Haberler / İndeks Bilgisayar Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
17.02.2018

Bültene ait dosyalar

İndeks Bilgisayar, Microsoft PC aksesuarlarının Türkiye'deki tek yetkili distribütörü oldu
 
Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri şirketi İndeks Bilgisayar, Microsoft ile yıllardır süren işbirliğini güçlendirdi. Bundan böyle Microsoft PC aksesuarlarının Türkiye'deki tek yetkili distribütörlüğünü İndeks Bilgisayar yapacak.  
 
Bilişim teknolojilerinde dünyanın önde gelen markası Microsoft, PC aksesuarlarının distribütörlüğü ile ilgili yetkiyi Türkiye'nin lider bilişim teknolojileri şirketi İndeks Bilgisayar'a verdi.  Bu işbirliğiyle Microsoft'un klavye, mouse ve hoparlör ürünlerini içine alan PC aksesuarları segmentinin Türkiye'deki tek yetkili distribütörü İndeks Bilgisayar oldu.   
 
“Bizi rekabette doğru konumlandırabilecek ürün gamına ulaştık”
Uzun yıllardır Microsoft ürünlerinin distribütörlüğünü yaptıklarını vurgulayan İndeks Bilgisayar Genel Müdürü Banu Sürek, bu işbirliğinin bilişim teknolojileri sektöründe ortaya koydukları farkı güçlendireceğini söyledi. İndeks Bilgisayar olarak farklı kanallardan tüketiciye ulaşan bayilere ürün tedarik ettiklerini ifade eden Sürek, sözlerine şöyle devam etti: “Perakende kanalı şirketimizin düzenli tedarik yaptığı, BT sektörünün önemli bir kanalı. Microsoft donanım ürünleri de tam olarak perakende kanalının bir parçası olması ile öne çıkıyor. Söz konusu ürünler, Türkiye'deki en büyük perakende zincirlerinde pazara sunuluyor. Bu işbirliği sayesinde artık bu zincirlere tek distribütör olarak düzenli şekilde ürün sağlayacağız. Microsoft'un oldukça kaliteli ürünleri ile bizi rekabette doğru konumlandırabilecek ürün gamına ulaştık.”
 
Banu Sürek, Microsoft PC aksesuarları ürün grubuyla ilgili hedeflerini ise şöyle açıkladı: “Bu işbirliği ile hâlihazırda yoğun ticaretimiz olan perakende zincirleri, ara toptancılar, bayi ve alternatif kanallardaki ürün çeşitliliğimizi artırmayı ve kendi segmentinde kaliteli çözümleriyle öne çıkan Microsoft donanım ürünlerini BT sektörü ile alternatif kanallarda doğru konumlandırmayı hedefliyoruz.”
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
 
www.index.com.tr
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200'e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index'in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, HP, Lenovo, Asus, Acer, Canon, Epson, Intel, Microsoft, LG, Kingston, Samsung CE gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran'ından bu yana BIST'de işlem görmektedir.
 


  Share  Paylaş
İndeks Bilgisayar
Hakkında
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200'e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index’in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, HP, IBM, Lenovo, Intel, Dell, Asus, LG, Toshiba, Microsoft, Epson, OKI, Canon, Fujitsu, Kingstone, Airties gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran’ından bu yana BIST’de işlem görmektedir.