Haberler / İndeks Bilgisayar Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
11.11.2016

Bültene ait dosyalar

İndeks 3. Çeyrek sonu itibari ile de büyümeye devam etti
 
2016 yılının 3. çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan İndeks Bilgisayar, yılın ilk dokuz ayında net satışlarını ve net karını arttırırken faaliyet giderlerini de düşürdü.
 
27 yıldır Türk bilişim sektörü içerisinde “geleceğin teknoloji dağıtım grubu” vizyonu ile hareket eden ve halen 150'den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup'un halka açık şirketleri arasında yer alan İndeks Bilgisayar AŞ (INDES) 2016 yılı 3. çeyrek finansal rakamlarını açıkladı.
 
2016 yılının başında yazılım ve teknoloji altyapısını değiştiren İndeks Bilgisayar, bilişim teknolojileri, telekom ve lojistik sektörlerine yönelik yaptığı yatırımların katkısıyla net satışlar ve net kârda büyümeye devam etti. Geçen yıldan itibaren katma değeri yüksek teknoloji ürünlerine ve dijital dönüşüme daha fazla odaklanan şirket, aynı zamanda bilgisayar, mobil ve çevre birimleri ürün gruplarının gücünü de arkasına alıyor.
 
Yılın ilk dokuz ayını kapsayan finansal sonuçlarına göre İndeks Bilgisayar'ın net satışları, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 10,36 oranında artış gösterdi. 2015 yılının ilk 3 çeyreğinde 2,3 milyar TL olan net satışlar, 2016 yılının aynı döneminde 2,5 milyar TL'ye ulaştı.
 
Net kârda da geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 7,6 artış kaydeden İndeks Bilgisayar, 2015 yılının ilk dokuz ayında 28 milyon TL olan net kârını, 2016 yılının aynı döneminde 30 milyon TL'ye çıkardı. Şirket faaliyet giderlerini de yüzde 2'nin altına indirerek yüzde 1.8'e getirdi.
 
“Türkiye ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz
3. çeyrek finansal sonuçlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Index Grup CEO'su Erol Bilecik, bilişim teknolojileri dağıtım kulvarındaki liderliklerini güçlendirmeye devam ettiklerini belirterek, “Uzun yıllardır grubumuzun yol haritası olan ‘karlı, verimli ve büyüyen Index Grup' mottomuza bağlılığımız sürüyor. Yeni çözümlerimiz ve projelerimiz ile başta dijitalleşme olmak üzere birçok alanda sektörde öncü olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yıl ülkece yaşadığımız zor zamanlara rağmen üçüncü çeyrekte büyümeye devam ettik. Artık ülke olarak daha hızlı büyüyen, bütün endüstrilerin daha güçlü olacağı bir yapıya doğru ilerliyoruz. Türkiye'de dijital dönüşüme örnek şirket olmaya ve yeni istihdamlar yaratarak ülke ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
İlgili Kişi:
Nevra Çankaya
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
nevrac@marjinal.com.tr
 
www.index.com.tr
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200'e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index'in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, HP, IBM, Lenovo, Intel, Dell, Asus, LG, Toshiba, Microsoft, Epson, OKI, Canon, Fujitsu, Kingstone, Airties gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran'ından bu yana BIST'de işlem görmektedir. 
 


  Share  Paylaş
İndeks Bilgisayar
Hakkında
1989 yılından beri Türk bilişim sektöründe faaliyet gösteren Index, Türkiye genelindeki bilgisayar firmalarına, ihtiyaç duydukları tüm ürünleri, iyi organize olmuş bir bilgisayar dağıtıcısı kimliğiyle temin etmektedir. Firma, misyonunu, bilgisayar kanalındaki tüm şirketlere, değişen ihtiyaçlarına göre bilişim ürünlerinin ana tedarik merkezi olarak hizmet vererek liderliğini sürdürmek olarak belirlemiştir. Şirket halen 200'e yakın dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Index’in dağıtımını yaptığı markalar arasında, Apple, HP, IBM, Lenovo, Intel, Dell, Asus, LG, Toshiba, Microsoft, Epson, OKI, Canon, Fujitsu, Kingstone, Airties gibi dünya devleri bulunmaktadır. Index Bilgisayar, “INDES” koduyla, 2004 Haziran’ından bu yana BIST’de işlem görmektedir.