Haberler / Index Grup Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
31.10.2016

Bültene ait dosyalar

Index Grup katma değerli işlerinde yapılanmaya gitti
 
2019 yılı sonunda cirosunu 3 milyar dolara çıkarmayı amaçlayan Index Grup, bu hedefini gerçekleştirmek için büyük bir yapılanmaya gitti. Yeni yapılanmada grubun tüm katma değerli işleri Artım Bilişim çatısı altına alınırken genel müdürlük görevine ise Erhan Doğan getirildi.
 
27 yıldır Türk bilişim sektörü içerisinde “geleceğin teknoloji dağıtım grubu” vizyonu ile hareket eden ve halen 200'den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup, dağıtım kulvarındaki liderliğini katma değerli çözümlere odaklanarak daha da sağlamlaştırmak amacıyla yeni bir yapılanmaya gitti.
 
Yeni yapılanma kapsamında, 1 Kasım 2016 tarihi itibarıyla İndeks Bilgisayar A.Ş. bünyesindeki tüm katma değerli ürün gruplarına ait distribütörlük kontratları grup şirketi Artım Bilişim'e devredilirken, bu kontratlarla ilgili görev yapan çalışanların tamamı da Artım Bilişim'e katıldı.
 
Bu doğrultuda yönetim kademesinde de değişikliğe giden grupta Artım Bilişim Genel Müdürü Suat Sümer, Yurtdışı Operasyonlardan Sorumlu Artım Bilişim İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine; İndeks Bilgisayar Genel Müdür Yardımcısı Erhan Doğan ise Artım Bilişim Genel Müdürlüğü görevine getirildi.
 
Hedef 3 milyar dolarlık büyüklük
Konuyla ilgili açıklama yapan Index Grup CEO'su Erol Bilecik, grup olarak 2019 yılı sonunda net hedeflerinin 3 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmak olduğunu ve bu cironun 500 milyon dolarlık kısmını Artım Bilişim ile gerçekleştirmek istediklerini belirterek,   “Türkiye'nin en büyük katma değerli distribütörü olma hedefimiz doğrultusunda ileride hep birlikte daha büyük başarılara imza atmak için Index Grup olarak yeni bir yapılanmaya girdik. Sayın Suat Sümer ve Sayın Erhan Doğan'ın yeni görevlerinde şu ana kadar göstermiş oldukları başarılarını katlanarak devam ettireceklerine, tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımız ile birlikte daha büyük başarılara imza atacaklarına gönülden inanıyor, yeni görevlerinde kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.
 
“Bizi daha başarılı bir gelecek bekliyor”
Artım Bilişim Genel Müdürlü olarak göreve getirilen Erhan Doğan ise yaptığı açıklamada, artan cihazların ve verilerin iş ortaklarının daha yönetilebilir, kişiselleştirilebilir ve kolay çözümler sunmasını, ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verebilmesini, tüm sektörler için üretkenliği yeniden tanımlamasını sağladığını ve kendilerinin buna büyük önem verdiklerini vurguladı. Bireylere ve kurumlara katma değer sağlayan teknolojilerin, dijital ekonominin ve dijital vatandaşlığın yaygınlaştığı yeni bir çağın kapılarını aralayacağına inandıklarını ifade eden Doğan, “2023'te teknoloji kulvarında Avrupa'nın en büyük 5 teknoloji distribütöründen birisi olmayı hedefleyen Index Grup, 2011 yılından bu yana çatısı altında bulunan Artım Bilişim'in kalan hisselerini geçtiğimiz günlerde satın alarak katma değerli ürünlerini Artım Bilişim üzerinden Orta Asya ülkelerine götürme kararı almıştı. Bu yeni yapılanmamız ile grup içerisinde katma değerli ürün ve hizmetler ile ilgili tüm faaliyetleri de bünyemize alıyoruz. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde veri merkezleri, bulut bilişim, büyük veri, IoT gibi konularda önemli yatırımlar yapıyor olacağız.”  şeklinde konuştu.
 
Yaptıkları yatırımlar ile dijital altyapılarını güçlendirdiklerini ve çok sağlam temeller kurduklarını ifade eden Doğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yeni çözümlerimiz ve projelerimiz ile başta dijitalleşme olmak üzere birçok alanda sektörde öncü olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Artım Bilişim olarak uzun yıllardır grubumuzun yol haritası olan ‘karlı, verimli ve büyüyen Index Grup' mottomuza bağlılığımız devam edecek. 2017 ve ilerisi için bizi daha başarılı bir gelecek bekliyor.”
 
“Katma değerli çözümlere yönelik yatırımlarımız devam edecek”
Artım Bilişim İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Suat Sümer ise yaptığı değerlendirmede, “Bundan sonraki dönemlerde teknoloji dünyası içerisinde özellikle IoT yani nesnelerin interneti veya ‘bağlantılı cihazlar' diyebileceğimiz internete bağlı cihazlarla ilgili birçok önemli planımız var. Ayrıca katma değerli çözümlere yönelik yeni yatırımlar ve açılımlarla birlikte, giyilebilir teknolojiler, bulut ve mobil alanlardaki faaliyetlerimizle yüksek büyüme rakamlarına erişmeyi hedefliyoruz. Şu ana kadar elde ettiğimiz başarılarımızı; bize inanan değerli iş ortaklarımızla, bize güvenen müşterilerimizle, bize değer katan çalışanlarımızla inşa etmeye devam edeceğiz.” dedi.
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
www.index.com.tr
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200'e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index'in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, HP, IBM, Lenovo, Intel, Dell, Asus, LG, Toshiba, Microsoft, Epson, OKI, Canon, Fujitsu, Kingstone, Airties gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran'ından bu yana BIST'de işlem görmektedir.
 
www.artimbilisim.com
2003 yılında İstanbul'da kurulan Artım Bilişim A.Ş. dağıtımını üstlendiği ürün ve servisler ile Bilişim Teknolojileri endüstrisindeki lider firmalardan olmayı amaçlıyor. Özellikle finans, lojistik ve depolama alanlarında satış öncesi ile sonrası hizmetlerinin kullanımı sırasında katma değerli servis sunumunu geliştirmeyi amaçlayan şirket halen 27 personeli ile İstanbul ve Ankara'daki ofislerinde bilişim dünyasının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak faaliyet gösteriyor. Artım Bilişim 2011 yılından itibaren tüm çözümlerini Index Grup güvencesi ve gücü altında sunmaya devam ediyor.  
 
 


  Share  Paylaş
Index Grup
Hakkında
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200'e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index’in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, HP, IBM, Lenovo, Intel, Dell, Asus, LG, Toshiba, Microsoft, Epson, OKI, Canon, Fujitsu, Kingstone, Airties gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran’ından bu yana BIST’de işlem görmektedir.