik Türk Hava Yolları çatısı altında ve bizim gibi birçok firmanın destek verdiği bir organizasyon olduğu için çok geniş katılım bekliyoruz” dedi.

 

İlgili Kişi

Dilek Özcan

Marjinal Porter Novelli dileko@marjinal.com.tr

0212 219 29 71

ininal hakkında

Yeni nesil ödeme platformu ininal, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere temel finansal hizmetleri sağlamak amacı ile 2012 yılında kurulmuştur. 10.000'den fazla noktada (Migros, PTT, D&R, Teknosa, seçkin gazete bayileri, Vatan Bilgisayar ve Bimeks) MasterCard ön ödemeli kartı ve ininal mobil cüzdan uygulamasını tüketicilere sunmaktadır. ininal kullanıcıları, hesaplarına veya kartlarına 10.000'den fazla perakende ve ATM noktalarından bakiye yükleyebilir ve yükledikleri bakiyeleri dünyadaki bütün fiziki ve sanal alışveriş noktalarında harcayabilir. ininal, kurumsal müşterilerine özel platformlar geliştirmekte ve ortak markalı kartlar sunmaktadır. Ödeme platformu ve kartları ile, kurumsal müşterilerine toplu ödeme ve masraf takip sistemi sunmaktadır. Düşük maliyetli, basit ve güvenilir finansal servisleri sunan ininal Cüzdan uygulaması ve ininal MasterCard'ları yüzbinlerce kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. https://www.ininal.com/

 


  Share  Paylaş
ininal
Hakkında
Yeni nesil ödeme platformu ininal, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere temel finansal hizmetleri sağlamak amacı ile 2012 yılında kurulmuştur. 10.000'den fazla noktada (Migros, PTT, D&R, Teknosa, seçkin gazete bayileri, Vatan Bilgisayar ve Bimeks) MasterCard ön ödemeli kartı ve ininal mobil cüzdan uygulamasını tüketicilere sunmaktadır. ininal kullanıcıları, hesaplarına veya kartlarına 10.000'den fazla perakende ve ATM noktalarından bakiye yükleyebilir ve yükledikleri bakiyeleri dünyadaki bütün fiziki ve sanal alışveriş noktalarında harcayabilir. ininal, kurumsal müşterilerine özel platformlar geliştirmekte ve ortak markalı kartlar sunmaktadır. Ödeme platformu ve kartları ile, kurumsal müşterilerine toplu ödeme ve masraf takip sistemi sunmaktadır. Düşük maliyetli, basit ve güvenilir finansal servisleri sunan ininal Cüzdan uygulaması ve ininal MasterCard'ları yüzbinlerce kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. https://www.ininal.com