Haberler / Türk Eğitim Derneği Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
02.03.2019

Bültene ait dosyalar

İmza gününden elde edilen tüm gelir TED Burs Fonu'na aktarıldı

Dr. A. Müge Yazgan'ın “Aile içi İlişkiler Odaklı İletişim” ve “Kapitalizmin Gölgesinde Tükenen İnsan” kitapları için düzenlediği imza gününden elde edilen gelir, Türk Eğitim Derneği'nin başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimlerine devam edebilmesi amacıyla kurduğu burs fonuna aktarıldı.

İlk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde tamamlayan Dr. A. Müge Yazgan, geliri Türk Eğitim Derneği'nin burs fonuna aktarılmak üzere, “Aile içi İlişkiler Odaklı İletişim” ve “Kapitalizmin Gölgesinde Tükenen İnsan” kitapları için Raffles Otel'de imza günü düzenledi.

Sevgiyi dünyadaki en önemli sözcük olarak düşünen Dr. A. Müge Yazgan, Der Yayınları tarafından yayınlanan “Aile içi İlişkiler Odaklı İletişim” ve “Kapitalizmin Gölgesinde Tükenen İnsan” isimli kitaplarını akademik çalışmaları sonucunda ve bugüne kadar edindiği toplumsal kültürel değerlerini, tecrübelerini, gözlemlerini, vizyonunu da ortaya koyarak yazdı.

Aile içi İlişkiler Odaklı İletişim kitabını iletişimin en etkili olması gereken bir grubu hedefe koyarak, aileler için kaleme alan Yazgan, önemli araştırmaları temel alarak yazdığı eserle bir çatı altında huzurlu ve mutlu olmanın yollarını anlatıyor. Kapitalizmin Gölgesinde Tükenen İnsan kitabında ise insanlığın içinde bulunduğu bilgi çağında baş edemediği en önemli sorunlardan birileri olarak gördüğü tüketim, tükenme, tüketmek kavramlarını inceliyor.

İmza gününe katılanlar arasında Güler Şayeste, Dr. Dent. İpek Topalan, Müge Manolya Yazgan, Selda Birant, Figen Babaoğlu, Yüksel Akdağ, Oya İdil Gençoğlu, Siren Ertan Kayalar, Eda Gencebay, Çiğdem Göğebakan, Nilüfer Zekioğlu, Şeyda Haksal, Derya Güveli, Gamsa Beyaz, Fevziye Sabuncu, Jülide Önen Güt, Müge Sayınsoy, Esra Ülgen, Semra Çelik, Nazlı Çelik, Şükran Güzeliş, Gülçin Küçükçalık, Ebru Özgen, Figen Kıral, Zeynep Toker gibi kendini STK'lara adamış birçok isim yer aldı.
 
İlgili Kişi:
Uzay Urla Eser
Marjinal Porter Novelli
0533 961 22 85
uzayu@marjinal.com.tr

www.turkegitimdernegi.org.tr
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk'ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.


  Share  Paylaş
Türk Eğitim Derneği
Hakkında
Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Yetenekli fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okul ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum örgütüdür. Türk Eğitim Derneği, ülke genelinde 21 okulu, 6 şubesi, 1 temsilciliği, 1 öğrenci yurdu, mezun dernekleri ve okullarının spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.