Haberler / Qualcomm Basın Bültenleri
Bültenler
Arşiv
Etkinlikler
< Geri Dön
28.07.2017

Bültene ait dosyalar

HTC VIVE™ Yüksek Kaliteli Bağımsız VR başlığını Çin pazarında satışa sundu
 

Vive'ın yeni bağımsız VR başlığı VIVEPORT™ resmi içerik platformu ile güçlenecek.
 
Akıllı telefon, sanal gerçeklik (VR) ve inovasyon teknolojilerinin öncüsü olan HTC Corporation (“HTC”) ChinaJoy 2017'de Vive Standalone VR başlığını tanıtıp Çin pazarında satışa sundu. Viveport'u resmi içerik platformu olarak kullanacak yeni başlık bağımsız bir sanal gerçeklik deneyimi ile Çin pazarının bu segmentteki en iyi cihazı olmayı hedefliyor. Konuyla ilgilenen sanal gerçeklik geliştiricileri www.viveport.com/standalonevr-cn üzerinden yapacakları başvuruyla Vive Standalone tarafından desteklenen programlara ve geliştirici etkinliklerine erkenden ulaşma imkânı elde ediyor.
 
Vive Standalone yüksek kalite sanal gerçeklik deneyimini uygun fiyatlarla kullanıcılara ulaştırırken Vive ailesini de başı çektiği PC-tabanlı sanal gerçeklik deneyiminin dışına çıkararak büyütüyor. PC veya akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışan Vive Standalone Qualcomm© Snapdragon™ 835 mobil VR platformu ile dahili VR fonksiyonlarını destekliyor ve geliştiricilere en yeni içerikleri hemen yayınlama fırsatı veriyor. Bağımsız sanal gerçeklik pazarı için kullanıcı deneyimi artıracak zengin bir kütüphane oluşturan Vive bu sayede Çin ekosistemindeki lider konumunu perçinleyip iki seneden uzun bir süredir kullanıcılarına sunduğu yüksek kalitesini tekrar ispatlıyor.
 
HTC, Vive Çin Bölge Müdür Yardımcısı Alvin W. Graylin, “Çin şu anda dünya mobil cihaz pazarına liderlik ediyor, ayrıca küresel VR pazarında da rüzgarı arkasına almış durumda. Qualcomm ile yaptığımız iş birliği sayesinde uygun fiyatlı Vive VR sistemlerini ve yüksek kaliteli bağımsız VR deneyimini Çin'deki tüketicilere ulaştırıyoruz.” dedi.
 
Qualcomm Technologies, Inc. Üretim Yönetimi Kıdemli Direktörü Hugo Swart ise “Snapdragon 835, üstün VR deneyimini ek bir PC'ye veya kablolara ihtiyaç duyamadan sunmak için tasarlandı. Zengin ürün seçeneklerimizin kullanıldığı ilk bağımsız VR başlığıyla Vive ekosistemine en yeni VR deneyimini sunan HTC Vive takımıyla çalıştığımız için çok heyecanlıyız.” dedi. 

İlgili Kişi:
Eray Coşan
Marjinal Porter Novelli
0212 219 29 71
erayc@marjinal.com.tr
 
HTC VIVE Hakkında
VIVE türünün ilk örneği olan bir sanal gerçeklik platformudur. Gerçek yaşam etkileşimlerini geniş boyutlu VR deneyimiyle birleştirmek için yaratılmıştır. Vive oyun teknolojierinde çığır açacak VR deneyimini en iyi içeriklerle sunmak için yola çıkmış, ekosistem için en güçlü VR donanımları ve yazılımlarını üretip kullanıcılara, girişimcilere ve geliştiricilere sunmuştur. VR teknolojilerini hızlandıracak 100 milyon dolarlık Vive X yatırımı ve Viveport gibi girişimlerle desteklenen Vive ekosistemi, pazardaki en iyi VR deneyimini uygulama mağazası ile 30'dan fazla ülkenin hizmetine sunuyor. Vive Studios sayesinde ise VR içerik üreticilerini ve yayınlayıcılarını destekliyor.
Daha fazla bilgi için: www.vive.com
 
Qualcomm Hakkında
Qualcomm'un teknolojileri akıllı telefon devrimine güç veriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G'ye liderlik eden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeni çağı 5G'ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstrilerde devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahil edilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslama birimi Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated'ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tüm iştirakleri ile birlikte bütün mühendislik, araştırma, geliştirme faaliyetlerimizi ve içerisinde yarı iletken iş birimimiz QCT'nin yanı sıra mobil, otomotiv, programlama, IoT ve sağlık birimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm'un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
 

 


  Share  Paylaş
Qualcomm
Hakkında
Qualcomm Incorporated (NASDAQ:QCOM), 3G, 4G ve yeni nesil mobil teknolojilerinde dünya lideridir. Qualcomm Incorporated, Qualcomm’un lisanslama birimini, Qualcomm Teknoloji Lisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Technologies Inc., Qualcomm Incorporated’a bağlı olup diğer iştirakleri ile birlikte tüm Qualcomm mühendisliği, araştırmaları ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra yarı-iletkenlere dair işleri kapsayan QCT de dahil olmak üzere tüm ürünlerini ve hizmetlerini de gerçekleştirir. 25 yıldan daha uzun bir süredir, Qualcomm fikirleri ve icatları ile tüm dünyadaki insanları bilgiye, eğlenceye ve birbirlerine yakın olmalarını sağlayarak dijital iletişimin evrimine yön vermiştir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web sitesi, OnQ blog, Twitter ve Facebook sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.